J.Miltinio teatre ketinama keisti įstatymus dėl teatrų valdymo

Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre kilus konfliktui tarp kolektyvo ir jo vadovo, Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas ketina inicijuoti įstatymo pataisas, reguliuojančias teatrų valdymą.

„Matome, kad tai sisteminė problema“, - trečiadienį po komiteto posėdžio BNS sakė jo pirmininkas Valentinas Stundys.

Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas sudarys darbo grupę, kuri parengs Teatrų ir koncertinių įstaigų įstatymo pakeitimus.

Anot V.Stundžio, reikia sisteminių pokyčių nustatant teatrų vadovų, menų vadovų santykius, pavaldumą ir kitus klausimus.

Trečiadienį parlamentarai domėjosi, kodėl kultūros ministras Arūnas Gelūnas pasiūlė Panevėžio miesto savivaldybei perimti J.Miltinio teatrą. Šiuo metu teatro steigėjas yra Kultūros ministerija.

Ministras tvirtino, kad jo siūlymas „neatsirado lygioj vietoj“. Jo teigimu, per dvejus metus jau trečią kartą kolektyvas nori keisti teatro vadovą. Būtent kolektyvas prieš dvejus metus prašė kultūros ministro neskirti Rimanto Tereso naujai kadencijai, po to esą per dvi dienas „suėdė“ konkursą laimėjusį Laimutį Sėdžių, o dabar reikalauja iš pareigų atleisti Romualdą Vikšraitį.

„Siūlau kolektyvui susitelkti prie spektaklių kūrimo, aktorystės, tarnystės Panevėžiui ir Lietuvai, baigti konfliktus ir nustoti raginti ministeriją rengti naują konkursą“, - kalbėjo A.Gelūnas.

Anot jo, teatrui tapus pavaldžiu savivaldybei, jo vidaus problemos būtų sprendžiamos operatyviai, būtų galima išvengti situacijų, kurios trukdo teatro veiklai.

Tokiam sumanymui nepritaria nei teatro kolektyvas, nei Panevėžio miesto savivaldybė.

„Juozo Miltinio dramos teatro vardas būtų nepelnytai sumenkintas ir pažemintas, o periferinės kultūros vystymas, apie ką pradėdamas eiti pareigas daug kalbėjo kultūros ministras, smarkiai nukentėtų“, - įsitikinę aktoriai.

Panevėžio miesto meras Vitalijus Satkevičius pabrėžė, kad miestas labai myli ir gerbia J.Miltinio teatrą, jo aktorius, tačiau neturi jokių galimybių jį perimti savo žinion. Anot jo, savivaldai vis pridedama naujų funkcijų, o lėšų tam neskiriama.

„Miestas jau išlaiko tris teatrus (...) Dotacija, kurią duoda valstybė teatrui, yra didesnė nei mes skiriame sporto arenai. Be to, būdamas pavaldus minsiterijai teatras gali išsaugoti savo lygį ir savo legendą“, - įsitikinęs meras.

Kultūros ministerija šiemet J.Miltinio dramos teatrui yra numačiusi skirti 2,235 mln. litų.

Šio dramos teatro aktoriai yra išreiškę nepasitikėjimą R.Vikšraičiu, kaltina jį nemokant organizuoti darbo, griaunant teatrą, nesitariant su kolektyvu, priimant abejotinus sprendimus, atleidžiant darbuotojus. Esą slapta nuo kolektyvo vadovas sumanė surinkti specialų kursą J.Miltinio teatrui.

Komiteto posėdyje dalyvavęs teatro profesinės sąjungos vadovas aktorius Vytautas Kupšys teigė, kad R.Vikšraitis nesilaiko savo programos, su kuria laimėjo konkursą į šias pareigas. Žadėjęs rengti kassavaitinius veiklos aptarimus su kolektyvu, jis esą visuotinį susirinkimą sušaukė tik praėjus beveik metams po savo atvykimo. Meno taryba, kurią žadėjo padaryti vienu svarbiausiu kūrybiniu varikliu, nuo lapkričio išvis neveikia.

Pats J.Miltinio teatro vadovas trečiadienį tvirtino, kad į daugelį jam mestų kaltinimų atsakys Kultūros ministerijos užsakytas teatro auditas.

R.Vikšraitis sakė vos atėjęs į Panevėžio teatrą pajuto kolektyvo priešiškumą, pašaipas.

„Teatre prasidėjo giluminiai pokyčiai, ir tai nepatinka. Pradėtas skaičiuoti darbo laikas, nepatiko, kad darbo padaugėjo“, - aiškino teatro direktorius.

Seimo nariai teatralams siūlė vidaus konfliktus spręsti patiems, o kultūros ministrą ragino nesikratyti atsakomybės, nuvykti į teatrą, pasikalbėti su konfliktuojančiomis pusėmis.

Seimo narė Dalia Teišerskytė pasiūlė R.Vikšraičiui trauktis iš posto, jei to nori visas kolektyvas.

Legendinio režisieriaus J.Miltinio įkurtas dramos teatras pastaraisiais metais garsėja konfliktais. 2010 metais aktoriai sukilo prieš ilgametį teatro vadovą Rimantą Teresą. Pasibaigus jo kadenciją konkursą vadovauti teatrui laimėjo aktorius L.Sėdžius, bet po kelių dienų jis pasitraukė nepaaiškinęs priežasčių. 2010 metų lapkritį teatrui ėmė vadovauti režisierius R.Vikšraitis, gegužę kolektyvas išreiškė nepasitikėjimą jam.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Metų geriausiu kalendoriumi išrinktas „Žydiškas kalendorius“
  Metų geriausiu kalendoriumi išrinktas „Žydiškas kalendorius“

  Kuršėnuose įteikta 28-oji lietuviškų kalendorių pradininko Lauryno Ivinskio premija už geriausią metų kalendorių. ...

 • Nuogo kūno filosofija: kaip išsivaduoti iš visuomenės požiūrio gniaužtų?
  Nuogo kūno filosofija: kaip išsivaduoti iš visuomenės požiūrio gniaužtų?

  Kauno galerijoje "Balta" eksponuojama Jono Kunicko tapybos paroda "Atvirumas" – tai aktai, kurie ragina žiūrovą visų pirma nebijoti savęs. "Stoviu prieš jus nuogas. Ant galerijos sienų eksponuotos visos mano vidinio ...

  13
 • M. Vitulskis – apie bohemą ir sutiktas primadonas
  M. Vitulskis – apie bohemą ir sutiktas primadonas

  Šeštadienį, spalio 28 dieną, LNOBT laukia žiūrovų Giacomo Puccini operoje “Bohema”. Prieš tai, spalio 25 d. 14 val., įvyks jaunimui skirta edukacinė popietė, kurioje ši opera bus pristatyta plačiau. Popietėje d...

 • Kaip nutolti nuo visų įtikėtų stereotipų?
  Kaip nutolti nuo visų įtikėtų stereotipų?

  Juvelyrika suvokiama labiau kaip gražus, funkcinis objektas nei meno kūrinys. Tačiau skulptorius Gediminas Pašvenskas, kuriantis masyvias eksterjero skulptūras, mažąją plastiką, juvelyrikoje sujungia šias skirtingas patirtis, smulkiose, s...

  1
 • Į praeitį nukelianti „Baleto atmintis“
  Į praeitį nukelianti „Baleto atmintis“

  Šią savaitę Kaune pristatytas nedidelę Lietuvos baleto istorijos dalelę atgaivinęs koncertas/retrospektyva "Baleto atmintis“. Publika pakviesta trumpam nusikelti į praeitį – jie scenoje išvydo rekonstruotus iškiliau...

 • Bendravimo mozaika išmokė žvelgti kito akimis
  Bendravimo mozaika išmokė žvelgti kito akimis

  Tarp gausių šiemetės Kauno bienalės partnerystės projektų – ir Švietimo mainų paramos fondo "Erasmus+" finansuojami tarptautiniai mokytojų kvalifikacijos tobulinimo kursai. Spalio 9–13 d. vykę Kauno Nemuno mokykloje-...

 • Klaipėdoje – I. Kanto pėdsakai
  Klaipėdoje – I. Kanto pėdsakai

  Turtinga Klaipėdos istorija vis dar traukia iš užmaršties faktus, kurie galėtų praturtinti pasauliui siunčiamą žinią apie mūsų miestą. Jau netrukus galėsime besti pirštu į senamiesčio kampą, kur stovėjo garsiojo filosofo Im...

  5
 • Švedų menininkas: aš žinau, kur aš einu
  Švedų menininkas: aš žinau, kur aš einu

  Visi turime tam tikras ribas, tačiau svarbu sekti savo gyvenimo linija, net jei kartais nežinome, dėl ko tai darome. Menas yra kalba, kuria artikuliuoju su aplinka, todėl neprivalau kiekvieną kartą išrasti kažko naujo. Mano kūriniai – mano...

  2
 • Atsiminimų zona dabarties akimirką
  Atsiminimų zona dabarties akimirką

  Kada istorijos yra naujos? Kokią laiko atkarpą jas galime tokiomis laikyti? Ir išvis ar žodis "istorija" – nuoroda į būtąjį laiką, įvykių seką praeityje, kurią atmintis sudėlioja į rišlų pasakojimą? Greta atsidūr...

 • Kauno folkloro klubas lankėsi Ukrainoje
  Kauno folkloro klubas lankėsi Ukrainoje

  Kauno folkloro klubas "Liktužė" (vadovė Jūratė Svidinskienė) lankėsi Ukrainoje, kur Lvove atstovavo Lietuvai Ukrainos tautų festivalyje "Ornamenty Fest". ...

Daugiau straipsnių