J.Miltinio teatre ketinama keisti įstatymus dėl teatrų valdymo

Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre kilus konfliktui tarp kolektyvo ir jo vadovo, Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas ketina inicijuoti įstatymo pataisas, reguliuojančias teatrų valdymą.

„Matome, kad tai sisteminė problema“, - trečiadienį po komiteto posėdžio BNS sakė jo pirmininkas Valentinas Stundys.

Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas sudarys darbo grupę, kuri parengs Teatrų ir koncertinių įstaigų įstatymo pakeitimus.

Anot V.Stundžio, reikia sisteminių pokyčių nustatant teatrų vadovų, menų vadovų santykius, pavaldumą ir kitus klausimus.

Trečiadienį parlamentarai domėjosi, kodėl kultūros ministras Arūnas Gelūnas pasiūlė Panevėžio miesto savivaldybei perimti J.Miltinio teatrą. Šiuo metu teatro steigėjas yra Kultūros ministerija.

Ministras tvirtino, kad jo siūlymas „neatsirado lygioj vietoj“. Jo teigimu, per dvejus metus jau trečią kartą kolektyvas nori keisti teatro vadovą. Būtent kolektyvas prieš dvejus metus prašė kultūros ministro neskirti Rimanto Tereso naujai kadencijai, po to esą per dvi dienas „suėdė“ konkursą laimėjusį Laimutį Sėdžių, o dabar reikalauja iš pareigų atleisti Romualdą Vikšraitį.

„Siūlau kolektyvui susitelkti prie spektaklių kūrimo, aktorystės, tarnystės Panevėžiui ir Lietuvai, baigti konfliktus ir nustoti raginti ministeriją rengti naują konkursą“, - kalbėjo A.Gelūnas.

Anot jo, teatrui tapus pavaldžiu savivaldybei, jo vidaus problemos būtų sprendžiamos operatyviai, būtų galima išvengti situacijų, kurios trukdo teatro veiklai.

Tokiam sumanymui nepritaria nei teatro kolektyvas, nei Panevėžio miesto savivaldybė.

„Juozo Miltinio dramos teatro vardas būtų nepelnytai sumenkintas ir pažemintas, o periferinės kultūros vystymas, apie ką pradėdamas eiti pareigas daug kalbėjo kultūros ministras, smarkiai nukentėtų“, - įsitikinę aktoriai.

Panevėžio miesto meras Vitalijus Satkevičius pabrėžė, kad miestas labai myli ir gerbia J.Miltinio teatrą, jo aktorius, tačiau neturi jokių galimybių jį perimti savo žinion. Anot jo, savivaldai vis pridedama naujų funkcijų, o lėšų tam neskiriama.

„Miestas jau išlaiko tris teatrus (...) Dotacija, kurią duoda valstybė teatrui, yra didesnė nei mes skiriame sporto arenai. Be to, būdamas pavaldus minsiterijai teatras gali išsaugoti savo lygį ir savo legendą“, - įsitikinęs meras.

Kultūros ministerija šiemet J.Miltinio dramos teatrui yra numačiusi skirti 2,235 mln. litų.

Šio dramos teatro aktoriai yra išreiškę nepasitikėjimą R.Vikšraičiu, kaltina jį nemokant organizuoti darbo, griaunant teatrą, nesitariant su kolektyvu, priimant abejotinus sprendimus, atleidžiant darbuotojus. Esą slapta nuo kolektyvo vadovas sumanė surinkti specialų kursą J.Miltinio teatrui.

Komiteto posėdyje dalyvavęs teatro profesinės sąjungos vadovas aktorius Vytautas Kupšys teigė, kad R.Vikšraitis nesilaiko savo programos, su kuria laimėjo konkursą į šias pareigas. Žadėjęs rengti kassavaitinius veiklos aptarimus su kolektyvu, jis esą visuotinį susirinkimą sušaukė tik praėjus beveik metams po savo atvykimo. Meno taryba, kurią žadėjo padaryti vienu svarbiausiu kūrybiniu varikliu, nuo lapkričio išvis neveikia.

Pats J.Miltinio teatro vadovas trečiadienį tvirtino, kad į daugelį jam mestų kaltinimų atsakys Kultūros ministerijos užsakytas teatro auditas.

R.Vikšraitis sakė vos atėjęs į Panevėžio teatrą pajuto kolektyvo priešiškumą, pašaipas.

„Teatre prasidėjo giluminiai pokyčiai, ir tai nepatinka. Pradėtas skaičiuoti darbo laikas, nepatiko, kad darbo padaugėjo“, - aiškino teatro direktorius.

Seimo nariai teatralams siūlė vidaus konfliktus spręsti patiems, o kultūros ministrą ragino nesikratyti atsakomybės, nuvykti į teatrą, pasikalbėti su konfliktuojančiomis pusėmis.

Seimo narė Dalia Teišerskytė pasiūlė R.Vikšraičiui trauktis iš posto, jei to nori visas kolektyvas.

Legendinio režisieriaus J.Miltinio įkurtas dramos teatras pastaraisiais metais garsėja konfliktais. 2010 metais aktoriai sukilo prieš ilgametį teatro vadovą Rimantą Teresą. Pasibaigus jo kadenciją konkursą vadovauti teatrui laimėjo aktorius L.Sėdžius, bet po kelių dienų jis pasitraukė nepaaiškinęs priežasčių. 2010 metų lapkritį teatrui ėmė vadovauti režisierius R.Vikšraitis, gegužę kolektyvas išreiškė nepasitikėjimą jam.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių