Jaunasis keramikas rado savo vietą meno pasaulyje

Pukevičiaus personalinė paroda „PLOK’12. Tai – tęstinio projekto renginys, kurio tikslas plačiau supažindinti visuomenę su šiuolaikinės keramikos tendencijomis.

Meno pažinimo keliu

Parodoje apsilankę meno mylėtojai tikrai nenusivils pirmąja išsamesne pažintimi su autoriaus kūriniais, nes V.Pukevičiaus kūryba jau kuris laikas susilaukia palankių vertinimų.

Sėkmingai baigęs Vilniaus dailės akademijos keramikos specialybės magistro studijas 2009 m., dailininkas netruko įsilieti į aktyvų kūrybinį gyvenimą. Jau nuo 2006 m. jis intensyviai dalyvauja tarptautinėse parodose, simpoziumuose, 2012 m. buvo priimtas į Lietuvos dailininkų sąjungą.

Pastaraisiais metais dailininkas sėkmingai pasirodė tarptautinėse Baltijos šalių keramikos parodose Kaune, tarptautinėse jaunųjų keramikų parodose Ukrainoje, Turkijoje, tarptautinėje porceliano parodoje Latvijoje, šiais metais vykusiame XIX tarptautiniame keramikų simpoziume Panevėžyje jo sukurti kūriniai sulaukė išskirtinio dėmesio įvertinant jų originalumą, ypač – sudėtingą technologinį sprendimą.

Jis sėmėsi patirties Turkijoje, mokėsi Danijoje, kur susipažino su pažangia meno dėstymo metodika. Nuo 2011 m. V.Pukevičius dirba Vilniaus dailės akademijos keramikos katedros mokymo meistru ir įgytas žinias perteikia studentams.

Atspirties taškas

Nuo pat pirmųjų pasirodymų parodose V.Pukevičius atkreipė meno vertintojų dėmesį savo originaliu braižu, savita mąstysena, sudėtingais techniniais sprendimais, drąsiais technologiniais eksperimentais.

Apdovanotas stipria vidine energija, nestokojantis kūrybinės fantazijos, menininkas šias prigimtines dovanas išrutulioja į minties ir formos raiškos gyliu užburiančius kūrinius. Taip pat pasžymi gebėjimu kaskart pristatyti visiškai skirtingus savo meniniais, technologiniais sprendimais kūrinius.

Galerijoje „Aukso pjūvis“ savo pirmajai personalinei parodai dailininkas sukūrė išskirtinę kūrinių kolekciją. Tai autorinės dekoratyvinės lėkštės, 19 meninių objektų, kuriuose menininas dėmesį koncentravo į plokštumų dekoravimą.

Dekoratyvinės lėkštės, kaip interjero puošybinis elementas Vakarų Europoje įsitvertinęs XVI a., šiuolaikinėje keramikoje menininkams tarnauja atspirties tašku realizuojant kūrybines vizijas, atsisakant tiesioginės indo funkcinės paskirties.

V.Pukevičius lėkštės formą pasirinko kaip palankiausią raiškos priemonę kuriant plokštuminį vaizdą, tačiau šie jo kūriniai nepraranda ir funkcinės paskirties.

Skirtingų epochų vaizdiniai

Parodoje eksponuojami kūriniai žiūrovui pristatomi tarsi atidaus tyrinėjimo objektai, skatinantys pažvelgti ne tik į dekorą kaip vaizdinį, bet ir pasigėrėti išsiliejusiomis glazūromis, paviršius suvirpinančiomis faktūromis, ugnies paliktų pėdsakų žaismu.
Intriguoja kompozicinė kiekvienos lėkštės dekoro sandara, spalvinių santykių dermės, savitas kalbėjimo būdas pasitelkiant simbolius, metaforas.

Lėkščių dekorui naudojamos dailininko iš JAV atsisiųstos spalvotos ir nespalvotos autorinės dekolės, kurias išdėstant plokštumoje, kuriami intrigos, humoro nestokojantys pasakojimai. Prasmingai parinktos dekolės dengia viena kitą, piešiniai pinasi tarpusavyje ar laisvai išsklaidomi plokštumoje.

Degimo procese (lėkštės degtos 7–8 kartus) ugnis dekoles vienur sukepino, prislopino piešinį, kitur išryškino linijos, spalvos žaismą. Prieš mus atsiveria šiuolaikinio pasaulio vaizdiniai, jų deriniai su iš klasikinių meno periodų pasiskolintais dekoro, personažų elementais.

Naujas estetines savybes kūriniams suteikia savita kompozicinė dekoro sandara. Dailininkas ypač mėgsta ryškių spalvų glazūras, drąsiai ir gausiai naudoja auksą. Nei pasirinkti simboliai, kaip populiarusis Briuselio berniukas, balandis ar obuolys, nei aukso gausa nesumenkina kūrinių įtaigumo. Menininko talentas prieš mus atveria vizijų, užkoduotų prasmių, filosofinių įžvalgų kupiną pasaulį.

Šiuolaikiniame mene įprasta palikti erdvę žiūrovo suvokimui, ir menininkai paprastai tuo naudojasi. V.Pukevičius taip pat pasikliauna savo kūrybos vertintojais, kupinus rimties ir žaismės pasakojimus palikdamas jų suvokimui.


Šiame straipsnyje: dailė(santaka)Santaka

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių