Įvertins geriausius iš geriausių teatro menininkus

Kultūros ministerijos ir Klaipėdos miesto savivaldybės suburtos ekspertų komisijos antradienį paskelbė pretendentus į aukščiausius Lietuvos ir uostamiesčio teatrinius apdovanojimus.

Pretenduoja į „Padėkos kaukes“

Klaipėdos miestas Tarptautinės teatro dienos išvakarėse pagerbs sėkmingiausiai 2011 m. uostamiestyje kūrusius teatralus ir įvertins jų nuopelnus teatro menui, geriausius iš geriausių apdovanodamas „Padėkos kaukėmis“.

Pretendentų šiuosyk – net 11.

Geriausiu Klaipėdos 2011-ųjų spektakliu pretenduoja tapti šokio opera „Dykra“ (choreogr. A.Šeiko-Sarulienė, Klaipėdos menininkų grupė „Žuvies akis“), F.Poulenco „Drambliuko Babaro istorija“ (rež. R.Sasnauskaitė, Klaipėdos muzikinis teatras), G.Puccini‘o operų diptikas „Sesuo Andželika“ ir „Džanis Skikis“ (rež. Y.Ross, dirigentas D.Pavilionis, Klaipėdos muzikinis teatras), A.Strindbergo „Šmėklų sonata“ (rež. G.Varnas, Klaipėdos dramos teatras) ir „Visa tiesa apie Kukutį, gyvą ar mirusį“ pagal M.Martinaitį (rež. A.Vizgirda, Klaipėdos Pilies teatras“).

„Metų aktoriaus“ nominacijoje į „Padėkos kaukę“ pretenduoja Igoris Reklaitis – už vaidmenis Klaipėdos dramos teatro spektakliuose M.Ravenhillo „Produktas“ (rež. T.Jašinskas), A.Strindbergo „Šmėklų sonata“ ir N.Simono „Saugokite Florą“ (rež. A.Lebeliūnas).

Nominacijoje „Metų vaidmuo“ „Padėkos kaukei“ pristatytas Mindaugas Rojus – už Džanio Skikio vaidmenį G.Puccini’o operoje „Džanis Skikis“.

„Metų teatro dailininko“ nominacijoje dėl „Padėkos kaukės“ varžosi Gintaras Makarevičius – už scenografiją A.Strindbergo „Šmėklų sonatai“, Jolanta Rimkutė – už kostiumus šiam spektakliui, G.Puccini’o оperų diptikui „Sesuo Andželika“ ir „Džanis Skikis“ bei F.Poulenco „Drambliuko Babaro istorijai“, taip pat Artūras Šimonis – už scenografiją ir kostiumus S.Maršako „Katės namams“ (Klaipėdos dramos teatras).

„Metų choreografo“ nominacijoje „Padėkos kaukei“ pristatyta choreografė Agnija Šeiko-Sarulienė – už šokio operą „Dykra“, pedagoginę ir edukacinę veiklą vystant ir populiarinant šokio teatro meną.

Klaipėdoje kuriantiems teatralams

Pretendentus į „Padėkos kaukę“ galėjo siūlyti visi Klaipėdos teatrai, taip pat kiti teatro meno Klaipėdoje kūrėjai, susibūrę į viešąsias įstaigas bei organizacijas. Šiemet sulaukta 15 pasiūlymų. Savo kandidatus taip pat galėjo iškelti bei kitas nominacijas pasiūlyti ir „Padėkos kaukių“ komisija.

Apdovanojimų ceremonija, kurios metu bus paskelbti laureatai ir teatro kūrėjams Klaipėdoje bus iškilmingai įteiktos ne daugiau kaip trys „Padėkos kaukės“ bei apdovanojimą patvirtinantys dokumentai, vyks Tarptautinės teatro dienos išvakarėse, kovo 26-ąją, Klaipėdos koncertų salėje. Laureatai Klaipėdos apdovanojimą gaus iš uostamiesčio mero Vytauto Grubliausko rankų.

„Padėkos kaukės“ teikiamos nuo 2006 m., jomis jau apdovanota 18 Klaipėdos teatro menininkų. Šį apdovanojimą 2005 m. įsteigė Klaipėdos miesto savivaldybė ir Lietuvos teatro sąjungos Klaipėdos skyrius. Pastarajam nutraukus veiklą, 2012 m. „Padėkos kaukių“ teikimą perėmė Klaipėdos miesto savivaldybės administracija. „Padėkos kaukės“ apdovanojimas kasmet suteikiamas teatro specialistų komisijos nutarimu.

„Padėkos kaukė“ – juvelyrikos meno miniatiūra, sukurta iš sidabro, papuošta auksu bei brangakmeniais – yra specialus apdovanojimas, kuriuo įvertinami Klaipėdoje kuriančių teatralų pasiekimai bei reikšmingiausi metų darbai, tapę teatrinio gyvenimo įvykiais.

Siekia Auksinių scenos kryžių

Tarptautinę teatro dieną, kovo 27-ąją, už 2011-aisiais Lietuvos teatrų scenose nuveiktus darbus premijomis ir atminimo ženklais bus apdovanoti geriausi šalies teatro menininkai.

Tarp nominantų į šalies Auksinius scenos kryžius – ir Klaipėdoje gyvenantys, čia bei sostinėje kuriantys teatro menininkai.

„Dramos aktoriaus (antraplanis vaidmuo)“ nominacijoje greta trijų kolegų figūruoja klaipėdietis Darius Meškauskas už spaustuvininko Aslakseno vaidmenį Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklyje „Visuomenės priešas“ (rež. J.Vaitkus).

„Scenografo“ nominacijoje vienas iš penkių pretendentų – tas pats G.Makarevičius už „Šmėklų sonatą“ Klaipėdos dramos teatre bei „Išvarymą“ Lietuvos nacionaliniame dramos teatre. Viena iš trijų kandidačių „Kostiumų dailininko“ nominacijoje – J.Rimkutė, irgi nominuota už „Šmėklų sonatą“.

„Operos solisto“ nominacijoje vienas iš keturių pretendentų – kitas klaipėdiečių „Džanio Skikio“ pagrindinio vaidmens atlikėjas vilnietis Arūnas Malikėnas.

Į Auksinį scenos kryžių kaip „Metų teatro reiškinys“ drauge su dar dviem pretenduoja Klaipėdoje reziduojantys „trupė p.s.“ ir Valentinas Masalskis – už nuoseklią teatro pedagogiką.

Premijos šalies profesionalaus teatro meno kūrėjams, Auksiniai scenos kryžiai ir Boriso Dauguviečio auskaras šiemet tradiciškai bus teikiami sostinėje, Lietuvos nacionalinio dramos teatro scenoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių