Intriga: atverstos nacionalinės „Eurovizijos“ kortos

Pastarosiomis savaitėmis LRT studijoje vyko „Eurovizijos“ dalyvių perklausos, kurių metu konkurse norintys dalyvauti atlikėjai žiūrovus supažindino su savo muzikiniais ir vokaliniais sugebėjimais. Todėl jie perklausų metu galėjo atlikti žinomus hitus. Šį ketvirtadienį scenoje pristatomos pirmosios aštuonios dainos, pretenduojančios atstovauti Lietuvai didžiojoje „Eurovizijoje“ 2013-aisiais.

Trys daugiausiai komisijos ir žiūrovų balsų surinkę dalyviai keliaus į konkurso pusfinalį. Pirmuosius „eurovizininkus“ vertino komisija - muzikologai Zita Kelmickaitė ir Darius Užkuraitis, kompozitorius Deivydas Zvonkus ir žurnalistas Ramūnas Zilnys.

„Aš laukiu iššūkių, kad visa komisija nuvirstų nuo kėdžių iš nuostabos. Jei nenuvirs, vadinasi, “Eurovizija„ nepasisekė“, - sakė Z. Kelmickaitė.

Jam antrindamas D. Zvonkus pasidžiaugė, kad šiais metais atrankoje jis mato daug jaunų atlikėjų. „Gerai, kad nėra močiučių, nes jos “Eurovizijoje„ buvo jau pernai“, - šmaikštavo kompozitorius.

Duetas su latve

Ketvirtadienio vakarą „eurovizinį“ kūrinį žiūrovams pristatė Vudis ir įspūdinga jo kolegė Samanta-Tina iš Latvijos. Pernai su vaikinų grupe „Dar“ debiutavęs Arvydas Martinkėnas-Vudis šiais metais „Euroviziją“ nutarė išmėginti ir su mišriu duetu. Jie atliko dainą „Hey chaki – mama“, kuriai muziką parašė Vudis. Žodžius atlikėjo kūriniui rašė graikas Gorgis.

„Vudis pernai su Gorgio kūriniu tik per plauką nelaimėjo “Eurovizijos", - prisiminė D. Užkuraitis. Komisijai šiųmetinis kūrinys patiko, tik šiauriečiams atlikėjams, anot jų, pritrūko pietietiško parako. Nesuprato muzikologai ir latvės robotuko šokio, tačiau šis duetas pelnė itin palankius komisijos vertinimus.

Beje, Vudis „Eurovizijoje“ dalyvaus ir su vaikinų grupe „Dar“. Paklaustas, kodėl nutarė išmėginti savo kolektyvų konkurenciją, atlikėjas prisipažino: „Aš norėjau pamėginti konkuruoti su pačiu savimi.“

Konkursui kūrinį „Dance the night“ pasirinko Vincentas Linkevičius su grupe. Hipsterišką įvaizdį pasirinkęs jaunuolis komisijos savo daina pernelyg nesužavėjo. Vincento daina jiems priminė praėjusio dešimtmečio George Michael dainų stilių, iki kurio lietuviui dar palinkėjo paaugti.

Jauniausi dalyviai

„Eurovizijoje“ jėgas bando ir šešiolikmetis Gabrielius Vagelis, kuriam dainą „Sacrifice“ parašė „Universal Music“ kūrėjai. „Šiuo metu Europoje populiarūs skaistaus veido jaunuoliai, todėl galbūt pasisektų“, - jaunojo dalyvio pasirodymą pakomentavo D. Zvonkus.

Kitais metais šešioliktąjį gimtadienį švęsianti Ugnė Smile „Eurovizijoje“ debiutavo suų pop-roko kūriniu „Call to you mum“. D. Užkuraitis pasidžiaugė dėl jauniausios dalyvės pasirinktos rokeriškos tematikos. „Lietuvoje apskritai trūksta gerų roko balsų. Jūsų tikrai laukia šviesi ateitis“, - prognozavo muzikologas.

Užkliuvo neįjungti instrumentai

„Saulės broliai“ ketvirtadienį pristatė savo naujausią kūrinį „Loreen“. Humoristinį kūrinį apie šių metų „Eurovizijos“ nugalėtoją parašę muzikantai, anot komisijos, Švedijoje gali būti nesuprasti. O pasirodyme naudojamas Arnoldo Lukošiaus šokio elementas - visai neatspindi tikrojo - lyriško grupės veido.

D. Zvonkus liko sužavėtas „Saulės brolių“ sugebėjimu groti scenoje su neįjungtais mikrofonais (konkurse taisyklės leidžia groti jau iš anksto įrašytą muziką - tik vokalas privalo būti atliekamas gyvai, - DELFI). Tačiau grupę užstojo vedėjas Andrius Rožickas, priminęs, kad televizijos chorų projekte būtent D. Zvonkaus choras dainavo su butaforiniais mikrofonais, o apie tai Andriaus Mamontovo išplatintas įrašas sukėlė daug diskusijų muzikiniame pasaulyje.

Valerija Iljinaitė-Valery - „Kate's Morning at 10:08“. Šis kūrinys komisijos neįtikino. Anot D. Užkuraičio, jis šiam konkursui yra per sunkus.

Savo kūrybos daina „Something“ atstovauti Lietuvai norėjo ir Andrius Pojavis. Su fraku ir „cilindru“ pasipuošęs atlikėjas sulaukė didelio komisijos dėmesio. „Kaip tik scenoje vienas vyras, taip ir kyla ranka rašyti didesnį pažymį, - simpatijų neslėpė Z. Kelmickaitė. - Bet daugiau “mėsos„ scenoje jums tikrai nepakenktų.“ Tčiau kiti komisijos nariai nepritarė tokiai idėjai, nes tuomet pasirodymas atrodytų tipinis, o dabar jis turi savotiško magnetizmo.

Muzikinio televizijos projekto dalyvė Julija Jegorova atliks užsienio autorių parašytą dainą „I'll Carry You“.

Atrankoje į dainų konkursą svečių teisėmis viešėjo Kauno „Šampaninis“ choras su Raigardu Tautkumi priešakyje.

Vertins ir slapta komisija

Šeštadienį tiesioginiame LRT eteryje pirmąsias „eurovizines“ dainas vertins žiūrovai bei komisija. Tiesa, nacionalinėje atrankoje viešąją komisiją papildys ir dvidešimt nematomų narių, kurie taip pat galės išreikšti savo nuomonę apie „Eurovizijos“ dalyvių kūrinius. Jie pasirodymų scenoje nematys, - jiems bus nusiųsti tik jų įrašai, todėl slaptoji komisija vertins tik muzikinius atlikėjų sugebėjimus, ne jų sukneles ar sceninį įvaizdį.

„Kodėl nematoma? Nes pastaruoju metu televizijos šou sumenkino komisijos autoritetą. Todėl yra daug kompetentingų žmonių, galinčių profesionaliai įvertinti muzikinius pasirodymus, bet nenorinčių viešintis per televiziją“, - anksčiau DELFI yra pasakojęs A. Giržadas.


Šiame straipsnyje: EurovizijaEurovizijos atranka

NAUJAUSI KOMENTARAI

Klaustukas

Klaustukas portretas
Aš nežinau, kokį muzikinį skonį turi komisija ir kai kurie žiūrovai, kad į Euroviziją, išrenka kažkokius nesėkmingus atlikėjus. Mūsų atlikėjai tokie blankūs atrodo kitų atžvilgiu. Šiaip atrodo, kad Lietuvoje, lyg ir yra dainininkų. Ar jie mažai ruošiasi, ar jie eina ant "šaros", taip ir neaišku. Priešingybė, Klaipėdos sportinių šokių kolektyvas, kiek dalyvauta, kiek pasiekta laimėjimų.

atsipeikėkit

atsipeikėkit portretas
Iš visų Jūsų dievinamų atlikėjų nelaimės niekas galiu garantuoti. Eurovizijai jau nusibodo tie patys kniaukimai. Jei Jums patinka tai nemanykite, kad patinka daugumai. Nepastebėjau nei vieno atlikėjo, kuris atiduotų visą save žiūrovui, kaip atiduoda Katažina, Radži ir t.t. Dabar toks vaizdas, kad tik prastumti ir išgirsti vertinimą liaupses ar peikimą. Nusiūskite Radži su daina "Dulkėtas kelias" atliekama lietuviškai tada balsuos visi pasaulio čigonai ir ne tik čigonai, nes jo atsidavimas dainai ir žiūrovui žinoma nereikia jo varžyti. Be to daina turėtų būti atliekama lietuviškai, nes kaip kniaukia Jūsų išgirti atlikėjai vistiek žodžiai neaiškūs daugumoje. Manau vertinamas dainos atlikimas, o ne jos žodžiai. Nereikia pudrint smegenų, kad nesupras, juk tam yra dainos pristatymas. Tad mastykit gal kiek kitaip ir pasiseks, nes dabar visai nebežinote ko norite, o gal gėdijatės savo valstybinės kol kas kalbos.

ALINA

ALINA portretas
Norit laimėti, siųskite tokius atlikėjus, kurie atiduoda pilnai save žiūrovui ir dainai, o ne neaišku pagal ką atrenkamus tipus. Daina turi sužavėti jos atlikimu, melodija ir atlikėjo žvilgsniu į žiūrovą. Kol siūsite tokius, kurie tik kniaukia ir aiškiai nesugeba žodžių ištart nieko nesitikėkite.Nesitikėkite, kad būtų nurodyta dainą atlikti nacionaline kalba, reikia patiems susiprasti. Y
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių