Į Palangą grįžta tarptautinis akordeono muzikos festivalis

Trečiadienį Palangoje prasideda savaitę vyksiantis XVIII tarptautinis akordeono muzikos festivalis „Palanga 2012“.

Dalyviai – iš šešių šalių

Jau tradicija tapęs tarptautinis akordeono festivalis ir seminaras-praktikumas Palangoje, rengiamas Lietuvos akordeonistų asociacijos (LAA) bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) rugpjūčio 1–7 dienomis ir vėl sukvies akordeono muzikos atlikėjus ir gerbėjus.

Šiemet festivalis vyks įprastose erdvėse – S.Vainiūno meno mokyklos salėje (Maironio g. 8) bei Palangos kultūros centre „Ramybė“ (Vytauto g. 35). Ten skambės džiazas, originali šiuolaikinė, pramoginė muzika, klasikinių transkripcijų pavyzdžiai, lengvoji estradinė muzika. Festivalyje ir seminare savo talentu pasidalys svečiai iš Rusijos, Baltarusijos, Lenkijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos.

Muzikuos meno mokykloje

Vienas iš laukiamų svečių – perspektyvus, talentingas jaunos kartos atlikėjas, daugiau nei 20 tarptautinių konkursų laureatas iš Maskvos Josifas Puricas, tarptautinių labdaros fondų (tokių kaip „Nauji vardai“, ,,Rusijos atlikimo menas“, V.Spivakovo) stipendininkas. Jis koncertavo ir laureato vardą pelnė daugelyje pasaulio šalių.

Kvintetas iš Lenkijos „Tanguillo“ pristatys festivalio klausytojams tango programą, kurioje vyraus legendinio Astoro Piazzolla’os kūriniai.

Viešnia iš Navopolocko (Baltarusija) Natalia Šach yra Baltarusijos Respublikos Prezidento specialiosios premijos, skirtos talentingojo jaunimo palaikymui, stipendininkė, taip pat respublikinio bei daugelio tarptautinių konkursų nugalėtoja.

Festivalio scenoje taip pat pasirodys jungtinį tarptautinis akordeonistų orkestras „Tremolo“ (Lietuva, Estija, Latvija).

Be žinomų atlikėjų, festivalyje koncertuos tarptautinių konkursų laureatai iš Latvijos muzikos akademijos Kristapas Ginteris ir Arturas Novikas, LMTA studentai, muzikos bei meno mokyklų moksleiviai ir jų pedagogai iš visos Lietuvos regionų.

Koncertuos kultūros centre

Palangos gyventojai ir svečiai taip pat kviečiami į festivalio renginius Palangos kultūros centre „Ramybė“, kur džiazo improvizacijas, originalią autorinę muziką, prancūzišką šansoną sujungs „Astor Piazzolla Project“ – Saulė Rinkevičiūtė (elektrinis smuikas), Rūta Rinkevičiūtė (elektrinis pianinas), Migloko (vokalas), Nerijus Bakula (akordeonas) bei BSM Trio – Vytautas Mikoliūnas (elektrinis smuikas, efektai), Raimondas Sviackevičius (akordeonas), Mindaugas Bačkus (violončelė). Skambės prancūziškos muzikos projektas „Trio Paris“ (nuotraukoje) iš Kaliningrado (Rusija) su Miroslavu Leliuchu (akordeonas), Marija Dronova (vokalas), Aleksandru Čurkinu  (gitara),  atliekančiais dainas iš Edith Piaf, Mireille Mathieu ir kitų atlikėjų repertuaro.

Dalysis patirtimi

Kaip ir kiekvienais metais, sukaupta patirtimi renginyje dalysis žymūs pedagogai. S.Vainiūno muzikos mokykloje bus vedamos atviros meistriškumo pamokos (masterclass), skaitomi metodiniai pranešimai aktualiausiomis temomis, vyks paskaitos bei atviros diskusijos. Šį kartą pedagogai ir lektoriai atvyksta iš Lenkijos, Rusijos ir Baltarusijos.

Kaip teigė festivalio meno vadovas akordeonistas R.Sviackevičius, jaunieji mūsų šalies akordeonistai bus mokomi vienų geriausių ir akordeono muzikos pasaulyje pripažintų pedagogų. Akordeono meno subtilybėmis pasidalys žymus Lenkijos akordeonistas, kultūros ir mokslo veikėjas, muzikos filosofijos garbės daktaras, šiuolaikinio akordeono meno Lenkijoje kūrėjas, Varšuvos F.Šopeno muzikos akademijos prof. Lechas Puchnovski’s. Su jaunaisiais atlikėjais dirbs Natalia Puric – viena geriausių bajano mokytojų Maskvoje, Maskvos valstybinio A.Šnitkės muzikos instituto dėstytoja, išugdžiusi ne vieną dešimtį tarptautinių konkursų laimėtojų. Meistriškumo pamokas visiems norintiesiems ves pedagogas iš Baltarusijos Michailas Ivaškinas – Novopolocko valstybinio muzikos koledžo dėstytojas, bajano ir akordeono skyriaus vedėjas, ne kartą vedęs metodinius seminarus pedagogams. Seminaro ir praktikumo metu dirbs bei pedagoginėmis žiniomis pasidalys LMTA akordeono pedagogai – profesorius Eduardas Gabnys, profesorius Ričardas Sviackevičius, docentas R.Sviackevičius.

Festivalio koncertai „Ramybėje“

Rugpjūčio 4 d. 21 val. – „Astor Piazzolla Project“.

Rugpjūčio 5 d. 21 val. – BSM Trio.

Rugpjūčio 6 d. 21 val. – „Trio Paris“.

Visa festivalio programa - jo svetainėje http://palanga.akordeonofestivalis.ltNAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių