Į Klaipėdą sugrįžta Richardas Wagneris

Gegužės 21 dieną Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras kviečia švęsti garsiausio romantinės operos kūrėjo ir reformatoriaus Richardo Wagnerio gimtadienį.

Kompozitoriaus gimtadienio koncerte skambės operų „Skrajojantis olandas“, „Niurnbergo meisterzingeriai“ ir „Dievų žlugimas“ fragmentai. Koncerte dainuos Valerija Balsytė, Dalia Kužmarskytė, Aurelija Dovydaitienė, Artūras Kozlovskis ir Gintautas Platūkis. Dalyvaus teatro choro moterų grupė (vadovas Vladimiras Konstantinovas). Mažosios Lietuvos simfoniniam orkestrui diriguos Ilmars Harijs Lapinsch.

Šis koncertas - atsakingas meninis išbandymas nuo šių metų pradžios gerokai atjaunėjusiam ir pagausėjusiam teatro orkestrui. Žinia, Wagnerio muzika reikalauja ypatingo dėmesingumo, atlikėjiško meistriškumo. Tačiau orkestro artistų nuotaika puiki - tik ką teatras įsigijo naujus trimitus ir fleitas. 

Klaipėda - vienintelis Lietuvos miestas, kuriame 1836 m. rugpjūčio - rugsėjo mėnesiais dirigavo ryškiausias vokiečių romantinės operos kūrėjas ir reformatorius Richardas Wagneris, atvykęs gastrolių su Karaliaučiaus Opera. Kadangi pagrindinis Karaliaučiaus Operos dirigentas Leopoldas Schubertas į Prūsijos valstybės užkampį vykti nepanoro, jaunam, dar karjerą tik pradedančiam muzikui atsirado rimta pro­ga išbandyti savo jėgas: būsimasis kompozitorius pagaliau galėjo dirbti niekieno nekontroliuojamas. Jis entuziastingai repetavo trupės rodomus veikalus, dirigavo spektaklius ir koncertus, kūrė įvairius tuo metu populiarius muzikinius „pagražinimus“ rodomiems spektakliams - „uvertiūras“.

Sužinojęs, kad Wagneris pernelyg sėkmingai dirba, Schubertas išsigando konkurencijos ir, susirūpinęs savo reputacija, pats atvyko diriguoti svarbiausiems pastatymams. Nors R. Wagneriui atiteko tik antraeiliai pasirodymai, jie buvo labai sėkmingi. Publika žavėjosi jo dirigavimu, neeiliniu temperamentu: „Dirigento lazdelė energingai švytravo jo rankose, apmautose baltos odos pirštinaitėmis“, - publikos euforijos priežasčių mėgino ieškoti to meto laikraščiai. Iš Klaipėdos, nenorėdamas ilgiau būti antruoju dirigentu, Wagneris keliavo į Rygą.

Iki šiol rašytos garsiausios kompozitoriaus biografijos kaip tik nuo Rygos periodo pradėdavo Wagnerio kūrybinės veiklos aprašymus. O didžiojo kompozitoriaus anūkas Wolfgangas Wagneris, iki šiol vadovaujantis garsiajam Wagnerio operų festivaliui Bayreuthe (Vokietija), puikiai žino ir vertina senelio savarankiškos profesinės biografijos pradžios miestą Memelį, dabartinę Klaipėdą.

Tad ar ne metas tikslinti faktus? Juo labiau, kad Lietuva negali pasigirti operos meno korifėjų viešnagėmis. Nei G. Verdi, nei G. Puccini mūsų krašte nesilankė.Todėl, pažymėdamas išskirtinį Lietuvos kultūros faktą, Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras ir kviečia į slėpiningą, idealizmo ir meilės sklidiną Richardo Wagnerio muzikinės dramos pasaulį.

Bilietus į Muzikinio teatro spektaklius  jau galite įsigyti neišeidami iš namų, - internetu bilietų platinimo sistemoje BILIETAI. LT. Įsigijus „greituką “-  greitą ir smagų elektroninį bilietą, atspausdintą ant balto A4 formato lapo, belieka jį  pateikti prie įėjimo į renginį. Koncerto pradžia 18.30 val. Daugiau informacijos www.klaipėdosmuzikinis.lt


Šiame straipsnyje: Muzikinis teatras

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių