Į Klaipėdą atvedė muzika ir prisiminimai

Klaipėdos koncertų salėje trečiadienį koncertuos Sigutė Stonytė, Jurgis Karnavičius ir Viktoras Gerasimovas.

Dainininkė S.Stonytė ir pianistas J.Karnavičius jau daugelį metų yra kartu tiek gyvenime, tiek scenoje. Klaipėdos koncertų salėje šįkart jie pasirodys trise – su Sigutės studentu, unikalaus balso savininku V.Gerasimovu. Jie klaipėdiečiams parengė koncertą „Gaiviam garsų  pavėsy“ ir S.Šimkaus konservatorijoje praves meistriškumo seminarą.

Stipri profesionalė

Klaipėdos S.Šimkaus konservatorijoje dainuoti pradėjusi Sigutė Stonytė (sopranas)  šiuo metu yra Lietuvos Nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) solistė. Operos scenoje S.Stonytės sukurti vaidmenys pažymėti ne vien aukštu profesionalumo ir kokybės ženklu. Visi jie tarsi užpildyti didele vidine jėga, stiprybe. Neveltui dainininkė buvo įvertinta Nacionaline premija.

O tarp geriausiai pavykusių – pagrindinis vaidmuo R.Strauso operoje „Salomėja“, kurį ji dainavo ne tik LNOBT, bet ir Tel Avivo operos teatre.

Pasak buvusios Sigutės dėstytojos LNOBT dainininkės Giedrės Kaukaitės, tai „spektaklis, pastatytas Sigutei Stonytei“. „Buvau sukrėsta. Čia gal net pasaulinio masto atradimas. Peršvietė ją kaip rentgenu“, – dalijosi įspūdžiais po „Salomėjos“ premjeros G.Kaukaitė.

Reikli ir kritiška sau

„Nenoriu, kad mane vadintų labai geru ar dar kokiu ypatingu sopranu, tegu vadina tiesiog operos dainininke, – sakė S.Stonytė. – Tokia mano vidinė nuostata. Nesimokau iš tos patirties, kad ne visada anksčiau buvau pirmose linijose, ne taip jau pastebėta, ne tokia ryški ir t.t. Nuo to nepasidariau blogesnė ar geresnė, aš išlikau tokia pati. Tiesiog dirbu savo darbą ir jį labai mėgstu. Ir viskas.“

Nacionalinė premijos laureatė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) pedagogė, LTV projekto „Trimfo arka“ komisijos narė yra reikli ir kritiška visų pirma sau: „Visada buvau išdidi kaip žmogus, kaip moteris. Ir kaip solistė, operos dainininkė iš operos scenos irgi išeisiu išdidi. Išeisiu su pagrindiniu vaidmeniu. Ir gerai sudainuotu“. Gavusi pasiūlymų tęsti karjerą užsienyje dainininkė jų atsisakė: „Didžiuojuosi ir esu labai laiminga dirbdama nedideliame mieste, Vilniuje, savo Lietuvoje, iškelta galva, visiškai laiminga.“

Šiek tiek namai

J.Karnavičius tvarkaraščiuose surašytos repeticijos, koncertai, pedagoginė veikla LMTA, tarptautiniai konkursai... Ne prasčiau už natas pianistas skaito žemėlapius, o nuo jaunystės visą laisvalaikį atiduoda orientaciniam sportui. Šia sporto šaka jis užkrėtė ir žmoną, su kuria kartu vyksta į varžybas bei pažintines keliones, ir, žinoma, kartu koncertuoja. Pasak Sigutės, Jurgis „galbūt apskritai išpuoselėjo požiūrį į muziką, į aukštesnius dalykus – į filosofiją, į erdvę muzikoje.“

J.Karnavičius teigė, kad „kiekvienas išėjimas į sceną – unikalus išgyvenimas: atmosfera, publika, dvasinė būsena“. „Dėl šių akimirkų ir myliu savo profesiją. Nors menininko kelias Lietuvoje ir ne iš lengvųjų, kito nesirinkčiau“, – tvirtino pianistas.

Jau ne kartą pasirodęs Klaipėdos koncertų salėje pianistas pripažino, kad Klaipėda jam šiek tiek yra namai. Nes iš čia kilusi jo žmona, čia gyvena jos tėvai.

Ypač reto tembro balsas

Su Klaipėda artimai susijęs ir trečiasis koncerto dalyvis V.Gerasimovas (sopraninas). Jis mokėsi Klaipėdos J.Kačinsko muzikos mokykloje, dainavo chore „Gintarėlis”. Vėliau studijavo fortepijoną S.Šimkaus konservatorijoje, kurią baigęs ir įkvėptas žmogiškojo balso subtilybių, pradėjo mokytis dainavimo S.Stonytės klasėje LMTA. Šiuo metu ten tęsia magistrantūros studijas.

Viktoras turi ypač reto tembro balsą – sopraniną. Tokių kaip jis Lietuvoje yra vienetai. Jaunasis solistas jau sukūrė vaidmenis Ch.W.Glucko operoje  “Orfėjas ir Euridikė“ (LNOBT), G.F.Handelio operoje “Acis and Galatea” (Tytuvėnų muzikos festivalis), C.Monteverdi’o operoje „Popėjos karūnavimas“ (Klaipėdos muzikinis teatras) ir kt.

S.Stonytės, V.Gerasimovo ir J.Karnavičius koncerte „Gaiviam garsų  pavėsy“ skleisis Georgo Friedricho Händelio, Johanno Christiano Bacho, Jacques Offenbacho, Wolfgango Amadeus Mozarto, Franzo Schuberto, Vincenzo Bellini‘o, Léo Delibes  vokalinė muzika.

Koncerto pradžia – 18 val. Bilietai – po 15, 20 litų, taikomos nuolaidos.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių