„Galapaguose / Roko naktyse“ – hiphopo, metalo ir roko scenos vilkai

Rugpjūčio 3-4 d. Zaraso saloje 10 metų jubiliejų švęsiantis festivalis „Galapagai / Roko naktys 2012“ jau užpildė beveik pusę muzikinio repeuartaro, kurį šiais metais sudarys rekordinis dalyvių skaičius – 40 grupių.

Be jau skelbtų užsienio ir Lietuvos atlikėjų, dalyvavimą festivalyje patvirtino dar septynios skirtingų stilių Lietuvos grupės – hiphopo scenos lyderiai „G&G Sindikatas“ ir „Despotin Fam“, metalo vilkai „Soul Stealer“ ir „Mandragora“, bendrą pasirodymą surengsiantys rokeriai „My Favourite Gun“ ir reperiai „Omerta“, indie stiliaus atlikėjai „Colours of Bubbles“.

„Jubiliejiniame „Galapagų / Roko naktų“ festivalyje bus įrengtos kelios scenos, kurias pagal mėgstamą muzikinį skonį galės pasirinkti įvairių stilių gerbėjai. Todėl renginio muzikinis repertuaras šiais metais bus spalvingiausias per visą 10 metų festivalio istoriją“, – sakė festivalio „Galapagai / Roko naktys 2012“ prodiuseris Algirdas Barniškis-Blėka.

Lietuvos hiphopo pasididžiavimu vadinami „G&G Sindikato” smogikai Zaraso ežero pakrantėje viešės antrus metus iš eilės. Pasak grupės nario Gabrieliaus Liaudansko – Svaro, festivaliui grupė jaučia malonią nostalgiją: „Bus gera vėl susitikti su chebra, su kuria gerai pasilinksminome Zaraso saloje“.

Per daugiau nei 15 metų trunkančią karjerą „G&G Sindikatas“ yra išleidęs penkis albumus, kurie parduoti daugiau nei 50 tūkst. kopijų tiražu. Tokie kūriniai kaip „Tomas“, „1'az Kraujaz”, „Vokiečių gatvė”, „Muzika, kuri saugo“ ir kiti sukėlė didelį ažiotažą Lietuvos radijo stotyse ir tapo hitais, įtvirtinę „G&G Sindikato“, kaip hip-hop’o kultūros autoritetų, vardą.

Pastaraisiais metais grupė intensyviai suka bytą visoje Lietuvoje, aktyviai koncertuodama tiek mažesniuose miestuose, tiek didmiesčių arenose, tiek festivaliuose.

Šiais metais „G&G Sindikatas“ M.A.M.A. muzikos apdovanojimų ceremonijoje laimėjo metų hiphopo grupės vardą.

Zaraso saloje koncertuosiantys „Despotin Fam“ toje pačioje M.A.M.A. nominacijoje taip pat pateko į geriausiųjų trejetuką. Unikalias Lietuvos hiphopo scenos asmenybes vienijanti grupė susicementavo 2005-aisiais, o „Despotin Fam“ lyderiai Shmekla, Vaiper ir Liežuvs dažnai surengia įspūdingo masto koncertus, pritraukdami įvairių atlikėjų sambūrį, gerbėjų vadinamą vienu solidžiausių hiphopo žanro projektų Lietuvoje.

Metalo gerbėjų šiemetinėse „Galapaguose / Roko naktyse“ laukia unikali dovana – beveik po metų pertraukos įvyksiantis „Soul Stealer“ pasirodymas. Vokalisto Jeronimo Miliaus ir gitaristo Enriko Slavinskio iniciatyva susibūrusi grupė sunkiosios muzikos fanus džiugina jau beveik dešimtmetį.

Ypač derlingi grupei buvo 2010 metai, kai „Soul Stealer“ laimėjo nacionalinį „Wacken Metal Battle“ finalą, dalijosi scena su legendine heavy metalo grupe „Accept“, išleido antrąjį albumą bei koncertavo viename didžiausių pasaulyje metalo festivalių „Wacken Open Air“ (Vokietija).

Kiti jubiliejiniame „Galapagų / Roko naktų“ festivalyje pasirodysiantys metalo scenos veteranai „Mandragora“ ištikimiems šio žanro gerbėjams žinomi dar nuo 1998 metų. Jau po poros veiklos metų grupė įsitvirtino tarp stipriausių Lietuvos metalo kolektyvų.

Per ilgametę karjerą grupė koncertavo su tokiais atlikėjais kaip „Insomnium“, „Dismember“, 2008 m. laimėjo nacionalinį W.O.A. „Metal battle“ finalą, o šiemet alternatyviosios muzikos apdovanojimuose T.Ė.T.Ė. buvo pripažinta metų metalo grupe. Prieš mėnesį „Mandragora“ išleido antrąjį savo albumą „Carnal cage“.

Bendram pasirodymui jubiliejiniame festivalyje susijungs dvi visiškai skirtingų stilių Lietuvos grupės – rokeriai „My Favourite Gun“ ir reperiai „Omerta“. Projektas užgimęs vienam vakarui per muzikos apdovanojimus T.Ė.T.Ė., šį kartą ruošią specialią festivaliui skirtą programą ir žada energingą pasirodymą.

„My Favourite Gun“ – roko grupė, ryžtingai besibraunanti į lietuviško muzikinio pasaulio džiungles. Atlikėjai jau yra susikrovę nemažą sceninės patirties bagažą, tačiau dar nėra praradę jaunatviško užsidegimo. Naujasis grupės vokalistas Mantvydas Sabaitis – netikėtas atradimas, kuris abejingais nepaliko ne vieną tūkstantį „Lietuvos balso“ gerbėjų. Nuo jų neatsilieka ir repo grupė „Omerta“, kurie šiemet vėl aktyviai griebėsi muzikinės veiklos, surengė nemažai koncertų, apšildė hiphopo krikštatėvį Grandmaster Flash.

Į Zaraso ežero sceną pirmą kartą savo karjeroje kops ir indie bei „europietiško country“ stilius derinanti Šiaulių grupė „Colours of Bubbles“. Ši grupė jau yra surengusi daugiau nei 100 pasirodymų ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, Prancūzijoje, o šiais metais muzikos apdovanojimuose T.Ė.T.Ė. buvo pripažinta metų roko grupe.

Kaip jau skelbta anksčiau, rugpjūčio 3-4 d. jubiliejiniame „Galapagų / Roko naktų“ festivalyje koncertuos geriausios 2011 m. britų grupės nominaciją pelniusi „Chase & Status“ (Didžioji Britanija), industrinio metalo trio „OOMPH!“ (Vokietija), Gibraltaro rokeriai „Breed 77“ (Didžioji Britanija), „Krambambulya“ (Baltarusija), Andrius Mamontovas, BIX, „ReedNoBrass“ (visi – Lietuva), „Laime Pilniga“, „Dzelzs Vilks“ (abi – Latvija), „Nevesis“, „Mimicry“ (abi – Estija). Iš viso festivalyje laukiama per 40 atlikėjų.

Pernai rugpjūčio 5-6 d. vykusiame „Galapagų / Roko naktų“ festivalyje apsilankė daugiau nei 6,5 tūkst. žiūrovų, 5 scenose grojo 35 grupės iš 8 valstybių, kurios atliko 32 val. bendros trukmės muzikinę programą, renginyje buvo įrengta per 30 pramogų ir edukacinių erdvių zonų.


Šiame straipsnyje: GalapagaiRoko naktys 2012

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • R. Šepetys: esu labiau perrašytoja nei rašytoja
  R. Šepetys: esu labiau perrašytoja nei rašytoja

  Nors Carnegie medalis rašytojai Rūtai Šepetys skirtas už vaikų literatūrą, LRT RADIJUI ji sako rašanti visiems, o neretai besijaučianti net labiau kaip perrašytoja nei kaip rašytoja. ...

 • Tradicinės Joninės Rumšiškėse – su lietumi
  Tradicinės Joninės Rumšiškėse – su lietumi

  Šeštadienį kauniečiai nepabijojo apniukusio dangaus ir rinkosi į Joninių šventę Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse. ...

  3
 • Klaipėdą užliejo varpų gausmas
  Klaipėdą užliejo varpų gausmas

  Laikrodžių muziejaus kiemelyje ilgiausią dieną metuose vyko Klaipėdos kariliono festivalis. Renginio metu varpus „prakalbino“ ne tik vietos karilionininkai, bet ir svečiai iš Rusijos, Belgijos. ...

 • Per Jonines Neringoje – išskirtinės vestuvės
  Per Jonines Neringoje – išskirtinės vestuvės

  Šventinis Joninių savaitgalis Neringoje šiemet išskirtinis. Kurorto ir gyventojai ir svečiai taps didžiausios šalyje vestuvių puotos liudininkais. Laikantis XIX amžių siekiančių Mažosios Lietuvos papročių bus sutuokta kla...

 • Kas slypi televizijos gyvenimo aprašyme?
  Kas slypi televizijos gyvenimo aprašyme?

  Aštuntuoju pasaulio stebuklu juokais pavadinama televizija šiandien gal dažniau sulaukia kritikos nei komplimentų ir pagarbos, tačiau tai nemenkina jos karaliavimo žmonių gyvenime. Faktas tas, kad televiziją žiūri absoliuti dauguma galin...

 • Neparašyti laiškai Vilniaus pašte atgimsta meninėmis instaliacijomis
  Neparašyti laiškai Vilniaus pašte atgimsta meninėmis instaliacijomis

  Vilniaus centrinis paštas lankytojus pasitinka interaktyviomis meninėmis instaliacijomis. Ketvirtadienio vakarą pašto erdvėse sostinės gyventojai ir svečiai pakviesti tapti ne tik kūrybinio proceso liudininkais, bet ir dalyviais. ...

 • Joninių naktį išsiskleidė ugnies papartis
  Joninių naktį išsiskleidė ugnies papartis

  Klaipėdiečiai švęsti Joninių tradiciškai rinkosi ant Jono kalnelio. Ilgiausios metų dienos ir trumpiausios nakties šventėje nestigo burtų, šokių ir dainų. Visus pakerėjo prieš vidurnaktį išsiskleidęs ugnies...

 • A. Sutkus apdovanotas Vokietijos fotografijos asociacijos premija
  A. Sutkus apdovanotas Vokietijos fotografijos asociacijos premija

  Ericho Zalomono premiją šiemet Antanui Sutkui skyrusi Vokietijos fotografijos asociacija teigia, kad fotomenininko darbai nepataikauja sovietiniams idealams, jo žmogaus bei visuomenės portretas atskleidžia alternatyvų gyvenimą, nuoširdų be...

 • Rašytojo sūnus: G. Orwello romanas „1984-ieji“ buvo „pranašiškas“
  Rašytojo sūnus: G. Orwello romanas „1984-ieji“ buvo „pranašiškas“

  Brodvėjuje per naujo miuziklo, pastatyto pagal George'o Orwello (Džordžo Orvelo) antiutopinį romaną „1984-ieji“ (Nineteen Eighty-Four), premjeroje tarp žiūrovų buvo ir ypatingas svečias – rašytojo sūnus. ...

 • Kauniečiai kviečiami prisidėti prie kilnaus tikslo
  Kauniečiai kviečiami prisidėti prie kilnaus tikslo

  Asociacija „Tėvynės partizanų laisvės kovos įamžinimo sąjunga“, bendradarbiaujant kartu su Vytauto Didžiojo karo muziejumi, kviečia kauniečius prisidėti prie kilnaus tikslo – įamžinti 20 tūkst. Lietuvos partizanų didvyri&scaron...

Daugiau straipsnių