G. Bregovičius: šio Naujųjų vakarėlio ilgai nepamiršite

Paskutinį metų sekmadienį Vilniaus „Pramogų arenoje“ koncertuosiantis garsusis Balkanų kompozitorius Goranas Bregovičius žada lietuviams padėti pamiršti visus rūpesčius ir išsišėlti taip, kad 2013-uosius visi jo pasirodymo žiūrovai pradėtų su šypsena. „Žinau, kaip turi atrodyti metų pabaigoje vykstantis vakarėlis“, - žinutę savo gerbėjams siunčia muzikantas, gruodžio 30-ąją Vilniuje pristatysiantis naujutėlę programą, sukurtą su ryškiomis muzikos pasaulio žvaigždėmis.

Prieš kelionę į Vilnių Goranas Bregovičius žiūrovams atskleidė kai kurias Lietuvoje vyksiančio koncerto detales.

„Nauja yra tai, kad šį rudenį pagaliau išleidau albumą „Champagne For Gypsies“, kurį brandinau keletą metų. Esu labai patenkintas šiuo darbu. Todėl šių žiemos gastrolių koncertuose ketinu pagroti beveik visas jo dainas – daugelį kūrinių pirmą kartą girdėsite gyvai.

Tačiau nesu kvailys ir puikiai žinau, ko iš manęs tikisi publika. Ypač – susirinkusi švęsti, juk Naujieji bus visai čia pat. Priešpaskutinę metų dieną žiūrovams noriu duoti viską, ko jie tikisi. Ypač – Lietuvoje, kur mane visada šiltai sutinka, kur visada koncertuoju metų pabaigoje. Todėl programoje bus ir visi populiariausi mano parašyti kūriniai. Šio Naųjųjų vakarėlio ilgai nepamiršite“, - prieš viešnagę perduoti Lietuvos publikai paprašė Goranas Bregovičius.

Iggy Popas, Cesaria Evora, Ofra Haza – Gorano biografijoje yra daugybė su šiais ir kitais visame pasaulyje garsiais atlikėjais įrašytų kūrinių. Šį sąrašą papildo naujasis atlikėjo darbas „Champagne For Gypsies“ - dvylika kūrinių, kuriuos vienija pagarbos romų tradicijoms ir jų teisių gynimo tema.

Įkvėptas  visuomenėje kilusių diskusijų dėl romų teisių gyventi Prancūzijoje ir Italijoje, Goranas Bregovičius albumą kūrė keliuose pasaulio miestuose, įrašų studijose dirbdamas su garsiais įvairių šalių muzikantais. Tarp jų – Rumunijos čigonų muzikos žvaigždė Florinas Salamas, Šveicarijos atlikėjas Stephanas Eicheris, taip pat – Lietuvoje puikiai žinoma grupė „Gipsy Kings“ ir mūsų šalyje koncertavusios grupės „Gogol Bordello“ lyderis Eugene'as Hützas.

„Tai nėra lozungas. Tiesiog noriu savo dainomis paskatinti diskusiją. Rasizmui neturi būti vietos XXI amžiuje. Daugelis mūsų kartą per metus atsiduoda čigoniškam gyvenimo būdui, kai palieka namus ir išvyksta atostogauti į svetimus kraštus. Kai pradėjau muzikuoti, tėvas mane barė, sakė, kad tokiu „čigonišku“ darbu aš neturiu užsiimti. Laimei, jo nepaklausiau.

Rinkausi partnerius albumui ne pagal jų populiarumą. Prie mano albumo prisidėjo ir mažai žinoma atlikėja iš Airijos. Tiesiog ieškojau talentingų artistų, kurie suprastų mano albumo temą ir galėtų suteikti įkvėpimo.

Nesuklydau – kiekvienas sutiktas muzikantas įnešė savo braižą į albumo skambesį. Kai šias dainas atlieku savo koncertuose, jos skamba kiek kitaip, tačiau pavyksta išsaugoti įrašuose esančią dvasią. O nuotaika – tikrai pakili“, - sako atlikėjas.

Pirmieji publikos ir žiniasklaidos atsiliepimai apie albumą patvirtino, kad Goranui ir vėl pavyko sukurti mažytį šedevrą. Su „Gipsy Kings“ ir „Gogol Bordello“ įrašyti kūriniai dar labiau sustiprino esminius muzikanto kūrybos bruožus – ugningus Balkanų ritmus suderinti su pankiška roko energija.

Belgrade ir Paryžiuje namus turinčio Gorano Bregovičiaus grupė į koncertą Vilniuje susirinks iš skirtingų žemyno kampelių. Vėl susitikti su Lietuvos publika ruošiasi ir į salę koncertuose žengianti, žiūrovus šokdinanti pučiamaisiais grojanti grupė, ir ypatingų spalvų Gorano muzikai suteikiančios bulgarų dainininkės – kaip įprasta, Balkanų muzikos genijus Lietuvoje pasirodys su savo vestuvių ir laidotuvių orkestru „Wedding And Funeral Band“.

Keleto pasaulio miestų garbės piliečiu paskelbtas Goranas Bregovičius Balkanų muzikos vėliavą neša jau keturis dešimtmečius. Buvęs roko grupės „Bijelo dugme“ narys praėjusio amžiaus paskutiniame dešimtmetyje visame pasaulyje išgarsėjo bendradarbiavimu su kino režisieriumi Emiru Kusturica – Gorano muzika skamba pastarojo filmuose „Čigonų laikas“, „Pogrindis“ ir „Arizonos svajonė“. Iš viso Goranas Bregovičiaus sukurtos melodijos skamba daugiau nei trisdešimtyje kino juostų.

Tarp kitų Gorano Bregovičiaus darbų – muzika teatro spektakliams, specialūs meno festivaliams sukurti kūrinių ciklai, net opera, kurioje kompozitorius pateikė savąją Georges'o Bizet kūrinio „Karmen“ viziją.

Tarp gerbėjams kiek netikėtų Gorano Bregovičiaus polėkių – jo susidomėjimas „Eurovizija“. Kai 2008-aisiais šis konkursas vyko Belgrade, muzikantas jo dalyviams surengė uždarą koncertą savo namuose, o taip pat renginio scenoje pasirodė kaip ypatingas svečias. 2010-aisiais konkurse varžėsi jo sukurta daina „Ovo je Balkan“, atliekama Serbijos atlikėjo Milano Stankovičiaus.

„Man įdomu kurti „Eurovizijai“. Tai juk – didžiausias renginys Europoje. Jei kas užsakys dainą šiam konkursui – mielai tai padarysiu. Sukurčiau ir Lietuvai, jei tik būtų susidomėjimas“, - prieš keletą metų viešėdamas Vilniuje sakė Goranas Bregovičius, „eurovizinę“ dainą įtraukęs į savo  koncertų programą.

Joje taip pat netrūksta melodijų, kurios surado daugybę klausytojų tiek Europoje, tiek Šiaurės ir Pietų Amerikoje. Vilniaus publikos tikrai laukia energijos pliūpsniais šaudančios „Gas Gas“ ir „Kalashnikov“, filmo „Arizonos svajonė“ garso takelio perlas „In The Deathcar“, širdį verianti rauda „Ederlezi“ ir kiti garsūs Gorano Bregovičiaus kūriniai.

Bilietai į Gorano Bregovičiaus koncertą Vilniaus „Pramogų arenoje“ parduodami visose „Ticketpro“ kasose ir internetu – www.ticketpro.lt   Pigiausi bilietai jau išpirkti – šiuo metu bilietai kainuoja nuo 109 litų.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Kiekvienas kūrinys – žvilgsnis į save
  Kiekvienas kūrinys – žvilgsnis į save

  Šįkart pašnekovė – jaunosios kartos atstovė, aktyvi parodų dalyvė tapytoja Gabrielė Šermukšnytė. ...

 • Menininkas, braižantis muzikinius miestų žemėlapius
  Menininkas, braižantis muzikinius miestų žemėlapius

  Allardas van Hoornas – eksperimentuoti nebijantis menininkas iš Nyderlandų, jau beveik dešimtmetį braižantis neįprastus muzikinius miestų žemėlapius. ...

 • Dailininkės darbuose atgimsta biblinės istorijos
  Dailininkės darbuose atgimsta biblinės istorijos

  Minint Reformacijos 500 metų sukaktį, Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje atidaryta grafikės Daivos Antinytės darbų paroda "Pagal Bibliją". Šeštąją personalinę menininkės parodą sudaro keturi piešinių cikla...

  1
 • Trisdešimt teatro metų: režisieriaus asistentė M. Fokina
  Trisdešimt teatro metų: režisieriaus asistentė M. Fokina

  Režisieriaus asistentė Marijana Fokina į Klaipėdos valstybinį muzikinį teatrą atėjo dar iš buvusios Klaipėdos liaudies operos – ten dirbo šokėja, vėliau baletmeistere, o tuomet, karjerai pasibaigus, jai pasiūlė „vesti&ldq...

 • Duonos, sūrio ir medaus – į Rumšiškes!
  Duonos, sūrio ir medaus – į Rumšiškes!

  Vakar vidudienį Lietuvos liaudies buities muziejaus prieigos pakvipo kvietinės duonos raugu, saldžiu varškės sūriu ir liepų medumi – muziejuje po atviru dangumi pirmą kartą surengta  šventė "Tikro skonio dienos". ...

  1
 • Televizijoje debiutuojantis L. Mažylis: lietuvių sutelktumo ir dabar pakanka
  Televizijoje debiutuojantis L. Mažylis: lietuvių sutelktumo ir dabar pakanka

  Naujojo LRT sezono širdimi taps artėjantis Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimas. O kas geriau gali jį pristatyti šiandien, jei ne lietuvių širdis suvirpinęs profesorius Liudas Mažylis, šįmet Vokietijoje a...

 • Klaipėdos dramos teatras pradėjo naują sezoną
  Klaipėdos dramos teatras pradėjo naują sezoną

  Klaipėdos dramos teatras 82-ąjį sezoną šiemet pradėjo anksčiau, kad spektaklius galėtų pamatyti ir atostogaujantys miesto svečiai. Naujajame sezone – penkios premjeros ir vienas atnaujintas spektaklis vaikams. Sezoną vainikuos tarptautin...

  1
 • Šeši įdomūs faktai apie fotografiją
  Šeši įdomūs faktai apie fotografiją

  Rugpjūčio 19-oji – Pasaulinė fotografijos diena. Daugelis pritars, jog šiandien sunku įsivaizduoti gyvenimą be galimybės įamžinti svarbias akimirkas. Fotografija tapo ne tik meno forma, tačiau ir dominuojančiu informacijos perdavimo &sca...

 • L. Kavaliauskas filme įkūnys Vydūną
  L. Kavaliauskas filme įkūnys Vydūną

  Paveldosaugininkui Laisvūnui Kavaliauskui teko neįprastas vaidmuo, žinomas klaipėdietis filmuojasi dokumentinėje juostoje, kurioje įkūnija filosofą Vydūną. Filmą kuria LRT žurnalistė Edita Mildažytė. ...

 • Svarbūs Lietuvos žmonės – LRT projekte „Gimę tą pačią dieną“
  Svarbūs Lietuvos žmonės – LRT projekte „Gimę tą pačią dieną“

  Trys žmonės gimė tais pačiais metais, tą patį mėnesį, tą pačią dieną toje pačioje šalyje, bet jų gyvenimai pasisuko skirtingomis linkmėmis. Vienas iš jų tapo valstybės vadovu, o kiti du kuria savo paprastus gyvenimus, tačiau su ...

Daugiau straipsnių