Filmo „Amaya“ režisierius: žmonės turi šiam filmui leisti eiti per pojūčius

Žiūrovai filmui "Amaya" turėtų leisti eiti per jausmus ir pojūčius, teigė trečiadienį Vilniuje pradedamo rodyti filmo režisierius Maris Martinsonas.

"Labai sunku jį žiūrėti, jei bandai jį įdėti į šabloną, jis nepatiks vietomis (...) Kitiems žmonėms pavyksta sekti tai, kas vyksta, nes filme viskas yra labai svarbu, atsakymai atsiranda tik filmo pabaigoje (...) Jei leis filmui eiti per mintis, per pojūčius, žmonės iš tikrųjų gaus iš filmo dalelę to, ką norėjome įdėti", - trečiadienį per spaudos konferenciją sakė režisierius.

Honkonge kurtame filme pagrindinius vaidmenis atliko Andrius Mamontovas, taip pat sukūręs garso takelį, bei filmuose "Geišos išpažintis", "Japoniškas vesternas", "Saulė" vaidinusi Japonijos aktorė Kaori Momoi.

Aktorė tvirtino pirmąjį M.Martinosono filmą "Nematomi žmonės" prieš porą metų išvydusi tarptautiniame Šanchajaus kino festivalyje, ten filmas gavo geriausio filmo ir geriausio garso takelio apdovanojimus. K.Momoi tuomet buvo vertinimo komisijos narė.

"Mes susitikome Šanchajaus filmų festivalyje prieš dvejus metus (...) Aš buvau komisijos narė, aš žiūrėjau jo filmą, jis turėjo galios, ir tokio filmo dar nebuvau mačiusi. Vakarėlyje po apdovanojimų pasakiau: jei jums reikia japonų aktorės, paskambinkite man. Ir tik po vienos dienos jis parašė trumpą scenarijų apie Amayą (...) Aš buvau tokia laiminga (...) Mes sukūrėme puikų filmą. Aš labai laimnga, tai man kaip svajonės išsipildymas", - kalbėjo viešnia iš Japonijos.

Kalbėdamas apie žodį "Amaya" (šiuo žodžiu pavadinta ir pagrindinė herojė), M.Martinsonas tvirtino ieškojęs skambaus ir prasmingo vardo. Šis žodis japoniškai reiškia "naktis", "lietus".

A.Mamontovas, pasakodamas apie filmo garso takelį, teigė, kad perskaitęs scenarijų išgirdo bambuko medžio garsus.

"Visada smagu dalyvauti kūrybos procese, kiek galiu. Smagu, kad Maris man tiek daug leidžia, mes aptarinėjame visokias idėjas (...) Muzikos kūrimas eina paraleliai su filmavimu, jis baigiamas tik pabaigoje (...) Aš perskaitęs scenarijų iš karto išgirdau bambuko medžio garsą", - sakė pagrindinio vaidmens atlikėjas, atskleidęs, kad tų pirmųjų garsų filme beveik neliko.

Jis tvirtino besijaudinantis prieš premjerą Lietuvoje, nes įdėta daug meilės, darbo, norisi, kad viskas praeitų gerai. Tuo metu M.Martinsonas sakė jaudulio nejaučiąs.

Antradienį filmo premjerą įvyko Latvijoje.

Pati K.Mamoi taip pat teigė nesijaudinanti, nes jai pačiai filmas labai patiko.


"Maris yra toks ypatingas, pamišęs ir puikus menininkas (...) Jo filmai turi daug triukų, jį reikia žiūrėti 2-3 kartus, kad suprastume", - kalbėjo aktorė.

Režisierius pasakojo, jog sunkumų dirbti su Honkongo kūrėjais nekilo, tarpusavyje buvo galima bendrauti be žodžių, o japonų aktorė jį suprasdavo iš vieno gesto, sakinio.

"Tu esi visiškai kitoje aplinkoje, bet padarėme vieną išvadą - kad jei komandoje profesionalai, tai darbai eina į prekį ir dingsta kalbos barjeras", - kalbėjo M.Martinsonas.

"Amaya", kaip atskleidė kūrėjai, bus platinamas ir tarptautinėje rinkoje. M.Martinsonas sakė, kad dėl to kai kur kino juosta bus rodoma kitu pavadinimu - "Honkong Confidential", nes to norėjo platinanti JAV kompanija.

Filmas "Amaya" pasakoja apie romantiką Polą, kuris po dramatiško išsiskyrimo su mylimąja leidžiasi į klajones po pasaulį.

Prabėga treji metai ir Polas atsiduria Honkonge. Čia likimas vyrą suveda su trimis moterimis, kurios padeda Polui išgyventi dar nepatirtas žodžių "meilė", "ilgesys", "džiaugsmas", "išsiskyrimas" prasmes ir iš naujo atrasti gyvenimo pilnatvę.

Filmą kūrė Latvijos studija "Krukfilms", bendradarbiaudama su Honkongo studija "October Pictures". Lėšų filmui skyrė privatūs investuotojai, jo gamybą rėmė Latvijos nacionalinis kino centras.


Šiame straipsnyje: Amaya

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Laikrodžių muziejuje – unikalus eksponatas
  Laikrodžių muziejuje – unikalus eksponatas

  Mediniai smagračiai, korpusas ir visos kitos detalės – taip pat iš medžio. Tai – kol kas vienintelis Lietuvoje medinis švytuoklinis veikiantis laikrodis. Jo meistras Vytautas Brazauskas – ne profesionalus laikrodininkas, bet ...

 • V. Putvinskio gatvės šventė subūrė gyventojus, turistus ir praeivius
  V. Putvinskio gatvės šventė subūrė gyventojus, turistus ir praeivius

  Gatvėje piešiami Mikalojaus Konstantino Čiurlionio portretai, Tai Či treniruotės, blusturgiai, ekskursijos, galimybė patekti į vietos gyventojų namus, parodos ir filosofinės diskusijos. Visa tai vietos gyventojus ir praeivius šešta...

  2
 • Paveldosaugininkai tiria Jurbarko rajone rastą kalaviją
  Paveldosaugininkai tiria Jurbarko rajone rastą kalaviją

  Paveldosaugininkai tiria praėjusią savaitę Jurbarko rajone rastą kalaviją. Manoma, kad jis galėjo būti pagamintas XIII amžiuje. ...

 • Amerikiečių menininkui – kaltinimai ukrainiečių skulptūros kopijavimu
  Amerikiečių menininkui – kaltinimai ukrainiečių skulptūros kopijavimu

  Ukrainiečiai ketvirtadienį internete piktinosi naujausia JAV menininko Jeffo Koonso (Džefo Kunso) Niujorke įrengta instaliacija – didžiule balerinos skulptūra – esą labai panašia į vienos 1993 metais mirusios ukrainiečių meninink...

 • Bistrampolio dvaro festivalyje – širdžiai mielas menas
  Bistrampolio dvaro festivalyje – širdžiai mielas menas

  Šį sekmadienį „Jazz Classic Quartet“ ir Čiurlionio styginių kvarteto pasirodymu prasidės XV-asis Bistrampolio dvaro festivalis. Jame skambės muzikinė programa, šiam dvarui sukurta užsienio muzikantų ir Lietuvos žvaigždži...

 • Uostamiestyje tapytojai renkasi į plenerą
  Uostamiestyje tapytojai renkasi į plenerą

  Penktadienį Klaipėdoje prasideda ir iki birželio 4-osios vyks Lietuvos dalininkų sąjungos (LDS) Klaipėdos skyriaus organizuojamo respublikinio meninio projekto „Klaipėdos miesto ir jūrinis peizažas mene“ pleneras. ...

 • Mirė italų mados kūrėja L. Biagiotti
  Mirė italų mados kūrėja L. Biagiotti

  Italų mados dizainerė Laura Biagiotti (Laura Bjadžoti) mirė nuo širdies smūgio, būdama 73 metų, penktadienio rytą "per "Twitter" paskelbė jos dukra Lavinia (Lavinija). ...

 • Kitą savaitę Klaipėdoje siaus džiazo fiesta
  Kitą savaitę Klaipėdoje siaus džiazo fiesta

  Daugiau nei 200 muzikantų ir atlikėjų iš Lietuvos bei užsienio, tarp kurių – garsiausios pasaulio džiazo ir „world“ muzikos žvaigždės, beveik trys dešimtys įvairių muzikinių pasirodymų ir koncertų, meninių projekt...

  2
 • Garbės ordiną V. Putinas paskyrė ir R. Tuminui
  Garbės ordiną V. Putinas paskyrė ir R. Tuminui

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paskyrė valstybės apdovanojimus kai kuriems užsienio šalių piliečiams, tarp jų - Jevgenijaus Vachtangovo teatro Maskvoje meno vadovui Rimui Tuminui. ...

  8
 • Sostinės mero premija įteikta D. Pocevičiui
  Sostinės mero premija įteikta D. Pocevičiui

  Gegužės 25 d. Vilniaus meras Remigijus Šimašius Rotušėje pasveikino tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris 2017” dalyvius ir svečius. Kasmetinė tradicinė Vilniaus mero premija už knygą „100 istorini...

Daugiau straipsnių