Filmo „Amaya“ režisierius: žmonės turi šiam filmui leisti eiti per pojūčius

Žiūrovai filmui "Amaya" turėtų leisti eiti per jausmus ir pojūčius, teigė trečiadienį Vilniuje pradedamo rodyti filmo režisierius Maris Martinsonas.

"Labai sunku jį žiūrėti, jei bandai jį įdėti į šabloną, jis nepatiks vietomis (...) Kitiems žmonėms pavyksta sekti tai, kas vyksta, nes filme viskas yra labai svarbu, atsakymai atsiranda tik filmo pabaigoje (...) Jei leis filmui eiti per mintis, per pojūčius, žmonės iš tikrųjų gaus iš filmo dalelę to, ką norėjome įdėti", - trečiadienį per spaudos konferenciją sakė režisierius.

Honkonge kurtame filme pagrindinius vaidmenis atliko Andrius Mamontovas, taip pat sukūręs garso takelį, bei filmuose "Geišos išpažintis", "Japoniškas vesternas", "Saulė" vaidinusi Japonijos aktorė Kaori Momoi.

Aktorė tvirtino pirmąjį M.Martinosono filmą "Nematomi žmonės" prieš porą metų išvydusi tarptautiniame Šanchajaus kino festivalyje, ten filmas gavo geriausio filmo ir geriausio garso takelio apdovanojimus. K.Momoi tuomet buvo vertinimo komisijos narė.

"Mes susitikome Šanchajaus filmų festivalyje prieš dvejus metus (...) Aš buvau komisijos narė, aš žiūrėjau jo filmą, jis turėjo galios, ir tokio filmo dar nebuvau mačiusi. Vakarėlyje po apdovanojimų pasakiau: jei jums reikia japonų aktorės, paskambinkite man. Ir tik po vienos dienos jis parašė trumpą scenarijų apie Amayą (...) Aš buvau tokia laiminga (...) Mes sukūrėme puikų filmą. Aš labai laimnga, tai man kaip svajonės išsipildymas", - kalbėjo viešnia iš Japonijos.

Kalbėdamas apie žodį "Amaya" (šiuo žodžiu pavadinta ir pagrindinė herojė), M.Martinsonas tvirtino ieškojęs skambaus ir prasmingo vardo. Šis žodis japoniškai reiškia "naktis", "lietus".

A.Mamontovas, pasakodamas apie filmo garso takelį, teigė, kad perskaitęs scenarijų išgirdo bambuko medžio garsus.

"Visada smagu dalyvauti kūrybos procese, kiek galiu. Smagu, kad Maris man tiek daug leidžia, mes aptarinėjame visokias idėjas (...) Muzikos kūrimas eina paraleliai su filmavimu, jis baigiamas tik pabaigoje (...) Aš perskaitęs scenarijų iš karto išgirdau bambuko medžio garsą", - sakė pagrindinio vaidmens atlikėjas, atskleidęs, kad tų pirmųjų garsų filme beveik neliko.

Jis tvirtino besijaudinantis prieš premjerą Lietuvoje, nes įdėta daug meilės, darbo, norisi, kad viskas praeitų gerai. Tuo metu M.Martinsonas sakė jaudulio nejaučiąs.

Antradienį filmo premjerą įvyko Latvijoje.

Pati K.Mamoi taip pat teigė nesijaudinanti, nes jai pačiai filmas labai patiko.


"Maris yra toks ypatingas, pamišęs ir puikus menininkas (...) Jo filmai turi daug triukų, jį reikia žiūrėti 2-3 kartus, kad suprastume", - kalbėjo aktorė.

Režisierius pasakojo, jog sunkumų dirbti su Honkongo kūrėjais nekilo, tarpusavyje buvo galima bendrauti be žodžių, o japonų aktorė jį suprasdavo iš vieno gesto, sakinio.

"Tu esi visiškai kitoje aplinkoje, bet padarėme vieną išvadą - kad jei komandoje profesionalai, tai darbai eina į prekį ir dingsta kalbos barjeras", - kalbėjo M.Martinsonas.

"Amaya", kaip atskleidė kūrėjai, bus platinamas ir tarptautinėje rinkoje. M.Martinsonas sakė, kad dėl to kai kur kino juosta bus rodoma kitu pavadinimu - "Honkong Confidential", nes to norėjo platinanti JAV kompanija.

Filmas "Amaya" pasakoja apie romantiką Polą, kuris po dramatiško išsiskyrimo su mylimąja leidžiasi į klajones po pasaulį.

Prabėga treji metai ir Polas atsiduria Honkonge. Čia likimas vyrą suveda su trimis moterimis, kurios padeda Polui išgyventi dar nepatirtas žodžių "meilė", "ilgesys", "džiaugsmas", "išsiskyrimas" prasmes ir iš naujo atrasti gyvenimo pilnatvę.

Filmą kūrė Latvijos studija "Krukfilms", bendradarbiaudama su Honkongo studija "October Pictures". Lėšų filmui skyrė privatūs investuotojai, jo gamybą rėmė Latvijos nacionalinis kino centras.


Šiame straipsnyje: Amaya

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių