Filmo „Amaya“ režisierius: žmonės turi šiam filmui leisti eiti per pojūčius

Žiūrovai filmui "Amaya" turėtų leisti eiti per jausmus ir pojūčius, teigė trečiadienį Vilniuje pradedamo rodyti filmo režisierius Maris Martinsonas.

"Labai sunku jį žiūrėti, jei bandai jį įdėti į šabloną, jis nepatiks vietomis (...) Kitiems žmonėms pavyksta sekti tai, kas vyksta, nes filme viskas yra labai svarbu, atsakymai atsiranda tik filmo pabaigoje (...) Jei leis filmui eiti per mintis, per pojūčius, žmonės iš tikrųjų gaus iš filmo dalelę to, ką norėjome įdėti", - trečiadienį per spaudos konferenciją sakė režisierius.

Honkonge kurtame filme pagrindinius vaidmenis atliko Andrius Mamontovas, taip pat sukūręs garso takelį, bei filmuose "Geišos išpažintis", "Japoniškas vesternas", "Saulė" vaidinusi Japonijos aktorė Kaori Momoi.

Aktorė tvirtino pirmąjį M.Martinosono filmą "Nematomi žmonės" prieš porą metų išvydusi tarptautiniame Šanchajaus kino festivalyje, ten filmas gavo geriausio filmo ir geriausio garso takelio apdovanojimus. K.Momoi tuomet buvo vertinimo komisijos narė.

"Mes susitikome Šanchajaus filmų festivalyje prieš dvejus metus (...) Aš buvau komisijos narė, aš žiūrėjau jo filmą, jis turėjo galios, ir tokio filmo dar nebuvau mačiusi. Vakarėlyje po apdovanojimų pasakiau: jei jums reikia japonų aktorės, paskambinkite man. Ir tik po vienos dienos jis parašė trumpą scenarijų apie Amayą (...) Aš buvau tokia laiminga (...) Mes sukūrėme puikų filmą. Aš labai laimnga, tai man kaip svajonės išsipildymas", - kalbėjo viešnia iš Japonijos.

Kalbėdamas apie žodį "Amaya" (šiuo žodžiu pavadinta ir pagrindinė herojė), M.Martinsonas tvirtino ieškojęs skambaus ir prasmingo vardo. Šis žodis japoniškai reiškia "naktis", "lietus".

A.Mamontovas, pasakodamas apie filmo garso takelį, teigė, kad perskaitęs scenarijų išgirdo bambuko medžio garsus.

"Visada smagu dalyvauti kūrybos procese, kiek galiu. Smagu, kad Maris man tiek daug leidžia, mes aptarinėjame visokias idėjas (...) Muzikos kūrimas eina paraleliai su filmavimu, jis baigiamas tik pabaigoje (...) Aš perskaitęs scenarijų iš karto išgirdau bambuko medžio garsą", - sakė pagrindinio vaidmens atlikėjas, atskleidęs, kad tų pirmųjų garsų filme beveik neliko.

Jis tvirtino besijaudinantis prieš premjerą Lietuvoje, nes įdėta daug meilės, darbo, norisi, kad viskas praeitų gerai. Tuo metu M.Martinsonas sakė jaudulio nejaučiąs.

Antradienį filmo premjerą įvyko Latvijoje.

Pati K.Mamoi taip pat teigė nesijaudinanti, nes jai pačiai filmas labai patiko.


"Maris yra toks ypatingas, pamišęs ir puikus menininkas (...) Jo filmai turi daug triukų, jį reikia žiūrėti 2-3 kartus, kad suprastume", - kalbėjo aktorė.

Režisierius pasakojo, jog sunkumų dirbti su Honkongo kūrėjais nekilo, tarpusavyje buvo galima bendrauti be žodžių, o japonų aktorė jį suprasdavo iš vieno gesto, sakinio.

"Tu esi visiškai kitoje aplinkoje, bet padarėme vieną išvadą - kad jei komandoje profesionalai, tai darbai eina į prekį ir dingsta kalbos barjeras", - kalbėjo M.Martinsonas.

"Amaya", kaip atskleidė kūrėjai, bus platinamas ir tarptautinėje rinkoje. M.Martinsonas sakė, kad dėl to kai kur kino juosta bus rodoma kitu pavadinimu - "Honkong Confidential", nes to norėjo platinanti JAV kompanija.

Filmas "Amaya" pasakoja apie romantiką Polą, kuris po dramatiško išsiskyrimo su mylimąja leidžiasi į klajones po pasaulį.

Prabėga treji metai ir Polas atsiduria Honkonge. Čia likimas vyrą suveda su trimis moterimis, kurios padeda Polui išgyventi dar nepatirtas žodžių "meilė", "ilgesys", "džiaugsmas", "išsiskyrimas" prasmes ir iš naujo atrasti gyvenimo pilnatvę.

Filmą kūrė Latvijos studija "Krukfilms", bendradarbiaudama su Honkongo studija "October Pictures". Lėšų filmui skyrė privatūs investuotojai, jo gamybą rėmė Latvijos nacionalinis kino centras.


Šiame straipsnyje: Amaya

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • „Volfo Engelmano Studijoje“ – P. Vyšniausko ir V. Kaplano džiazas
  „Volfo Engelmano Studijoje“ – P. Vyšniausko ir V. Kaplano džiazas

  Šeštadienio vakarą „Volfo Engelmano Studijoje“ Kaunakiemio gatvėje buvo karšta. Atmosferą užkaitino džiazo melodijos, kurias liejo saksofonininkas Petras Vyšniauskas ir gitaristas Vladimiras Kaplanas. ...

 • Vilniuje skautai švenčia Jurgines
  Vilniuje skautai švenčia Jurgines

  Šeštadienį eitynėmis sostinės Gedimino prospektu Lietuvos skautai paskelbė vasaros sezono atidarymą. Tradiciniu tapęs ir kasmet skirtinguose Lietuvos miestuose vykstantis renginys šįmet vyksta Vilniuje. ...

 • Mirė kultūrologas P. Kimbrys
  Mirė kultūrologas P. Kimbrys

  Šeštadienio naktį mirė vertėjas, kultūrologas, pirmasis žurnalo „Naujasis Židinys-Aidai“ vyriausiasis redaktorius Petras Kimbrys. ...

 • Skirtingos kartos, tapybos trauka ta pati
  Skirtingos kartos, tapybos trauka ta pati

  Povaizdis – tai kurį laiką akyse išliekantis regėto daikto antrinis vaizdas. Arba per vaizdą iš apačios persišviečiantis kitas vaizdas. Arba dialogo metu susiformuojantis povaizdis vystomos temos atžvilgiu. Kiekvieno dialogo d...

 • Kitame tilto gale – džiazuojantis tarpukario Kaunas
  Kitame tilto gale – džiazuojantis tarpukario Kaunas

  A. ir P.Galaunių namai vėl atvėrė duris tarpukario gerbėjams. Čia veikianti paroda "Kasdienybės geometrija. Art Deco Kauno interjeruose" dėl renovacijos kurį laiką buvo uždaryta. Atsinaujinę tarpukario dvasia alsuojantys namai kviečia pr...

  1
 • Parodoje – amžinasis esamasis laikas
  Parodoje – amžinasis esamasis laikas

  Senieji hermeneutikos meistrai teigdavo, kad skaityti rimtą tekstą būtina dviem etapais. Pirmą kartą skaitytojas suvokia tekstą estetiškai, tada mes kažką jusliškai pamatome ir suprantame, o antrojo skaitymo metu – jau interpretuoja...

  2
 • Šimtmečio asmenybių mozaika: visuomeniški mokslininkai
  Šimtmečio asmenybių mozaika: visuomeniški mokslininkai

  "Santaka" tęsia pažintį su Lietuvos valstybės kūrėjais, gamtos, technikos, ekonomikos mokslų ir verslo pirmeiviais, šiose veiklos srityse Kaunui labiausiai nusipelniusius žmones, pristatomus Kauno apskrities viešosios biblioteko...

 • Likimas parinko gyventi Lietuvoje
  Likimas parinko gyventi Lietuvoje

  Kažin ar esame padoriai laimingi gyvendami istorinio virsmo laikmečiu? Man atrodo, kad tas virsmas vis dar tęsiasi, neduokdie, jei įstrigtume ilgam. ...

  2
 • Mirė poetas, prozininkas, vertėjas M. Karčiauskas
  Mirė poetas, prozininkas, vertėjas M. Karčiauskas

  Lietuvos rašytojų sąjunga su giliu liūdesiu praneša, kad eidamas 80-uosius netus balandžio 20-ąją mirė Lietuvos rašytojų sąjungos narys, poetas, prozininkas ir vertėjas Mykolas Karčiauskas. ...

 • Islandų paauglys autistas pastatė iš „Lego“ kaladėlių 8 m ilgio „Titaniko“ modelį
  Islandų paauglys autistas pastatė iš „Lego“ kaladėlių 8 m ilgio „Titaniko“ modelį

  Vienas islandų paauglys autistas iš 56 tūkst. „Lego“ kaladėlių pastatė 8 m ilgio legendinio laivo „Titanikas“ (Titanic) modelį, kuris nuo šiol bus demonstruojamas viename JAV muziejuje. ...

Daugiau straipsnių