Festivalyje „Velnio akmuo“ – gausi užsienio atlikėjų plejada

Šiemet festivalyje „Velnio akmuo“ pasirodys aštuoniolika muzikos grupių iš įvairių pasaulio kraštų. Be garsiųjų „Mayhem“, „Grave“ bei „Tankard“ festivalyje gros ir daugybė kitų aukšto lygio sunkiąją muziką kuriančių atlikėjų, iš jų – dvi grupės ir iš Lietuvos.

Sunkiajai muzikai gana  neįprastas akcentas – moterys. Tai pademonstruos grupės „Izegrim“ bei „White Skull“ su žaviomis ir charizmatiškomis vokalistėmis priešakyje.

Festivalyje „Velnio akmuo“ grosiančių grupių geografija itin plati. Ją sudarys kolektyvai iš Didžiosios Britanijos, Prancūzijos, Vokietijos, Šveicarijos, Olandijos, Belgijos, Norvegijos, Švedijos, Suomijos, Ukrainos, Ispanijos bei Italijos. „Velnio akmuo“ – ko gero vienintelis festivalis Lietuvoje, pakvietęs 90 procentų atlikėjų iš užsienio šalių. Tokia įvairovė festivalio lankytojams leis susipažinti su skirtingų kultūrų sunkiosios muzikos interpretacijomis bei tendencijomis, palyginti įvairių šalių sunkiosios muzikos mokyklas. Festivalyje gros net trys grupės iš Norvegijos: stilistine įvairove stebinantys „black“ metalo klasikai „Mayhem“, „Pantheon I“, į „black“ metalą įvedantys gilų violončelės skambesį, ir modernų atmosferinį metalą kuriantys „Dominanz“. Ne viena grupė atvyksta ir iš Olandijos. Tai „death“ metalą grojantys „Devious“ ir „Izegrim“.

Vieni pagrindinių festivalio kolektyvų – švedai „Grave“, pakeisiantys anksčiau skelbtus, bet Europoje šią vasarą nebepasirodysiančius amerikiečius „Deicide“, ir vokiečiai „Tankard“. Pastarieji – „trash“ metalo atlikėjai, pasižymintys humoro jausmu, šmaikščia ironija bei ypatinga meile alui. Tai jau nuo 1982-ųjų grojanti grupė, išleidusi net 13 albumų. „Tankard“ priklauso vienai stipriausių – vokiškajai – „trash“ metalo scenai (čia būtų galima prabilti ir apie vokišką meilę alui).

Švedai „Grave“ – „death“ metalo klasika, grupė, formavusi ne tik garsiojo švediško, senosios mokyklos „death“ metalo skambesį, tačiau įtakojusi ir daugelį šio stiliaus muzikantų visame pasaulyje. „Grave“ – tai vienas pirmųjų kolektyvų, sugebėjusių išpopuliarėti dėl savo galingo, brutalaus ir bekompromisio skambesio. Nuo pat susikūrimo pradžios ši trijulė visada išliko viena svarbiausių ir populiariausių savo šalies grupių, o ilgalaikius grupės fanatikus žavi ištikimybe sau, muzikai ir idėjoms.

Muzikinį talentą atskleis ne tik spalvinga užsienio svečių armija, bet ir lietuviai „Burying Place“ bei „Argharus“. Vilniečiai „Burying Place“ – sunkiosios muzikos veteranai, grojantys jau nuo 1991-ųjų. Tai kone legendine mūsų šalyje tapusi „death“ metalo grupė, pasižyminti puikia technika bei scenine patirtimi. „Argharus“ – gana jaunas, tačiau perspektyvus ir sparčiai populiarėjantis „black“ metalo kolektyvas iš Šiaulių.

Išskirtinė šiųmečio „Velnio akmens“ ypatybė – dvi grupės su moterimis vokalistėmis: olandai „Izegrim“ bei italai „White Skull“. Nors abi grupes vienija moteriškosios lyties dominavimas, jų atliekama muzika yra visiškai skirtinga. „Izegrim“ muzika sunkesnė, brutalesnė; iš pirmo žvilgsnio trapi šviesiaplaukė vokalistė scenoje atsiskleidžia kaip riaumojantis energijos užtaisas, balso stiprumu nė kiek nenusileidžiantis vyrui. „White Skull“ vokalistė, priešingai, nustebina melodingesniu balso skambesiu bei unikaliu tembru. Kalbant apie muzikuojančias moteris „Velnio akmens“ festivalyje, reikėtų paminėti ir ukrainiečių „Semargl“ būgnininkę, elegantiškai ir laisvai valdančią nemažai jėgos reikalaujantį instrumentą, bei žavingą ir provokuojančią norvegų „Pantheon I“ violončelininkę .

Kaip atskirus festivalio akcentus verta išskirti grupę iš Šveicarijos „Battalion“, atliekančią kokybišką „trash“ metalą. Tai gana jauni, tačiau stiprūs šio žanro entuziastai. „Battalion“ muzikai būdinga energija, veržlumas, jaunatviškas maištas. Vyresniajai kartai labiau pažįstami „heavy/power“ metalo atlikėjai – prancūzai „Nightmare“ – išsiskirs įdomiu bei stipriu vokalu. Dar kitokios, „gothic/doom“ nuotaikos įneš „Helevorn“ – kolektyvas iš saulėtosios Maljorkos, atskleisiantis giedros vasaros ir lietingos žiemos sintezę: gaivią, skaidrią ir melodingą, bet apsunkusią melancholiją...

Festivalio „Velnio akmuo“ metu, liepos 16-18 dienomis, Dainuvos slėnyje skambės įvairiausio stiliaus sunkioji muzika, pradedant tradiciniais, baigiant progresyviais ir moderniais ekstremaliosios muzikos žanrais.

Festivalio programa

Liepos 15 d.
17:00   Pirmųjų dalyvių atvykimas. Nuo 17:00 val. pirmieji dalyviai jau gali įsikurti festivalio teritorijoje.
Liepos 16 d.
12:00  Atveriami festivalio vartai. Bilietų tikrinimas/pardavimas.
15:00 Festivalio muzikinis atidarymas.
18:30  LIE IN RUINS
19:25 SEMARGL
20:25  BURYING PLACE
21:20  ARGHARUS
22:15  DOMINANZ
23:20  HELEVORN
00:30  MAYHEM
Liepos 17 d.
02:00 – 05:00  Rockteque. Grojama programa: roko muzika (1960-1981)
05:00/05:30  Naktinės rokotekos pabaiga
12:00  SCYTHIAN
13:00  BATTALION
14:00  WHITE SKULL
11:00  Tinklinio turnyras
14:40  MC Growl kova
17:00   DEVIOUS
18:00  GORATH
19:00  NIGHTMARE
20:05 IZEGRIM
21:05   PANTHEON I
22:15  TANKARD
00:00 GRAVE
01:30   VALKYRJA
Liepos 18 d.
02:10 – 07:00   Rockteque. Grojama programa: roko muzika (1960-1981)
07:00  Naktinės rokotekos pabaiga
10:00  Rockteque. „Chill-Out“ programa
15:00  Festivalio muzikinis uždarymas
Viso festivalio metu:
Viso festivalio metu numatoma: festivalio arbatos virimas ir degustacijos, kūrybinės-meninės kalvių dirbtuvės. Visos festivalio programos dalys yra skelbiamos festivalio svetainėje www.devilstone.net 

 


Šiame straipsnyje: Velnio akmuo

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių