Festivalyje „Kultūrų tiltai“ - įvairiatautė publika

Birželio 5 d. Kauno muzikinio teatro sodelis ir Laisvės alėja šurmuliuos nuo įvairiatautės kalbos, dainų šokių ir dirbtuvių -  vyks festivalis „Kultūrų tiltai“.

Penkerių metų jubiliejų Lietuvos tautų festivalis pasitinka atsinaujinsiu veidu ir originalia Lietuvos kultūrinę įvairovę pristatančia programa.

Tai vienas didžiausių Lietuvos kultūrinę įvairovę pristatančių renginių, kurio pagrindinis tikslas – supažindinti su Lietuvos tautinių mažumų kultūra, skatinti tautinę toleranciją ir tarpkultūrinį dialogą. Šiais metais festivalis pasipuošė ir nauju susijungusius tiltus vaizduojančiu ženklu, kurio skirtingai išdėstytos kompozicijos gali priminti ne tik gėlių žiedlapius, bet ir pasaulio tautų tradicinius raštus.

Per visus gyvavimo metus festivalyje savo menines programas pristatė jau daugiau kaip 40 Lietuvos tautinių bendrijų meno kolektyvų. Jaukia aplinka ir šilta atmosfera išsiskiriantis renginys savo lankytojams kasmet pasiūlo ne tik turtingą meninę programą scenoje, bet ir pažintį su kitų tautų amatininkais kūrybinėse dirbtuvėse bei smagias akimirkas įgyvendinant vis naujas vaikų meno akcijos idėjas.

Šiais metais sudarant  festivalio programą ypač daug dėmesio buvo kreipiama į etninius kitų tautų papročius bei tradicijas. Todėl žiūrovai turės unikalią galimybę pasiklausyti „Turgeliankos“ ansamblio močiučių atliekamų Šalčininkų krašto lenkų dainų, folkloro ansamblio „Zoža“ atliekamos Vilniaus krašto muzikos ir kartu su ansambliu „Bylina“ iš Visagino pašokti rusų liaudies šokių. Trokštantys egzotikos tegul nepraleidžia Kauno armėnų ansamblio „Hajrenik“ ir karaimų ansamblio „Sanduhač“ iš Trakų pasirodymų. Iš viso muzikos ir šokio programas pristatys 15 dešimties tautybių meno kolektyvų iš Kauno, Visagino, Klaipėdos, Trakų, Vilniaus bei Šalčininkų rajonų.

Šalia scenos pastatytose  pavėsinėse visą dieną veiks kūrybinės dirbtuvės, kuriose bus eksponuojami įvairiausių tautybių menininkų darbai. Ten pat kartu su patyrusiais meistrais lankytojai galės pasimokyti rišti lenkiškas verbas, austi rusiškas juostas ar tiesiog pasimėgauti ukrainiečių moterų siuvinėtais darbais.

Festivalio metu mokyklinio amžiaus vaikus ir jaunimą kviesime sudalyvauti meno akcijoje – konkurse „Tiltai, jungiantys žmones“ ir ant neįprastai banguoto kartono nupiešti savo draugystės viziją. Vėliau vaikų ištapyti kartono lakštai bus naudojami improvizuotiems tiltams gaminti. Įdomiausių darbų autoriai bus apdovanoti prizais, o kūrybingiausias jų -  kelialapiu į legendinę vasaros stovyklą „Lietuvos Atgaja“.

 

Lietuvos tautų festivalis „Kultūrų tiltai 2010“

Muzikinio teatro sodelyje

2010 m. birželio 6 d., šeštadienį, nuo 12.00 iki 18.00 val.

PROGRAMA:

12-16 val. meno akcija „Tiltai, jungiantys žmones“. Kviečiame dalyvauti mokyklinio amžiaus vaikus ir jaunimą.

 Koncertas.

Rusų ansamblis „Nadiežda“ (Kaunas), Totorių ansamblis “Leisan” (Kaunas), Lenkų folkloro ansamblis „Zoža“ (Vilniaus r.), Japonų kultūros centras „Tsuru“ (Kaunas), VDU folkloro ansamblis „Linago“ (Kaunas), Baltarusių dainų ansamblis „Svitanak“ (Visaginas), Karaimų šokių ansamblis „Sanduhač“ (Trakai), Lenkų folkloro ansamblis „Turgelianka“ (Šalčininkų r.), Ukrainiečių dainų ansamblis „Prosvit“ (Klaipėda), Lenkų vaikų dainų ir šokių ansamblis „Prząśniczka“ (Trakų r.), Rusų vokalinis ansamblis “Ruskaja piesnia” (Kaunas), Capoeira klubas (Kaunas), Rusų folkloro ansamblis „Bylina“ (Visaginas), rusų folkloro ansamblis „Žavoronok“ (Visaginas), Armėnų ansamblis „Hajrenik“ (Kaunas), Baltarusių dainos ansamblis „Kupalinka“ (Klaipėda), baltarusių instrumentų ansamblis „Natiurma“ (Klaipėda).

Kūrybinės dirbtuvės: 

1. Totorių dirbtuvės
Liusia Gaidukevičienė – siuvinėjimas karoliukais.

Vladas Gaidukevičius – kailio išdirbimas.

Rožytė ir Jokūbas Aleksandrovič – vaišinimas šimtalapiu.

 

2. Rusų dirbtuvės
Larisa Mikulina – Palecho lako miniatiūrų gamyba.

Tatjana Salmijarova – chochloma tapybos technika (pristato Visagino vaikų kūrybos namai).

Svetlana Subbotina – rusiškų lėlių gamyba ir biserio papuošalų vėrimas (pristato Visagino vaikų kūrybos namai).

Folkloro ansambliai „Bylina“ ir „Žavoronok“ - rusiškų juostų audimas.

 

3. Lenkų dirbtuvės
 Ansamblis „Cihca Nowinka“ (vad. Janina Norkūnienė) – verbų rišimas, puošmenos iš žolynų.

Romualdas Kulpavičius – medžio drožiniai.

Michal Jankovski – medžio drožiniai.

 

4. Japonų dirbtuvės
Japonų kultūros centras „Tsuru“ - kaligrafijos menas, origami lankstymas.

 

5. Baltarusių dirbtuvės
Visagino vaikų kūrybos namų auklėtiniai - pynimas iš šieno, šiaudų.

   

6. Ukrainiečių dirbtuvės

Klaipėdos ukrainiečių tradicinės kultūros klubas „Prosvit“ – siuvinėjimas.


Šiame straipsnyje: festivalisKultūrų tiltai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių