Festivalio „Cantate Domino” Grand Prix liko Kaune

Šį savaitgalį Kaunas tapo chorinės muzikos sostine. Kauno bažnyčių bei koncertinių salių erdves užpildė chorų atliekamos muzikos garsai.

Keturias dienas trukusiame sakralinės muzikos festivalyje „Cantate Domino 2010” dalyvavo beveik trisdešimt chorų iš keturių valstybių. Šįmet į naujas populiarumo aukštumas Lietuvoje užkopusi chorinė muzika šios savaitės pabaigoje sužydėjo gražiausiomis savo spalvomis. Keturias dienas trukęs tarptautinis festivalis „Cantate Domino 2010” bei tuo pačiu metu vykęs šeštasis sakralinės muzikos konkursas subūrė šimtus chorinės muzikos profesionalų bei mėgėjų.

Gilias tradicijas puoselėjantis festivalis ketvirtadienį startavo Šv. Arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje įvykusiu koncertu, kuriame pasirodė penki Lietuvos, Rusijos ir Lenkijos chorai. „Atidarymo koncerte klausytojai galėjo pajusti tai, kuo visas festivalio dienas buvo kvėpuojama bei tai, ką jie čia galėjo išgirsti. Šio koncerto lankytojai galėjo atrasti savo favoritus“, - teigė festivalio meno vadovas Rolandas Daugėla.

Antroji festivalio diena buvo skirta jauniesiems talentams. Kauno Arkivyskupijos konferencijų salėje pasirodymus surengė jaunieji solistai, įvairių sudėčių ansambliai bei chorai, o  vakare chorinės muzikos koncertai buvo surengti Jėzuitų ir Vytauto Didžiojo bažnyčiose bei Šv.Apaštalų Petro ir Pauliaus arkikatedroje bazilikoje. Šeštadienį, nuo 10 iki 15 valandos, pavyzdine akustika garsėjančioje Kauno Vytauto Didžiojo universiteto Didžiojoje Auloje įvyko konkursinė festivalio dalis. Dėl laureatų vardo dešimtyje kategorijų varžėsi net 18 chorų. 18 valandą Paminklinėje Kauno Kristaus Prisikėlimo bažnyčioje buvo aukojamos Šv. Mišios, kuriose giedojo visi festivalio chorai. Tuo tarpu 19 val. buvo paskelbti konkurso laureatai, kurie čia pat surengė koncertą, užbaigusį trečiąją festivalio dieną.

Sekmadienį ryte Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bei Vytauto Didžiojo bažnyčiose, Kauno Šv. Apaštalų Petro ir Pauliaus arkikatedroje bazilikoje ir Kauno Apreiškimo Švč. Dievo Motinai sobore  buvo šeši koncertai. Keturias dienas trukusią choro muzikos šventę vainikavo  Kauno valstybinėje filharmonijoje Grand Prix konkursas ir festivalio „GALA“ koncertas. Festivalio pagrindinį prizą - GRAND PRIX ir AUKSO diplomą laimėjo Kauno vokalinis ansamblis "ACUSTO" (vadovas Kęstutis Jakeliūnas).  Tai buvo vienintelis mokamas festivalio „Cantate Domino 2010” renginys. „Šiųmetinis festivalis turėjo daug naujovių, praplėteme ir atradome naujas erdves. Sakralinė muzika skambėjo ne tik bažnyčiose, bet ir stačiatikių maldos namuose, filharmonijoje. Ženkliai padidėjęs festivalio dalyvių skaičius rodo, kad einame teisinga linkme ir esame reikalingi chorinei bendruomenei. Svečiams iš užsienio, festivalis ir Kaunas paliko puikų įspūdį ir žadėjo dar kartą sugrįžti“, - džiaugėsi festivalio direktorius Valdas Latoža.


VI tarptautinio chorų sakralinės muzikos konkurso CANTATE DOMINO 2010

REZULTATAI:

"CANTATE DOMINO" GRAND PRIX KONKURSE su privaloma programa a cappella

GRAND PRIX ir AUKSO diplomas

Kauno vokalinis ansamblis "ACUSTO" (vadovas Kęstutis Jakeliūnas);

 

“CANTATE DOMINO" KONKURSE be privalomos programos:

AUKSO diplomas

KMU mišrus choras "NERIS" (Meno vadovas ir vyr. dirigentas Tomas Lapinskas).


Šiame straipsnyje: Cantate Dominochoraschorai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Rob

Rob portretas
Chorvedziai kalba kad sis Kestas Jakeliunas Kauno valstybiniame chore is auditorijos isvare ir pazemino viena tenora! Matyt tam "dirigentui" truksta proto! Geda!
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių