Egzaminų sesija miegoti neleidžia net Marijonui Mikutavičiui

Bemiegės naktys, kava, energiniai gėrimai ir krūvos knygų puslapių –  tokia sausio mėnesį užklupusios sesijos kasdienybė. Portalas pasidomėjo, ar vis dar studijuojančioms Lietuvos garsenybėms sesija tokia pati?

O gal tik užtenka dėstytojui pasakyti savo vardą pavardę ir dešimtukas  garantuotas?

Norėtų skirti daugiau laiko

Televizijos projektų ir laidų vedėjas, dainų tektų kūrėjas ir atlikėjas Marijonas Mikutavičius šiuo metu kremta politologijos mokslus Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių institute. Atrodo, sausis bus nelengvas ir jam.

„Šiuo metu  turiu daug darbų, todėl negaliu skirti  laiko studijoms tiek, kiek norėčiau. Žinau, kad kaip būsimas rimtas politologas ar politikas turėčiau atidžiau ruoštis egzaminams, be to, man labai įdomu tai, ką mokausi, deja, nesuspėju. Štai jau dabar žinau, kad vienam egzaminui pasiruošti turėsiu vos pusantros dienos. Jaučiu, kad laukia ilga naktis prieš atsiskaitymą“, - kalbėjo M.Mikutavičius.

Politikos mokslų studentas pripažino, jog nėra lengva suderinti rimtas studijas su aktyviu darbu ir gyvenimo būdu.

„Pripažinsiu, kad kartais jaučiuosi taip, lyg nuolatos savo gyvenime perjunginėčiau pavaras. Štai vieną vakarą vedu renginį, esu kupinas energijos, tauškiu juokelius, o kitą dieną jau turiu skubėti į universitetą ir prieš auditoriją pristatyti rimtą rašto darbą. Taip greit persiorientuoti nėra taip lengva. Juk per prezentaciją „nepaskaldysi bajerių“ ar nekalbėsi tokiu tonu, kaip vedant laidą, nenumesi pokšto“, - teigė M.Mikutavičius.

Studijomis patenkintas šou atstovas pripažino, jog savo pavarde ar padėtimi niekada nesinaudojo egzaminų metu.

„Magistro studijas pasirenka jau subrendę, protingi žmonės, kurie žino, ko nori gyvenime, todėl kiekvienas čia ateina žinių, o ne gero balo. Ar dėstytojai man prideda pliusą, ar numušą balą dėl mano pavardės ir veiklos tikrai nežinau, bet aš niekada nesiafišuoju, nes pats sąmoningai pasirinkau tokias studijas, todėl jas labai vertinu. Žinoma, mokytis dešimtukais niekada negalėsiu dėl laiko stokos, bet gauti vidutinius balus tikrai sugebu“, -  sakė televizijos laidų vedėjas.

Viskas paskutinę minutę

„Teks susiimti“ – tokie pirmieji žodžiai, paklausus apie artėjančius egzaminus, išsprūsta „Muzikos akademijos“ dalyviui Tautrimui Rupulevičiui („Onsa“). Lietuvos teatro ir muzikos akademijoje (LMTA) Muzikos vadybą trečiame kurse  studijuojantis danininkas prisipažino, jog net neįsivaizduoja kokie egzaminai jo laukia.

„Atvirai pasakius, šį pusmetį mažai vaikščiojau į paskaitas, nes be galo daug laiko atėmė televizijos projektas. Tačiau dabar, viskam nurimus, reikia sugriebti save į rankas ir pasimokyti“, - ryžtingai kalbėjo jaunuolis.

Šiais metais jo laukia iš ties nelengvi egzaminai: muzikos verslo pagrindai, renginių ir programų rėmimas, ryšiai su visuomene.

T.Rupulevičius teigė, kad nėra lengva derinti mokslus ir dainininko karjerą, tačiau viskas yra įmanoma, jei tik labai nori.

„Nebijau sesijos, kaip bus taip. Dar niekada nesu turėjęs skolų, manau ir šį kartą viskas bus gerai. Nesinaudoju savo vardu, kad gaučiau nuolaidų per atsiskaitymus ir niekada nešoku dėstytojams į akis, esu sąžiningas studentas. Nors, tiesą sakant, nesimokau labai daug. Kartais tai darau likus pusvalandžiui iki egzamino“, - apie mokslus kalbėjo dainininkas.

Jis tikino, jog paruoštukais, kitaip tariant „špargalkėm“ stengiasi nesinaudoti, nes vien jų paruošimas užima labai daug laiko.

Gera studentė

Lietuvių filologijos specialybę pasirinkusi „Mis Lietuva ‚08“ Gabrielė Martirosianaitė per egzaminų sesiją taip pat nemiega naktimis.

„Tai mano pirmoji sesija, todėl jaudinuosi ir bijau prieš kiekvieną egzaminą. Šį sausį egzaminų bus tikrai daug - net šeši: lotynų ir anglų kalbų, kalbotyros, literatūros teorijos, šiandieninės literatūros tendencijos, filosofijos. Nerimą kelia tai, jog dar gerai nepažįstų universiteto sistemos, dėstytojų, jų vertinimo ir reikalavimo sistemų, todėl net neįsivaizduoju, kokie klausimai gali būti pateikti“, - nerimavo mergina.

Tačiau viena gražiausių lietuvaičių pripažino, kad mokytis jai labai patinka, net jei tenka paskaityti ir per naktis. Ji įsitikinusi, kad mokslus ir aktyvų gyvenimą visada galima suderinti, tereikia didžiulio noro.

„Manau, esu gera studentė. Puikiai sutariu su kurso draugais ir dėstytojais, nepraleidinėju paskaitų,  visada stengiuosi būti linksma ir aktyvi per paskaitas“, - gera nuotaika tryško G. Martirosianaitė.

Per egzaminus ji teigė niekada nesukčiaujanti ir nebandanti nusirašinėti, nes tai, anot merginos, yra nesąžininga. „Noriu, kad būtų įvertintos mano tikrosios žinios“, - sakė ji.

„Pamenu, kaip šeštoje klasėje turėjau „špargalę“ per geografijos kontrolinį, tačiau neišdrįsau ja pasinaudoti“ – pridūrė gražuolė.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių