E. Bandis – komiškas amerikiečio prototipas?

Kaunodiena.lt albume – aktorius Edas O'Neillas, kurio herojus – komiškas, nelaimingas batų pardavėjas Elas Bandis – seriale „Vedęs ir turi vaikų“ tapo tipiško amerikiečio prototipu.

Tarp futbolo ir menų

Edwardas O'Neillas gimė 1946 m. balandžio 12 d. Jangstaune, JAV Ohajo valstijoje, plieno apdirbėjo ir buvusios socialinės darbuotojos, įmonės savininkės šeimoje. Po jo šeimoje gimė dar du sūnus ir dvi dukterys.

Edas savo karjerą pradėjo kaip tėvas – nuo plieno apdirbimo, taip pat dirbo įvairiausius darbus nuo barmeno iki automobilių pardavėjo. Vaikinas svajojo apie futbolo laurus, tačiau likimas kortas sudėliojo kitaip. E.O'Neillas dvejus metus Ohajo universitete studijavo menus ir istoriją. O jo kelias į didįjį ekraną buvo tikrai duobėtas. Jaunuolis nesėkmingai bandė gauti vaidmenį pjesėje „Skrydis virš gegutės lizdo“ Jangstauno teatre. Bet po pusmečio čionai sugrįžusio jo laukė Burto Lancasterio parodija ir graikų sargybinio vaidmuo „Antigonėje“. Edas ėmė studijuoti Jangstauno universitete, vaidino vietos teatre ir dėstė koledže.

Vėlyvas posūkis į aktorystę

O visiškai pasukti į aktorystę jis nusprendė tik 1977-aisiais. Dėl to Edas persikėlė į Niujorką, gyveno viešbutyje, dirbo parankiniu restorane ir ėmė studijuoti teatro mokykloje. Ledai pajudėjo po poros metų – jis buvo dubleris vienoje Brodvėjaus pjesėje, tačiau kai pagrindinis aktorius nepasirodė, teko atlikti jo vaidmenį. Pirmas garsesnis jo vaidmuo kine buvo filme „Cruising“ su Alu Pacino. O didžioji sėkmė jį aplankė netikėtai – vieną dieną Edui vaidinant tarp žiūrovų buvo ir kanalo „Fox“ atstovas. Šis pasiūlė jam sudalyvauti serialo „Vedęs ir turi vaikų“ atrankoje. Serialo kūrėjai atskleidė, kad E.O'Neillą jie pasirinko iš karto, kai tik jis privertė visus leipti juokais suvaidindamas pro duris įeinantį Elą Bandį.

Atsikratė Bandžio etiketės

Visą dešimtmetį – 1987–1997 m. – kurto serialo „Vedęs ir turi vaikų“ pagrindinis herojus Elas Bandis puikiai žino viską, ką privalo žinoti tikras vyras: kur surasti televizijos pultelį, kokį alų gerti, į kieno krūtinę spoksoti, kur laikyti ranką žiūrint televizorių. Už šį vaidmenį E.O'Neillas 1993 m. buvo nominuotas „Auksiniam gaubliui“ kaip geriausias TV komedijos ar miuziklo aktorius.
Baigus kurti serialą, Edas sugebėjo atsikratyti Elo Bandžio etiketės ir sėkmingai suvaidino filmuose „Kaulų kolekcionierius“ su Denzelu Washingtonu ir „Laimingi skaičiai“ su Johnu Travolta bei Lisa Kudrow. Vėliau – keletas trumpalaikių vaidmenų serialuose, o dabar E.O'Neillas vaidina sėkmingame ABC seriale „Moderni šeima“, kuriame jo jaunutės žmonos vaidmenį atlieka kolumbietė Sofía Vergara.

Gyvenimo žvaigždės

Savo vardinės žvaigždės Holivudo Šlovės alėjoje E.O'Neillas sulaukė būdamas 65-erių ir sakė nesitikėjęs būti taip pagerbtas. Tuomet palaikyti aktoriaus atėjo ir svarbiausios jo moterys televizijos ekrane – žmoną Pegę seriale „Vedęs ir turi vaikų“ vaidinusi aktorė Katey Sagal bei dukros Kelės vaidmenį atlikusi Christina Applegate.

O savo gyvenimo žvaigžde aktorius neabejotinai pavadintų žmoną Catherine, su kuria susituokė 1986-aisiais. Ji, beje, pasirodė poroje „Vedęs ir turi vaikų“ epizodų. Edas ir Catherine 1989-aisiais ėmė gyventi atskirai, tačiau po ketverių metų vėl susiėjo. Šeima augina dvi dukras – Claire (g. 1996 m.) ir Sophią (g. 1999 m.).

Be šeimos ir vaikų, vienu didžiausių savo gyvenimo pasiekimų E.O'Neillas vadina juodąjį diržą, gautą 22 metus prasimokius dvikovų.NAUJAUSI KOMENTARAI

jauciu

jauciu portretas
kad cia tipinis emerikono prototipas, pasiziurejus i visa bendra situacija tai manau neklystu

as

as portretas
vien ka reiskia ju kvailas ginklu istatymas, del kurio kievienas kvailys gali kaip saldainius pirti ginklus kilogramais, poto viens kita saudo, apgailetini kvailiai

EDAS

EDAS portretas
JEGA-geras idomus aktorius
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių