Dėl mylimos kinės lietuvis rinko avietes

Trisdešimtmetis Vaidas Ustenka nuo mažens žavėjosi kung fu filmais, vėliau – Rytų kultūra ir buvo tikras, kad jo mylimoji bus azijietė. Svajonė išsipildė: pusmetį bendravęs internetu su kine, pas ją  nuvykęs lietuvis susituokė jau kitą dieną.

Imponavo egzotiškos moterys

Xi Zhang. Marijampolietis šypsodamasis užrašo 28-erių kinės vardą popieriaus lape.

„Si“, – patikslina Kinijos šiaurėje gimusios 160 cm ūgio žmonos vardo tarimą.

Jauno vyro veide nedingsta šypsena. Jis žvelgia į mylimos moters glėbyje irgi besišypsantį žavų pusdevinto mėnesio sūnų.

„Jau seniai žavėjausi Rytų kultūra, 5000 metų istorija. Po trejų metų darbo tarptautinėje kompanijoje Londone grįžęs į Lietuvą mokiausi masažo meno. Kaune ir Marijampolėje atidariau saloną, pradėjau svajoti apie žmoną rytietę, – atvirai apie save pasakoja nuoširdus vyras. Ir netrukus užsiregistravo kinų pažinčių interneto portale. – Xi buvo vos trečia kinė, su kuria pradėjau bendrauti.“

Vaidas neslepia: jam imponavo egzotiškos išvaizdos moterys, be to, azijietės garsėja švelnumu, šeimyniškumu. Tiesa, po pirmųjų laiškų jam atrodė, kad su angliškai kalbančia medicinos sesele nepavyks užmegzti artimesnio kontakto.

Pasipiršo per „Skype'ą“

„Bet viskas labai greitai pasikeitė, – nugalėtą drovumą pamena romantiškas ir kūrybingas V.Ustenka. – Jai siunčiau įvairiausių nuotraukų ir paties sukurtą vaizdo klipą su mėgstama elektronine muzika.“

„Tas videoklipas...“ – klausiama apie esminį lūžį jų bendravime, sūpuodama Luką užsisvajojo kinė.

Jos vyras išduoda paslaptį:  žiūrėdama filmuką Xi net susigraudino. Lietuvio ir kinės pokalbiai per „Skype'ą“ užtrukdavo mažiausiai po 5–6 valandas. Tačiau apie santykius su rytiete Vaidas nesakė nei savo tėvui ukrainiečiui, nei lietuvei mamai, nei 10 metų vyresniam broliui.

Po kelių mėnesių Xi prasitarė, kad vienas astrologas jai išpranašavo: 2008 m. sutiks mylimąjį, bet tais metais už jo neištekės, liks vieniša bent penkerius metus.

„Kinai labai tiki astrologija ir turi daug prietarų, – šyptelėja V.Ustenka ir kukliai prisipažįsta, kad po trijų mėnesių per “Skype'ą" jai pasipiršo.

Darbai Didžiojoje Britanijoje

Sunkmetis privertė Vaidą uždaryti masažo saloną. Trokšdamas kuo greičiau pamatyti mylimą moterį, Vaidas pinigų kelionei pas ją išvyko užsidirbti į Škotiją.

„Du mėnesius kalnuose rinkau avietes, – droviai prisipažįsta marijampolietis. Per dieną jis uždirbdavo apie 250 litų. – Dirbau po aštuonias valandas šešias dienas per savaitę. Keldavausi šeštą ryto, dirbant reikėjo skubėti, nes per valandą nesurinkus nustatyto kiekio aviečių, darbuotoją atleisdavo.“

Po pusdienį per „Skype'ą“ su kine įpratęs bendrauti lietuvis iš Didžiosios Britanijos mobiliuoju telefonu galėdavo kalbėtis tik po 1–2 minutes, nes tuomet būtų išleidęs visus pinigus, kuriuos taupė kelionei į Kiniją.

„Buvo labai sunku, – prisipažįsta Vaidas ir šyptelėja: – Laimė, tuomet viena kompanija pradėjo reklamuoti pokalbių programą “3„ ir telefonu buvo galima nemokamai naudotis per “Skype'ą".

Apie vedybas neprasitarė

„Jis labai romantiškas, kūrybingas ir jei turi svajonę, tikslą, visada to atkakliai siekia“, – giria savo vyrą Xi.

Kinės mama – mokytoja. Ji teigiamai vertino tolerantiškesnę vakariečių kultūrą ir labai džiaugėsi dukters pasirinkimu.

„Kinijoje susituokusi su vyru, tuokiesi ir su jo šeima, – nusijuokia Xi. – Vyro mama, tėvas, žino viską apie šeimos santykius ir dažnai kišasi į jų gyvenimą. Be to, po vestuvių kinai vyrai dažnai praranda romantizmą, o moteris turi tik gaminti valgį ir auginti vaikus.“

Sūnaus kelionė į tolimą Azijos šalį gąsdino Vaido tėvus, ypač mamą, todėl jis užsiminė, kad važiuoja pas merginą.

„Apie vedybas nieko nesakiau“, – tada Vaidas nutylėjo, kad jau buvo surinkęs visus reikalingus dokumentus iš Civilinės metrikacijos biuro, kinų ambasados.

Antrą dieną susituokė

„Labai jaudinausi, – apie skrydį į Pekiną pamena lietuvis. Oro uoste jo jau laukė Xi. 184 cm ūgio vyras nusijuokia. – Žinojau, kad rytietės mažutės, bet kai iškart pamačiau...“

Labai greitai abu skirtingų tautų ir kultūrų žmonės vėl bendravo kaip visą laiką per „Skype'ą“. Nuvažiavo į Lietuvos ambasadą, gavo antspaudą ir traukiniu išvažiavo į 10 mln. gyventojų turintį Baodingą, kur tuo metu dirbo Xi ir gyveno jos mama.

Įsimylėjėlius pasitiko ilgai Australijoje dirbęs ir puikiai angliškai kalbantis kinės pusbrolis.

„O kitą dieną jau susituokėme. Vietos metrikacijos biure davė po dokumentą ir jai, ir man. Vestuvių ceremonija įvyko po dviejų savaičių“, – šyptelėjo Vaidas.

Kai antrą dieną iš Kinijos paskambino mamai ir pranešė apie svarbų gyvenimo įvykį, moteris patyrė šoką. Tiesa, po to džiaugėsi sūnaus laime ir puikia marčia.

Griežtai laikėsi tradicijų

Kinės ir lietuvio vestuvėse 5 žvaigždučių viešbučio restorane dalyvavo keli šimtai žmonių: Xi artimieji, draugai, bendradarbiai, kaimynai, pažįstami.

„Buvo nejauku, – prisipažįsta Vaidas, kuris buvo vienintelis lietuvis. – Ir dar tvyrojo bent 35 laipsnių karštis.“

 

Vakaro vedėjas, scena su podiumu, arkiniai vartai, tris kartus pakeičiama nuotakos suknelė, arbata uošvei, žaidimai, širdies formų žvakės, fejerverkai, palinkėjimai su laimę nešančiais simboliais, padėka svečiams – tokios Kinijoje vestuvių ceremonijos. Beje, kiekvienoje šalies provincijoje jos savitos.

Po vestuvių jaunieji turi persikraustyti į naują butą. Kadangi Vaidas buvo atvykėlis, jis apsistojo viešbutyje, o nuotaka jo laukė pas mamą, gyvenančią aptvertoje teritorijoje su parku šešių aukštų namo trijų kambarių bute.

 

Žmoną nešiojo ant rankų

Vestuvių rytą, lydimas pulko ir vilkėdamas siuvinėtu juodu fraku, Vaidas nuėjo pas žmoną. Smarkiai beldė į duris, pro jų tarpelius kišo raudonus vokus su smulkiais pinigais.

„Ji sėdėjo ant lovos, vilkėjo balta vestuvine suknele. Vėliau persirengė raudona, dar vėliau – gėlėta žalia, – pamena savo vestuvių smulkmenas Vaidas. Xi raudoni bateliai buvo paslėpti. – Kai radau batelius, reikėjo juos sudėti taip, kad būtų širdelės formos. Po to apauti žmoną ir nunešti ją iki automobilio.“

Pagal tradiciją iki naujojo buto žmona negali liesti kojomis žemės. Iš mašinos iki viešbučio kambario Vaidas vėl nešė 45 kg sveriančią mylimąją ir tik pasodinta ant lovos ji galėjo paliesti kojomis žemę.

„Po įvairiausių žaidimų, palinkėjimų padėkojome visiems svečiams, kurie valgė, gėrė 58 laipsnių stiprumo vyną ir restorane daug rūkė, – apie 10 tūkst. litų, įskaitant limuzinų nuomą, fotografo ir operatoriaus darbą, kainavusių vestuvių akimirkas pasakojo Vaidas. – Po kelių valandų išlydėję svečius ir likę su pačiais artimiausiais Xi žmonėmis, apie 16 val. mes pirmą kartą gavome pavalgyti.“

Kinei labiau patinka Kaunas

Šiauriečiai kinai – ne tik aukštesni, bet ir draugiškesni, nuoširdesni, šiltesni, tačiau pietuose – verslingesni.

Vaidas su žmona praleido medaus mėnesį pietuose, o vėliau persikėlė į Hui Zhou, kur turėjo butą jaunosios mama, priemiestį.

„Ten įsidarbinome tarptautinėje mokykloje, kur mokosi užsieniečių vaikai, – džiaugiasi lietuvis. – Xi ten dirbo sesele, o aš – pradinių klasių mokytoju.“

Kodėl jie atvažiavo gyventi į Lietuvą? Pasak V.Ustenkos, žmona norėjo aplankyti jo tėvynę ir kartu nusprendė, kad ji gimdys Lietuvoje: į Marijampolę kinė atvyko būdama nėščia trečią mėnesį.

„Niūru, netvarkingi laukai, apleisti namai“, – Vaidas neslepia, kad atvykus iš 10 mln. gyventojų miesto į Marijampolės priemiestį, kur gyveno Vaidas su tėvais, Xi buvo nejauku.

Tačiau po dažnesnių kelionių į Kauną, Xi Lietuvoje pradėjo patikti.

„Jei rasčiau čia darbą, mielai norėčiau likti Kaune“, – ramindama Luką sako darbšti ir šeimyniška kinė.

Transporto kompanijoje vadybininku dirbantis Vaidas jai pritaria.

Ar per pusketvirtų metų, kai jis jau pažįsta Xi, nenusivylė kitataute? Ar išsipildžiusi svajonė nesubliūško kaip burbulas?

„O, ne! Azijietės išties švelnios ir šeimai atsidavusios žmonos, – tikina romantiškas vyras. – Santykiams įtakos turi kalbos barjeras, nes bendraujame angliškai, ir kultūrų skirtumas. Bet meilė įveikia visus sunkumus.“


Šiame straipsnyje: meilė

NAUJAUSI KOMENTARAI

sudzius

sudzius portretas
debilas lyg lietuviu butu maza...

rj

rj portretas
debile tu !!!!!!!!!!!!juk zinai kad sirdziai neisakysi

Daug

Daug portretas
laimės.
VISI KOMENTARAI 30
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių