Daugiausia „Oskaro“ nominacijų – S. Spielbergo filmui „Linkolnas“

Sethas MacFarlane'as (Setas Makfarleinas) ir Emma Stone (Ema Stoun) 5 val. 38 min ir 30 sek. vietos (15 val. 38 min. 30 sek. Lietuvos) laiku pradėjo skelbti 85-osios kasmetinės „Oskarų“ apdovanojimų ceremonijos nominacijas.

Režisieriaus Steveno Spielbergo (Stiveno Spilbergo) politinė drama „Linkolnas“ (Lincoln) apie 16-ojo JAV prezidento Abrahamo Lincolno pastangas panaikinti vergiją per Amerikos pilietinį karą, ketvirtadienį surinko daugiausiai, net 12, „Oskarų“ nominacijų, tarp jų geriausio režisieriaus ir geriausio filmo kategorijas, apdovanojimams taip pat pristatyti joje suvaidinę aktoriai Danielis Day-Lewis (Danielis Dėjus-Liuisas), Sally Field (Sali Fild) ir Tommy Lee Jonesas (Tomis Li Džounsas).

S.Spielbergo filmas yra gavęs daugiausia „Auksinių gaublių“ nominacijų, taip pat pagrindines Kino aktorių gildijos (SAG), Amerikos režisierių gildijos (DGA) ir britų BAFTA apdovanojimų nominacijas.

Tik viena nominacija mažiau, 11, pažymėtas Taivane gimusio režisieriaus Ango Lee (Ango Li) „Pi gyvenimas“ (Life of Pi).

Vizualiai pribloškiantis 3D formato nuotykių filmas „Pi gyvenimas“ apie indų berniuką, kuris atsiduria gelbėjimosi valtyje drauge su Bengalijos tigru, šį kartą buvo trečias šio režisieriaus mėginimas iškovoti „Oskarą“ - po 2001 metų geriausio filmo užsienio kalba statulėlės už „Sėlinantį tigrą, tūnantį drakoną“ (Crouching Tiger, Hidden Dragon) ir 2006 metų geriausio režisieriaus „Oskaro“ už „Kuprotą kalną“ (Brokeback Mountain).

„Pi gyvenimas“ taip pat yra gavęs tris „Auksinių gaublių“ bei devynias BAFTA nominacijas ir yra tarp penkių pagrindinių pretendentų į DGA apdovanojimą.

Dėl „Oskaro“ už geriausią metų filmą varžosi ir šie pretendentai: filmas prancūzų kalba „Meilė“ ( Amour), septynis kart nominuota juosta apie įkaitų dramą Irane „Operacija Argo“ (Argo), fantastinė juosta „Beasts of the Southern Wild“ (Pietinės dykros žvėrys), brutalus Quentino Tarantino (Kventino Tarantino) vesternas „Ištrūkęs džango“ (Django Unchained), po aštuonias nominacijas pelnę miuziklas „Vargdieniai“ (Les Miserables) ir romantinė komedija „Optimisto istorija“ (Silver Linings Playbook) ir juosta apie Osamos bin Ladeno medžioklę „Taikinys #1“ (Zero Dark Thirty).

„Oskarų“ nominacijų sąraše yra keletas netikėtumų. Nors „Operacija Argo“ ir „Taikinys #1“ yra tarp pretendentų į geriausią filmą, jų režisieriai Benas Affleckas (Benas Aflekas) ir Kathryn Bigelow (Ketrin Bigelou)   buvo ignoruoti.

Apie paskutinių mėnesių A.Lincolno veiklą ruošiant 13-ąją vergvaldystę panaikinančią konstitucijos pataisą pasakojančiame „Linkolne“ šešioliktąjį JAV prezidentą įspūdingai įkūnijęs D.Day-Lewisas pristatytas apdovanojimui geriausio aktoriaus kategorijoje. „Oskarui“ geriausios antro plano aktorės ir aktoriaus kategorijose taip pat siūlomi Mary Tod Lincoln (Meri Tod Linkoln) suvaidinusi S.Field ir įstatymo panaikinimo kurstytojo Thaddeuso Stevenso (Tadeuso Stivenso) vaidmenį atlikęs T.L.Jonesas.

Su D.Day-Lewisu geriausio aktoriaus kategorijoje varžosi Bradley Cooperis (Bradlis Kuperis), kuris suvaidino normalų gyvenimą filme susigrąžinti bandantį psichinį ligonį „Optimisto istorijoje“, australų kilmės aktorius Hugh Jackmanas (Hju Džekmanas), nominuotas už Žano Valžano vaidmenį „Vargdieniuose“, iš karo grįžusį laivyno veteraną, kuris įsitraukė į keistą kultą, juostoje „Mokytojas“ suvaidinęs Joaquinas Phoenixas (Choakinas Feniksas) ir lėktuvo pilotą filme „Skrydis“ (Flight) įkūnijęs Denzelis Washingtonas (Denzelis Vašingtonas).

Geriausiomis aktorėmis pretenduoja tapti CŽV agentę „Taikinyje #1“ suvaidinusi Jessica Chastain (Džesika Časten), Jennifer Lawrence (Dženifer Lorens) už sunkumų ištiktos jaunos našlės vaidmenį „Optimisto istorijoje“, 85 metų prancūzų kilmės aktorė Emmanuelle Riva (Emanuel Riva), pasirodžiusi kaip ligota vyro slaugoma moteris filme „Meilė“, drąsią mergaitę juostoje „Beasts of the Southern Wild“ (Pietinės dykros žvėrys) suvaidinusi Quvenzhane Wallis (Kvavandžanei Valis) ir britų aktorė Naomi Watts (Naomi Vots) iš dramos apie cunamį Indijos vandenyne „Pragaras rojuje“ (The Impossible).

Į apdovanojimą už geriausią antraplanį vaidmenį pretenduoja aktorės Amy Adams (Eimi Adams) už vaidmenį filme „Mokytojas“ (The Master), juostoje „Linkolnas“ (Lincoln) suvaidinusi Sally Field (Sali Fild), filmo „Vargdieniai“ (Les Miserables) žvaigždė Anne Hathaway (En Hatavėj), Helen Hunt (Helent Hant) už vaidmenį „Intymiose pamokose“ (The Sessions) ir Jacki Weaver (Džeki Viver) iš filmo „Optimisto istorija“ (Silver Linings Playbook).

Geriausiais antro plano aktoriais gali būti pripažinti Alanas Arkinas iš filmo „Operacija Argo“ (Argo), Robertas De Niro (Robertas De Niras) už vaidmenį „Optimisto istorijoje“, „Mokytojuje“ vaidmenį sukūręs Philipas Seymouras Hoffmanas (Filipas Seimuras Hofmanas), Tommy Lee Jones (Tomis Li Džounsas) iš „Linkolno“ ir Christophas Waltzas iš "Ištrūkusio Džango ( Django Unchained).

„Oskarų“ įteikimo ceremonija vyks vasario 24 dieną. Ją ves S.MacFarlane ir ją tiesiogiai transliuos televizija ABC.

Į geriausio režisieraus titulą pretenduoja S.Spielbergas, A.Lee, Michaelas Haneke (Maiklas Hanekė) už „Meilę“, (Amour), Benh Zeitlinas (Benhas Ceitlinas)   for „Beasts of the Southern Wild“ (Pietinės dykros žvėrys) ir Davidas O. Russellas (Deividas Raselas) už „Optimisto istorija“ (Silver Linings Playbook)".

Holivudo veteranui S.Spielbergui geriausio filmo ar geriausio režisieriaus „Oskaras“ derėtų prie jau turimų statulėlių už 1993-iųjų „Šindlerio sąrašą“ (Schindler's List) ir 1999-ųjų juostą „Gelbstint eilinį Rajeną“ (Saving Private Ryan).

JAV Kino meno ir mokslo akademija „Oskarų“ laureatus skelbs vasario 24 dieną.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių