Dainuojamoji poezija rudens vakarais – kas gali būti geriau?

Nuoširdžiais, prasiskverbiančiais iki širdies gelmių Nedos Malūnavičiūtės ir Olego Ditkovskio „Muzikiniais monologais“ ketvirtadienį Klaipėdos rajono centre prasidėjo VI Gargždų dainuojamosios poezijos festivalis „Skambant gitarai“, publiką pakviesiantis dar į šešis koncertus.

Gera atsvara popkultūrai

Jie vyks ne tik Gargžduose, bet ir Doviluose, Agluonėnuose, Vėžaičiuose. „Labai noriu, kad gražios muzikos ir prasmingo žodžio galėtų paklausyti kuo daugiau mūsų rajono gyventojų“, – teigė festivalio meno vadovė Šarūnė Petruškevičienė, kasmet su Gargždų kultūros centru organizuojanti bent po tris festivalius.

– Mūsų rajone labai gražiai ir įdomiai atrodo profesionalios muzikos meno renginių paletė, – pasakojo ji. – Pavasarį visame rajone aidi Gargždų muzikos festivalis, Gospelų festivalis. Šią vasarą startavo labai gražus ir prasmingas renginys – Kretingalės muzikos festivalis „Jaunieji talentai” – tikiuosi, kad jis vyks kiekvienais metais, ir linkiu organizatoriams bei mecenatams kuo didžiausios sėkmės. Teoriškai be festivalio liko tik vienas sezonas – žiema, nes rudenį jau šeštus metus iš eilės visus kviečia Gargždų dainuojamosios poezijos festivalis „Skambant gitarai”. Visų festivalių metu vyksta maždaug trys dešimtys kokybiškų renginių, ir tai labai gerai, nes sudaro atsvarą vasaros švenčių metu vyraujančiai popkultūrai. Mano nuomone, pusiausvyra tarp įvairių renginių žanrų – vienas iš pagrindinių kokybiškos kultūros rajone bruožų. Apžvelgiant festivalių renginių pasiskirstymą, matyti, kad labiausiai iki šiol buvo pamaloninti Gargždų, o nuo šių metų vasaros – ir Kretingalės gyventojai.  Betgi trys iš septynių šiemečio dainuojamosios poezijos festivalio renginių vyks kituose mūsų rajono miesteliuose.

Išaugo dalyvių gretos

– Kodėl bardų festivalis vyksta rudenį?

– Dainuojamoji poezija rudens vakarais – kas gali būti geriau?!. Turbūt ne tik man ruduo asocijuojasi su ilgėjančiais vakarais. Norisi nueiti į  gražų ir šiltą renginį arba paskaityti gerą knygą, pabūti su draugais. Tad labai noriu, kad festivalio renginiuose žmonės galėtų atsipalaiduoti, pasiklausyti geros muzikos, prasmingų dainų tekstų, kad pabendrautų su dainuojamosios poezijos atlikėjais. Tegul trumpėjančias dienas mums pakeičia prasmingas buvimas kartu. Joks televizorius nepakeis gyvos muzikos koncerto, o po darbų skirti porą valandų sau – ar daug? Juolab kad šiųmetė festivalio programa įvairi, spalvinga, viliuosi, sulauks didelio publikos dėmesio.

– Ar turite partnerių?

– Jau trejus metus bendradarbiaujame su viešąja įstaiga „Bardai.Lt“ ir Vilniaus mokytojų namais. Todėl antrą kartą per mūsų festivalio uždarymą pas mus svečiuosis tarptautinis dainuojamosios poezijos festivalis ,,Tai aš“. Tuo labai džiaugiamės, nes vis dėlto ne  Klaipėdą, ne Kretingą ar Šilutę, o būtent Gargždus renkasi didžiausio dainuojamosios poezijos festivalio Lietuvoje rengėjai.

Festivalis turi ir senų gerų draugų – rėmėjų. Tai viešbutis ir kavinė „Lijo“, bendrovė „Tik jums“, Klaipėdos rajono savivaldybė. Esu visiems labai dėkinga už visokeriopą paramą –finansinę, informacinę, paslaugomis ir produkcija.

– Kas pas jus dainuos skambant gitarai ir ne tik jai?

– Šiemet dauguma atlikėjų mūsų festivalyje pasirodys pirmą kartą. Tai Algirdas Svidinskas, Liuba Nazarenko, Andrius Zalieska-Zala, Aurimas Driukas, Mindaugas Ancevičius. Trumpai tariant, žiūrovai išgirs ne tik žinomus atlikėjus, tokius kaip O.Ditkovskis, Andrius Kulikauskas, Neda, bet ir galės įvertinti labai savitus ir įdomius jaunosios kartos bardus. Taip pat bus proga išgirsti autorius iš kitų šalių. Greta tradicinių koncertų įsipins laisvo pobūdžio renginys „Naktinėjimai“ ir Gargždų kultūros centre vyksiantys „Muzikos ir poezijos skaitiniai“, kuriuose žiūrovai išvys muzikos, aktorystės, poezijos ir improvizacijos lydinį. Fortepijonu gros iš Gargždų į Didžiąją Britaniją emigravęs pianistas Vidas Vaitkevičius. Vidas – labai talentingas vaikinas, konkurse iškovojo teisę koncertuoti vienoje garsiausių britų koncertinių salių. Vaidybinę renginio dalį užpildys Gargždų kultūros centro teatro studijos „Kėdės” aktoriai, bei Klaipėdos universiteto Menų fakulteto studentai.

Keliaus po rajoną

– Gal trumpai apžvelgtumėte festivalio programą?

– Kaip žinote, festivalis jau prasidėjo, ir rytoj, tikiuosi, visiškai naujai jame suskambės  tradicinis renginys „Naktinėjimai”. Kiek metų organizavau „Naktinėjimus“, tiek nebuvau patenkinta rezultatu. Nes visada norėjau visiškai laisvo vakaro prie kavos puodelio ar taurės vyno, kai gali, jei nori, atsisėsti ant žemės, jei nori, prie staliuko su draugais, kad nebūtų jokio atstumo tarp atlikėjo ir publikos. „Lijo” aplinka, mano galva, idealiai tinka norimai „Naktinėjimų“ atmosferai. Ten galėsite neformalioje aplinkoje pasiklausyti pirmą kartą festivalyje dalyvausiančio bardo M.Ancevičiaus bei kitų dainuojamosios poezijos atlikėjų iš Klaipėdos regiono. O gal kažkas ekspromtu norės paimti gitarą ir sudainuoti savo kūrybos dainą? Mielai prašome. Renginys nemokamas.

Rugsėjo 27-ąją festivalis keliaus į Agluonėnų etnografinę sodybą. Ten pasirodys savitas atlikėjas A.Svidinskas, nevadinantis savęs nei poetu, nei bardu, nei folkloristu, pagrindinę profesiją gavęs gimdamas – būti žmogumi. Jei bent viena iš jo veiklos profesijų aplenks įgimtąją, sako, jausis nusikaltęs. Dainose ir poezijoje jis išlieja tai, kas jam aktualu, tai, dėl ko skauda, ar kas kelia džiaugsmą.

Spalio 2-ąją – sustojimas Vėžaičiuose. Į festivalį šiuosyk kartu su žmona Agne sugrįš puikiai visiems žinomas aktorius, atlikėjas Giedrius Arbačiauskas (nuotraukoje). Šeimyninis duetas išskirtinis tuo, kad su poezija susipina gitaros ir violončelės muzika. Mat Giedriaus žmona Agnė – profesionali muzikė, grojanti violončele, ir jie puikiai vienas kitą papildo.

Spalio 16-ąją atvyksime į Dovilus. Brangiausi žmonės, jaukus vakaras ir nuostabi muzika, kuri širdyse ir ausyse skambės ilgai – štai tokias emocijas žada tąvakar vyksiantis L.Nazarenko romansų vakaras. Šis koncertas patiks ne tik romantikos išsiilgusiems žmonėms, bet ir visiems, kurie vertina prasmingas dainas bei kokybišką jų atlikimą.

Spalio 18-ąją festivalis Gargžduose pasitiks savo „brolį” – tarptautinį dainuojamosios poezijos festivalį „Tai aš”. Publikos lauks susitikimas su charizmatišku, nesenstančiu bardu A.Kulikausku, jaunosios kartos atstovais A.Zalieska-Zala, A.Driuku ir, be abejo, svečiais iš užsienio.

Su kilnia misija

– Jūsų festivalis vėl rengia gerumo akciją?

– Kaip kasmet, kartu su Klaipėdos rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriumi organizuojame gerumo akciją – renkame aukas sunkomis ligomis sergantiems Klaipėdos rajono  vaikams.  Ankstesnių festivalių metu žiūrovai jau padėjo vėžiu ir diabetu sergantiems mažyliams, prisidėjo prie klausos negalią turinčios mergytės gydymo. Tiesiog padėdami vieni kitiems, savo rajono gyventojams, mes atliekam svarbiausią savo žmogiškąją pareigą.

Festivalį „Skambant gitarai“ organizuoja Gargždų kultūros centras. Renginio mecenatas – Klaipėdos rajono savivaldybė, tarp rėmėjų – Lietuvos kultūros fondas. Didysis informacinis rėmėjas – dienraštis „Klaipėda“.

Festivalio programoje

Rugsėjo 22 d. 20 val. Gargždų viešbutyje-kavinėje „Lijo“ – „Naktinėjimai“ su bardu M.Ancevičiumi. Dalyvaus dainuojamosios poezijos atlikėjai iš Klaipėdos apskrities.

Nemokamai.

Rugsėjo 27 d. 19 val. Agluonėnų etnografinėje sodyboje – A.Svidinsko autorinių dainų vakaras. Dalyvaus bardas A.Svidinskas ir gitaristas Giedrius Paškevičius.

Bilietai – po 5 Lt.

Spalio 2 d. 19 val. Vėžaičių kultūros centre – G. ir A. Arbačiauskų autorinis koncertas.

Bilietai – po 5 Lt.

Spalio 12 d. 18 val. Gargždų kultūros centre – „Muzikos ir poezijos skaitiniai“. Dalyvaus pianistas V.Vaitkevičius (Lietuva, Didžioji Britanija), Gargždų kultūros centro teatro studijos „Kėdės“ aktoriai.

Nemokamai.

Spalio 16 d. 19 val. Dovilų etninės kultūros centre – romansų karalienės L.Nazarenko koncertas.

Bilietai – po 5 Lt.

Spalio 18 d. 18 val. Gargždų kultūros centre – VI Gargždų dainuojamosios poezijos festivalio „Skambant gitarai“ uždarymo koncertas. Pasirodys tarptautinio dainuojamosios muzikos festivalio „Tai Aš“ dalyviai A.Kulikauskas. A.Zalieska-Zala, A.Driukas bei svečiai iš užsienio.

Bilietai – po 10, 15 Lt.

Bilietai parduodami dieną prieš renginį ir renginio dieną. Priimamos išankstinės kolektyvinės paraiškos. Gargždų kultūros centro kasos tel. (8 46) 452631, darbo laikas – 16.30–18 val.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių