Dailės muziejus metus pradės 1863 metų sukilimui skirta paroda

Lietuvos dailės muziejus (LDM) vieną iš pirmųjų šiemet atidarys parodą, skirtą 1863-1864 metų lietuvių ir lenkų sukilimui. Jo metu nesėkmingai mėginta išsivaduoti iš carinės Rusijos okupacijos.

Taip pat LDM padaliniuose artimiausiu metu planuojama pristatyti XIX-XX amžių sandūros rusų dailę, iš Ermitažo ir Luvro muziejų atkeliausiančius kūrinius. Parodos veiks ir renovuojamame Palangos gintaro muziejuje.

Taikomosios dailės muziejuje sausio pabaigoje bus atidaryta paroda „1863 metų sukilimo ženklai. Arturo Grotgerio kūrybos cikluose “Lituania„ ir “Polonia".

„Paroda bus pradėtas šių metų Lietuvos muziejų kelias, skirtas 1863 m sukilimo atminčiai“, - ketvirtadienį per spaudos konferenciją sakė istorikas Mindaugas Šapoka.

Anot jo, A.Grotgeris - lenkų grafikas, išgarsėjęs darbais, skirtais 1863 metų sukilimui.

Paroda Taikomosios dailės muziejuje veiks pora mėnesių - nuo sausio iki kovo, po to ją planuojama parodyti daugelyje Lietuvos regioninių muziejų.

Radvilų rūmų muziejuje vasarį bus atidaryta iki gegužės veiksianti tarptautinė paroda „Sidabro amžius ir jo amžininkai. 1890-1930 m. rusų dailė Baltijos šalių muziejų kolekcijose“.

Joje bus pristatoma simbolizmo, suprematizmo, impresionizmo ir kitų dailės krypčių atstovų iš Rusijos kūryba.

Birželį Vilniaus paveikslų galerijoje birželį-rugsėjį bus demonstruojamas Renesanso genijaus Luko Kranacho vyresniojo šedevras „Madona su kūdikiu po obelimi“.

„Tai vieno kūrinio paroda, bet vieno kūrinio parodos turi privalumų. Jos suteikia unikalią galimybę sustoti ir nurimti, įsižiūrėti į vieną kūrinį, į vieną šedevrą“, - sakė vaizduojamosios dailės rinkinio saugotoja Dalia Tarandaitė.

Anot jos, žiūrovai galės analizuoti šio kūrinio simboliką, stilistiką, meistrišką tapybą, praplėsti žinias apie Renesanso epochą.

Iš kito garsaus pasaulio muziejaus - Luvro - į Vilnių atkeliaus paroda „Antoinas Watteau (Antuanas Vato) ir estampo menas“. Ji Paveikslų galerijoje bus demonstruojama rudenį.

Parodos vyks ir 50-metį mininčiame renovuojamame Palangos gintaro muziejuje. Jame bus pademonstruotos ekspozicijos „Baltijos jūros legendinės pilys mitologijoje, dailėje, literatūroje“, „Palangos gintaro muziejaus penki dešimtmečiai“.

„Jeigu reikės kokią salę pridaryti, tai nereiškia, kad visą muziejų. Visą sezoną lankytojai vaikščios po ekspozicijas, kai kurios atnaujintos, o muziejus bus renovuojamas“, - teigė LDM direktorius Romualdas Budrys.

Šiemet ir 2014 metais vyksta darbai pagal programą „Palangos gintaro muziejaus reprezentacinių rūmų restauracija ir pritaikymas šiuolaikiniams kultūrinio turizmo poreikiams“. Įrengiami liftai, daugiau tualetų, didelis priėmimo terminalas, atnaujinamos salės, parketai, dengiamas varinis stogas. Bus įrengtos kondicionavimo, apšvietimo, nauja ekonominė šildymo sistemos.

„Šiais metais sezono atidarymo metu, gegužės viduryje, jūs matysite dalį rūmų renovuota ir turėsite naują įėjimą, naujas patalpas šiuolaikiniams turizmo srautams. Po sezono aktyviai tęsime pastato renovavimo darbus, ir kitais metais rūmai ir atnaujintos ekspozicijos atrodys visai kitaip“, - kalbėjo R.Budrys.

Pasak jo, renovacija reikalinga ir dėl to, kad muziejus sulaukia itin daug turistų: „Šiuo metu, kai plečiamas ypač kruizinių laivų turizmas, kartais pas mus būna taip, kad per 1000 turistų suvažiuoja į rūmus“.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių