Buratinas auksinio raktelio ieško Klaipėdoje

Ar atrakins Buratinas duris į naują Klaipėdos muzikinį teatrą, jau šį savaitgalį klaipėdiečiai sužinos per spektaklio visai šeimai - Jurgio Gaižausko operos „Buratinas“ - premjerą.

Jauni - jauniems

Naujo pastatymo sumanymas, įsitikinusi teatro vadovė Audronė Žigaitytė-Nekrošienė, turėtų būti įdomus ir dideliems, ir mažiems žiūrovams. „Jaunimas stato naują teatrą, o Buratinas auksiniu rakteliu jį atrakina. Potekstės suaugusiems slypi vaikų žaidime“, - aiškino jo esmę teatro vadovė, vildamasi, kad ir Vyriausybė, kurios posėdis netrukus po premjeros vyks Klaipėdoje, jos Muzikinio teatro likimui bus palanki.

Naujas spektaklis statomas vadovaujantis devizu: jauni - jauniems. Jame dalyvauja daugiausia jauni atlikėjai, praėję teatro surengtą specialią atranką. Po jos leistis į „Buratino“ nuotykius uostamiesčio Muzikinio teatro scenoje buvo pakviesta 12 Klaipėdos universiteto Menų fakulteto bei S.Šimkaus konservatorijos studentų.

Ir du iš „el Fuego“

Pagrindinius vaidmenis atliks taip pat jaunimas. Buratino partiją parengė du dainininkai - sopranas ir tenoras. Tai šiųmečio televizijos projekto „Triumfo arka“ dalyvė iš taip vadinamo aukso rezervo Judita Butkytė-Komovienė ir grupės „el Fuego“ narys Tomas Pavilionis. Kitas šios grupės atlikėjas Eugenijus Chrebtovas pasirodys Karabaso-Barabaso vaidmenyje.

Subūręs į spektaklį jaunimą, vis dėlto teatras apsidraudė nuo netikėtumų - visų vaidmenų atlikėjai turi ir dublerius, teatro artistus. Anot A.Žigaitytės-Nekrošienės, taip kuriama dar didesnė intriga publikai - spektaklį bus galima drąsiai žiūrėti mažiausiai du kartus. „Mūsų tikslai - jauną žiūrovą pratinti prie teatro ir jame turėti nepriklausomą spektaklį, kuris galėtų ir keliauti, ir čia būti rodomas bet kada. Jaunimo atlygis priklausys nuo spektaklio pajamų, jų asmeninio žavesio, pastatymo patrauklumo ir populiarumo“, - tvirtino teatro vadovė.

Smagu su norinčiais

Ir „Buratino“ statytojai - jauni menininkai. „Buratiną“ režisuoja Gražina Jonušaitė, scenovaizdį jam sukūrė dailininkė Viktorija Bardauskaitė, teatro baleto šokėja Jolanta Mineikytė pirmą kartą ėmėsi atlikėjus mokyti šokio, o jų vokalo pedagoge tapo teatro solistė Loreta Ramelienė, spektaklio muzikiniu vadovu - teatro vyriausiasis dirigentas Vytautas Lukočius.

„Tikiuosi, spektaklis bus gražus - spalvingas, gyvybingas. Vaikams bus įdomu žiūrėti - daug veiksmo. Operoje dalyvauja keturios šokėjos, kurios scenoje tampa tai naminukais, tai dekoracijų akcentais. Naudojame lėles, videoinstaliaciją, - pasakojo režisierė G.Jonušaitė. - Norėčiau, kad mūsų jaunimas parodytų viską, ką jau moka, - kad kiek įmanoma daugiau atsiskleistų dabar, kad per spektaklį sužibėtų. Su jais gera dirbti - jauni, dar visko norintys. Smagu su norinčiais.“

Domisi olandai

Šį pastatymą Klaipėdos muzikiniame teatre stebi prodiuseriai iš Olandijos. Sėkmės atveju kitąmet spalio 10 - lapkričio 10 dienomis planuojama klaipėdiečių „Buratino“ 20 spektaklių parodyti Olandijos miestuose.

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro repertuare J.Gaižausko opera „Buratinas“ išsilaikė bene keturis dešimtmečius. „Net jei vis dar būtų rodoma, ją vis tiek statytume. Vakarų Lietuvos publikai“, - pabrėžė A.Žigaitytė-Nekrošienė.

„Buratino“ premjera Klaipėdos muzikiniame teatre - šeštadienį ir sekmadienį 15 val. Spektaklio kūrėjai tikino, kad jis bus įdomus ir darželinukams, ir paaugliams, ir jų mamoms su tėčiais.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių