Broliai pranciškonai ir TV3 kviečia prisidėti prie „Vilties telemaratono“

Per Sekmines, gegužės 23 d., broliai pranciškonai ir TV3 kviečia Lietuvos žmones susiburti bendram kilniam tikslui.

Kviečiama paaukoti Šv. Pranciškaus onkologinio centro sukūrimui ir kartu su „Vilties telemaratonu“ pajūryje vainikuoti gražia tradicija tapusį projektą tiesioginiu finaliniu koncertu.

„Šio projekto tikslas - atkreipti visuomenės dėmesį į dvasines ir psichologines vėžio sukeliamas problemas, kurios apverčia aukštyn kojomis gyvenimą ne tik ligoniams, bet ir artimiesiems bei aplinkiniams. Šiuo metu diagnozė ,vėžys' skamba kaip nuosprendis. Tačiau broliai pranciškonai, remdamiesi Vakarų Europos patirtimi, drąsiai skelbia žinią, kad viduramžiai šios ligos istorijoje baigėsi. Ir trokšta ne tik išsklaidyti prietarus, gaubiančius šios ligos įvairias formas, bet ir tikslingais darbais suburti Lietuvos žmones - padėti mūsų broliams ir sesėms, varginamiems šios sunkios, vis dėlto išgydomos ligos. Kviečiame visus solidarizuotis ir ne tik aukomis prisidėti prie šios iniciatyvos, bet ir dalyvauti tradiciniame bėgime“, - apie „Vilties bėgimo 2010“ maratono idėją pasakoja kunigas Astijus Kungys.

Pirmasis „Vilties“ bėgimo maratonas Klaipėdoje įvyko 2008-aisiais gegužės 11 dieną. Šios akcijos tikslas buvo supažindinti klaipėdiečius ir miesto svečius su „Šv. Pranciškaus onkologijos centro“ projektu ir pradėti rinkti lėšas centro statybai. Akcijoje dalyvavo per 2500 žmonių. Kitais metais antrame „Vilties bėgimo“ renginyje  įvykusiame gegužės 31 dieną, dalyvavo jau per 5000 žmonių.

Per brolių pranciškonų inicijuojamą gegužės 23 dienos „Vilties telemaratoną“ surinktos lėšos bus skirtos Šv. Pranciškaus onkologijos centro statyboms paspartinti ir misijai įgyvendinti. Jau yra surinkta nemažai lėšų šiam centrui statyti: įvairios visuomenės organizacijos ir valstybinės institucijos aktyviai remia šį projektą. Dabar atėjo metas sutelkti visus Lietuvos žmones ir pakviesti ne tik aukoti paties centro statybai, bet pagaliau ir kartu išgirsti, kuo iš tiesų gyvena ligoniai, kokie mitai ir baimės vargina tuos žmones, esančius šalia mūsų.

Beveik visą gegužės mėnesį truksianti akcija baigsis „Vilties bėgimu 2010“ Klaipėdoje, kur kiekvienas žmogus galės pasirinkti distanciją pagal savo sugebėjimus - nuo 10 kilometrų profesionalams iki 600 metrų, - kuriuos galės įveikti ir neįgalieji su vežimėliais ar su ramentais.

Per Sekmines šią kilnią akciją vainikuos ne tik žymių dainininkų muzikiniai pasirodymai, bet ir jausmingas TV3 telemaratonas, kupinas ligą patyrusių žmonių liudijimų, visuomenėje žinomų, taip pat vėžio užgautų herojų istorijų, o kartu sklidinas viltingų padrąsinimų - kiekvienas žmogus gali įveikti ligą.

„Vilties telemaratoną“ prodiusuojančios agentūros „Elitaz“ prodiuseris Gediminas Jaunius pastebi, kad simboliška, jog beveik po dešimties metų į TV ekranus dėl kilnaus tikslo sugrįžta brolis Astijus, visiems giliai širdin įstrigęs su „Atverk duris” laidų epizodais, kuriuose galima buvo išgirsti jautrių žmogiškų pokalbių apie gyvenimą su atsitiktinai aplankytais žmonėmis.

Visi norintieji paremti Šv. Pranciškaus onkologinio centro statybą gali simboliškai nupirkti po plytą, iš kurių bus pastatyta užuovėja onkologinių ligų prislėgtiems žmonėms. Aukoti galima jau DABAR: skambinant arba rašant sms žinutes su žodžiu VILTIS. 1890 numeriu galite paaukoti 2 litus, 1891 numeriu - 5 litus, o 1892 - 10 litų.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių