„Brainstorm“ palinkėjimas šventėms - kuo daugiau vaikų

Garsioji latvių grupė "Prata Vetra", geriau žinoma kaip "Brainstorm", švenčių proga lietuviams linkėjo kuo daugiau vaikų ir kad gyvenimas kasdien eitų geryn.

Dvidešimt veiklos metų skaičiuojantys "Brainstorm" - kaip visada paprasti ir draugiški. Laukdami savo pasirodymo "Lietuvos talentų" finale, į kurį jie buvo pakviesti kaip garbės svečiai, garsieji latviai susidomėję apžiūrinėjo lietuviškus skrabalus, akies krašteliu stebėjo lietuvių pasirodymus, o vokalistas Renars Kaupers specialiai šiai progai net išmoko lietuvišką eilėraštuką.

Su Lietuvoje vėl apsilankiusiais latviais kalbėjomės apie jų jau paruoštą, bet parduotuvių lentynose kitais metais atsidursiantį albumą ir apie praėjusias bei dar ateisiančias šventes.

Kitais metais parduotuvėse pasirodys jūsų naujausias albumas. Koks jis bus?

Taip, albumas jau pakeliui, jis įrašytas ir tik laukia pasirodymo, kurį planuojame kovo 15-ą dieną. Jis, kaip ir mūsų "Lietuvos talentuose" pristatytas singlas, vadinsis "Years and seconds". Šio albumo istorija labai ilga - prieš dvejus metus išleidome jį latviškai, šiemet - rusiškai, o kitais metais - angliškai. Dainos bus tos pačios, todėl kai kurios gali būti girdėtos, tačiau tikimės, kad klausytojams patiks.

Pastaruoju metu jūsų veikla buvo labiau nukreipta į Rusiją - ten daugiausia koncertavote, kūrėte rusiškas dainas. Ar kažkas pasikeitė, nusprendėte vėl skirti jėgas Europos rinkai?

Nėra taip, kad mes skirstytume, kad skirta mūsų muzika - Rusijai ar Europai. Tiesiog yra gera muzika ir stengiamės, kad ji pasiektų kuo daugiau žmonių. Atsitiko taip, kad sudainavome kelias rusiškas dainas ir Rusijoje labai išpopuliarėjome. Matyt, geros dainos buvo (juokiasi). Viskas tiesiog vyksta tam tikrais etapais.

Neseniai svarstėte nebesivadinti "Brainstorm", apsistoti ties pavadinimu "Prata Vetra". Kokiu vardu leisite naująjį albumą?

Taip, mes svarstėme apie tai, bet galiausiai nusprendėme, kad bus per daug painiavos. Jei žino mus kaip "Prata Vetra" - gerai, jei kaip "Brainstorm" - irgi gerai, svarbu, kad apskritai žino.

Koncertuojate gana retai ne tik užsienyje, bet ir Latvijoje. Kodėl?

Norime, kad kiekvienas mūsų koncertas būtų ypatingas įvykis. Be to, koncertinius turus rengiame tik tada, kai turime naują albumą, o juos leidžiame maždaug kas trejus metus.

Su naujuose albumu taip pat laukia naujas turas?

Taip, jau pradėjome planuoti. Iš pradžių laukia Rusija ir Baltarusija, balandį - Lietuva, po to keli koncertai Londone ir Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Papasakokite apie savo šventes. Kas jums labiau patinka, Kalėdos ar Naujieji metai?

Abi jos geros, bet labai skirtingos. Kalėdos yra šeimos šventė, Naujieji Metai - draugams, su daug šampano ir linksmybių. Per Kalėdas dar, žinoma, yra dovanos (juokiasi).

Ką radote šiemet po Kalėdų eglute?

Aš radau medinę kėdę, mano mama ir tėtis kažkodė pagalvojo, kad man reikia kėdės. Bet ji nepaprasta kėdė, vienetinė, ant jos labai patogu groti gitara. (Tuo pasigyrus gitaristui Janiui Jubalts tarp grupės narių užvirė ginčas, kodėl jis neatsivežė tos kėdės ir kas jam visgi svarbiau - groti ant kėdės, ar su draugais).

Klavišininkas Maris Mihelsons šiemet džiaugiasi juostiniu fotoaaparatu, o vokalistas R.Kaupers - naujais priedais gitarai ir kitais įvairiais mielais dalykais. J.Jubalts suskubo patikslinti, kad jis pats jau turi septynias gitaras - dvi akustines ir penkias elektrines. Negavo jų Kalėdoms, bet vis tiek jomis labai džiaugiasi.
 
Ko palinkėtumėte "Vilniaus dienos" skaitytojams?
 
Linkime viso geriausio, kiti metai ypatingi - tigro, todėl tegu gyvenimas kyla geryn. Dar linkime, kad visi turėtumėte daug vaikų, jie būtų geri ir sveiki, ir kad mūsų tautos kasdien gyventų geriau ir geriau.
 


Šiame straipsnyje: brainstorm

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių