B.Obama prieš Padėkos dieną suteikė malonę dviem kalakutams

Jungtinių Valstijų prezidentas Barackas Obama trečiadienį suteikė malonę dviem kalakutams, kurie priešingu atveju būtų tapę šventine Padėkos dienos vakariene kuriai nors amerikiečių šeimai.

Prezidentas sakė, kad dovanojęs gyvybę paukščiams, jis užkirto kelią antram "sutriuškinimui" per vieną mėnesį.

Toks "ritualas" Baltuosiuose rūmuose atliekamas kasmet Padėkos dienos, kai milijonai amerikiečių savo šventinio stalo viduryje padeda keptą kalakutą, išvakarėse.

"Prieš tai, kai visi vyksime į namus švęsti Padėkos dienos, turiu atlikti vieną oficialią pareigą, kurią puoselėti esu įpareigotas kaip galingiausios tautos Žemėje lyderis", - sakė B.Obama, greta kurio stovėjo dukros Malia ir Sasha.

"Šiandien man teko didžiulė atsakomybė suteikti prezidento malonę porai kalakutų. Dabar, oficialiai žiniai, leiskite pasakyti, kad išties malonu sustabdyti bent vieną sutriuškinimą šį lapkritį", - sakė prezidentas, kurio žodžius palydėjo garsus susirinkusiųjų juokas.

B.Obama turėjo galvoje savo Demokratų partijos nesėkmę lapkričio 2 dieną vykusiuose kadencijos vidurio rinkimuose, kuriuose respublikonai perėmė Atstovų Rūmų kontrolę.

Kalakutai "Apple" ir "Cider" buvo tarp 25 finalininkų, atrinktų iš maždaug 20 tūkst. paukščių, auginamų viename paukštininkystės ūkyje Modeste Kalifornijoje. Vardus jiems sugalvojo moksleiviai, dalyvavę edukacinėje programoje apie žemės ūkį.


Paukščiai buvo pasirinkti per "finalines varžybas, kurių metų, be kita ko, jiems teko išdidžiai vaikštinėti priešais teisėjų komisiją skambant eklektiškos muzikos kokteiliui", sakė B.Obama.

"Tai buvo tarsi projektas "Šok su žvaigžde", tik skirtas kalakutams. Ir ant kortos jo dalyviai buvo pastatę kur kas daugiau", - juokavo prezidentas.

"Apple" ir "Cider" savo dienas leis pirmojo JAV prezidento George'o Washingtono rezidencijoje Maunt Vernone Virdžinijoje, netoli JAV sostinės.

"Tokia, žinoma, yra tikroji Padėkos dienos prasmė - tai šventė, raginanti mus būti dėkingais už tai, ką turime, ir būti dosniais tiems, kurie turi mažiau", - sakė B.Obama.

"Būdamas Jungtinių Valstijų prezidentu suteikiu jums malonę nepakliūti ant Padėkos vakarienės stalo, - sakė prezidentas, su visu deramu rimtumu žiūrėdamas į kalakutus.

"Tegul jūsų gyvenimas Maunt Vernone būna nuostabus ir laimingas", - pridūrė jis.

Ketvirtadienį šeimos visoje Amerikoje sės prie vakarienės stalo, ant kurio bus ir pagrindinis kalakuto patiekalas.

Daugeliui amerikiečių Padėkos diena yra svarbiausia šventė po Kalėdų, o ilgas Padėkos dienos savaitgalis reiškia keliones susitikti su savo šeima ir Kalėdų sezono pradžią, kai pradedamos pirkti kalėdinės dovanos.

Padėkos diena Jungtinėse Valstijose pradėta švęsti 1621 metais, kai pirmieji imigrantai po itin sunkios pirmosios žiemos sulaukė gausaus derliaus, kuris leido jiems išgyventi kitą žiemą. Už tai jie padėkojo Dievui ir juos pamokiusiems indėnams.

Tuometis gubernatorius Williamas Bradfordas paskelbė, kad visi kolonistai ir indėnai kasmet minės Padėkos dieną.

Galutinai ši šventė buvo pripažinta 1863 metais, kai prezidentas Abrahamas Lincolnas ketvirtą lapkričio ketvirtadienį paskelbė Padėkos diena.

Padėkos dieną amerikiečiai tradiciškai stengiasi praleisti tėvų namuose. Šia proga paprastai kepamas kalakutas, valgomas su spanguolių padažu, taip pat patiekiami kukurūzai, ryžiai, batatai ir moliūgų pyragas.


Šiame straipsnyje: Barackas ObamaPadėkos diena

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • „Volfo Engelmano Studijoje“ – P. Vyšniausko ir V. Kaplano džiazas
  „Volfo Engelmano Studijoje“ – P. Vyšniausko ir V. Kaplano džiazas

  Šeštadienio vakarą „Volfo Engelmano Studijoje“ Kaunakiemio gatvėje buvo karšta. Atmosferą užkaitino džiazo melodijos, kurias liejo saksofonininkas Petras Vyšniauskas ir gitaristas Vladimiras Kaplanas. ...

 • Vilniuje skautai švenčia Jurgines
  Vilniuje skautai švenčia Jurgines

  Šeštadienį eitynėmis sostinės Gedimino prospektu Lietuvos skautai paskelbė vasaros sezono atidarymą. Tradiciniu tapęs ir kasmet skirtinguose Lietuvos miestuose vykstantis renginys šįmet vyksta Vilniuje. ...

 • Mirė kultūrologas P. Kimbrys
  Mirė kultūrologas P. Kimbrys

  Šeštadienio naktį mirė vertėjas, kultūrologas, pirmasis žurnalo „Naujasis Židinys-Aidai“ vyriausiasis redaktorius Petras Kimbrys. ...

 • Skirtingos kartos, tapybos trauka ta pati
  Skirtingos kartos, tapybos trauka ta pati

  Povaizdis – tai kurį laiką akyse išliekantis regėto daikto antrinis vaizdas. Arba per vaizdą iš apačios persišviečiantis kitas vaizdas. Arba dialogo metu susiformuojantis povaizdis vystomos temos atžvilgiu. Kiekvieno dialogo d...

 • Kitame tilto gale – džiazuojantis tarpukario Kaunas
  Kitame tilto gale – džiazuojantis tarpukario Kaunas

  A. ir P.Galaunių namai vėl atvėrė duris tarpukario gerbėjams. Čia veikianti paroda "Kasdienybės geometrija. Art Deco Kauno interjeruose" dėl renovacijos kurį laiką buvo uždaryta. Atsinaujinę tarpukario dvasia alsuojantys namai kviečia pr...

  1
 • Parodoje – amžinasis esamasis laikas
  Parodoje – amžinasis esamasis laikas

  Senieji hermeneutikos meistrai teigdavo, kad skaityti rimtą tekstą būtina dviem etapais. Pirmą kartą skaitytojas suvokia tekstą estetiškai, tada mes kažką jusliškai pamatome ir suprantame, o antrojo skaitymo metu – jau interpretuoja...

  2
 • Šimtmečio asmenybių mozaika: visuomeniški mokslininkai
  Šimtmečio asmenybių mozaika: visuomeniški mokslininkai

  "Santaka" tęsia pažintį su Lietuvos valstybės kūrėjais, gamtos, technikos, ekonomikos mokslų ir verslo pirmeiviais, šiose veiklos srityse Kaunui labiausiai nusipelniusius žmones, pristatomus Kauno apskrities viešosios biblioteko...

 • Likimas parinko gyventi Lietuvoje
  Likimas parinko gyventi Lietuvoje

  Kažin ar esame padoriai laimingi gyvendami istorinio virsmo laikmečiu? Man atrodo, kad tas virsmas vis dar tęsiasi, neduokdie, jei įstrigtume ilgam. ...

  2
 • Mirė poetas, prozininkas, vertėjas M. Karčiauskas
  Mirė poetas, prozininkas, vertėjas M. Karčiauskas

  Lietuvos rašytojų sąjunga su giliu liūdesiu praneša, kad eidamas 80-uosius netus balandžio 20-ąją mirė Lietuvos rašytojų sąjungos narys, poetas, prozininkas ir vertėjas Mykolas Karčiauskas. ...

 • Islandų paauglys autistas pastatė iš „Lego“ kaladėlių 8 m ilgio „Titaniko“ modelį
  Islandų paauglys autistas pastatė iš „Lego“ kaladėlių 8 m ilgio „Titaniko“ modelį

  Vienas islandų paauglys autistas iš 56 tūkst. „Lego“ kaladėlių pastatė 8 m ilgio legendinio laivo „Titanikas“ (Titanic) modelį, kuris nuo šiol bus demonstruojamas viename JAV muziejuje. ...

Daugiau straipsnių