„Auksinis liūtas“ atiteko S.Coppolos filmui „Kažkur“

JAV režisierė Sofia Coppola šeštadienį Venecijos kino festivalyje už savo dramą apie tėvą ir dukrą vienatvės persmelktame Holivudo pasaulyje laimėjo prestižinį "Aukso liūtą".

Venecijos kino festivalio žiuri vadovavęs JAV režisierius Quentinas Tarantino, skelbdamas, kad laurus nuskynė jo buvusios merginos S.Coppolos juosta "Kažkur", sakė: "Nuo tos pirmosios kerinčios peržiūros ji augo ir augo mūsų širdyse, mūsų protuose, mūsų sentimentuose".

"Kažkur" yra jau ketvirtas pilnametražis vaidybinis 39 metų S.Coppolos filmas. Ji taip pat yra viena iš nedaugelio režisierių moterų, kada nors nominuotų "Oskarui", - šią nominaciją ji pelnė savo filmu "Pasiklydę vertime".

Italijos žiniasklaida kėlė klausimus, ar Q.Tarantino sprendimą dėl Venecijos laureatų galėjo paveikti "interesų konfliktas".

Q.Tarantino tiesiai atmetė įtarimus favoritizmu: "Visai nesirengiau leisti, kad tokie dalykai mane paveiktų ... Ketinau tiesiogiai reaguoti į filmą".

"Sofia nepažįsta šių kitų (žiuri) žmonių ir laimėjo garbingai ir aiškiai, per absoliučiai vienbalsį balsavimą", - pridūrė jis.

Filme "Kažkur" Stephenas Dorffas vaidina Holivudo žvaigždę, kurios tuštoką gyvenimą praturtina Elle Fanning vaidinamos dukters atvykimas. Beveik visas filmo veiksmas vyksta viešbučiuose, daugiausia -"Chateau Marmont" Los Andžele.

Režisieriaus Franciso Fordo Coppolos duktė ir "Oskaro" už "Pasiklydę vertime" scenarijų laureatė naująjį filmą iš dalies grindė asmenine patirtimi. Būdama maža mergaitė ji su savo garsiuoju tėvu keliaudavo iš vieno viešbučio į kitą.

"Ačiū mano Tėčiui už tai, kad mokė mane", - per apdovanojimų įteikimo ceremoniją sakė ji.

Iš viso konkursinėje programoje buvo parodyti 24 filmai. Geriausiam režisieriui skiriamas "Sidabro liūtas" atiteko ispanui Alexui de la Iglesiai, pristačiusiam juodąją komediją "Liūdnojo trimito baladės" apie meilės trikampį cirke.

44 metų A.de la Iglesia taip pat laimėjo geriausio scenarijaus apdovanojimą.

Pasak kūrėjo, ši juosta buvo bandymas "išvaryti" neslopstantį Ispanijos pilietinio karo skausmą.

A.de la Iglesia, kurio 1995-ųjų siaubo komedija "Žvėries diena" jo tėvynėje pelnė kultinio filmo statusą, pridūrė: "Tai meilės istorija, beprotiška, negailestinga, laukinė meilė. Troškimas ir keršto ieškojimas veda prie tos meilės objekto sunaikinimo".

Jerzy Skolimowskio filmas "Būtina žmogžudystė" apie Afganistane sučiuptą Talibano kovotoją amerikietį, kuris atgabenamas tardyti į Lenkiją ir pabėga į sniegu apklotus kalnus, laimėjo specialų žiuri prizą ir geriausio aktoriaus apdovanojimą Vincentui Gallo.

V.Gallo, kuris filme neištaria nė vieno žodžio ir kuriam Venecijoje pavyko išvengti paparacų - dėvint veidą slepiantį pošalmį, į sceną atsiimti apdovanojimo nelipo.

"Vincentai, nagi, ar jūs čia?" - vietoje jo atsiimdamas premiją klausė lenkų režisierius J.Skolimowskis.

Geriausia aktore buvo paskelbta graikė Ariana Lebed, suvaidinusi graikų režisierės Atinos Rachel Cangari eksperimentiniame filme "Atenbergas".

Aleksejaus Fedorčenkos iš Rusijos filmas "Avižiniai dribsniai" gavo tarptautinės kino spaudos federacijos (FIPRESCI) premiją.

Be to, A.Fedorčenkai atiteko Nazareno Taddei premija, įsteigta 2007 metais minint šio italų režisieriaus, mokslininko ir pamokslininko mirties metines, taip pat - prizas už geriausią operatoriaus darbą.

"Aš neabejoju, kad Michailas Kričmanas - vienas geriausių operatorių pasaulyje", - sakė A.Fedorčenka, priimdamas premiją už savo operatoriaus darbą iš Ingeborgos Dapkūnaitės rankų.

"Avižiniai dribsniai" - rašytojo iš Kazanės Deniso Osokino apysakos ekranizacija, pasakojimas apie dviejų išnykstančios šiaurės tautos - merių - atstovų, popieriaus kombinato direktoriaus ir fotografo, kurie šimtus kilometrų veža mirusią direktoriaus žmoną palaidoti pagal pagoniškas apeigas šventame ežere, kelionę.

Filmas išsiskiria neįprasta Rusijos kinui atvira erotika.

A.Fedorčenka sakė, kad viena svarbiausių filmo temų - "nepakankamas mylėjimas". Šis žmonių tarpusavio santykių aspektas, režisieriaus nuomone, yra nūdienos pasaulio problema, bet kinematografas skiria jai mažai dėmesio.

Darreno Aronofsky "Juodoji gulbė" buvo apdovanota Marcello Mastroianni apdovanojimu, skiriamu geriausiam jaunam aktoriui ar aktorei. Šį apdovanojimą filmui pelnė 27 metų Mila Kunis, suvaidinusi dviveidišką abicingos, bet psichologiškai kenčiančios Natalie Portman herolės primabelerinos draugę.

Iš viso šiemetiniame, jau 67-ajame Venecijos kino festivalyje įvyko 79 pasaulinės pilnametražių filmų iš 34 valstybių premjeros. Festivalio biudžetas buvo 12 mln. eurų, kurių 7 skyrė Italijos vyriausybė.


Šiame straipsnyje: Sofia CoppolaAuksinis liūtas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Metų geriausiu kalendoriumi išrinktas „Žydiškas kalendorius“
  Metų geriausiu kalendoriumi išrinktas „Žydiškas kalendorius“

  Kuršėnuose įteikta 28-oji lietuviškų kalendorių pradininko Lauryno Ivinskio premija už geriausią metų kalendorių. ...

  1
 • Nuogo kūno filosofija: kaip išsivaduoti iš visuomenės požiūrio gniaužtų?
  Nuogo kūno filosofija: kaip išsivaduoti iš visuomenės požiūrio gniaužtų?

  Kauno galerijoje "Balta" eksponuojama Jono Kunicko tapybos paroda "Atvirumas" – tai aktai, kurie ragina žiūrovą visų pirma nebijoti savęs. "Stoviu prieš jus nuogas. Ant galerijos sienų eksponuotos visos mano vidinio ...

  13
 • M. Vitulskis – apie bohemą ir sutiktas primadonas
  M. Vitulskis – apie bohemą ir sutiktas primadonas

  Šeštadienį, spalio 28 dieną, LNOBT laukia žiūrovų Giacomo Puccini operoje “Bohema”. Prieš tai, spalio 25 d. 14 val., įvyks jaunimui skirta edukacinė popietė, kurioje ši opera bus pristatyta plačiau. Popietėje d...

 • Kaip nutolti nuo visų įtikėtų stereotipų?
  Kaip nutolti nuo visų įtikėtų stereotipų?

  Juvelyrika suvokiama labiau kaip gražus, funkcinis objektas nei meno kūrinys. Tačiau skulptorius Gediminas Pašvenskas, kuriantis masyvias eksterjero skulptūras, mažąją plastiką, juvelyrikoje sujungia šias skirtingas patirtis, smulkiose, s...

  1
 • Į praeitį nukelianti „Baleto atmintis“
  Į praeitį nukelianti „Baleto atmintis“

  Šią savaitę Kaune pristatytas nedidelę Lietuvos baleto istorijos dalelę atgaivinęs koncertas/retrospektyva "Baleto atmintis“. Publika pakviesta trumpam nusikelti į praeitį – jie scenoje išvydo rekonstruotus iškiliau...

 • Bendravimo mozaika išmokė žvelgti kito akimis
  Bendravimo mozaika išmokė žvelgti kito akimis

  Tarp gausių šiemetės Kauno bienalės partnerystės projektų – ir Švietimo mainų paramos fondo "Erasmus+" finansuojami tarptautiniai mokytojų kvalifikacijos tobulinimo kursai. Spalio 9–13 d. vykę Kauno Nemuno mokykloje-...

 • Klaipėdoje – I. Kanto pėdsakai
  Klaipėdoje – I. Kanto pėdsakai

  Turtinga Klaipėdos istorija vis dar traukia iš užmaršties faktus, kurie galėtų praturtinti pasauliui siunčiamą žinią apie mūsų miestą. Jau netrukus galėsime besti pirštu į senamiesčio kampą, kur stovėjo garsiojo filosofo Im...

  8
 • Švedų menininkas: aš žinau, kur aš einu
  Švedų menininkas: aš žinau, kur aš einu

  Visi turime tam tikras ribas, tačiau svarbu sekti savo gyvenimo linija, net jei kartais nežinome, dėl ko tai darome. Menas yra kalba, kuria artikuliuoju su aplinka, todėl neprivalau kiekvieną kartą išrasti kažko naujo. Mano kūriniai – mano...

  2
 • Atsiminimų zona dabarties akimirką
  Atsiminimų zona dabarties akimirką

  Kada istorijos yra naujos? Kokią laiko atkarpą jas galime tokiomis laikyti? Ir išvis ar žodis "istorija" – nuoroda į būtąjį laiką, įvykių seką praeityje, kurią atmintis sudėlioja į rišlų pasakojimą? Greta atsidūr...

 • Kauno folkloro klubas lankėsi Ukrainoje
  Kauno folkloro klubas lankėsi Ukrainoje

  Kauno folkloro klubas "Liktužė" (vadovė Jūratė Svidinskienė) lankėsi Ukrainoje, kur Lvove atstovavo Lietuvai Ukrainos tautų festivalyje "Ornamenty Fest". ...

Daugiau straipsnių