„Auksiniai gaubliai“: triumfavo „Įsikūnijimas“, M.Streep pagerino rekordą

Mokslinės fantastikos filmas "Įsikūnijimas" (Avatar) sekmadienį vykusioje 67-oje "Auksinių gaublių" teikimo ceremonijoje laimėjo geriausio filmo ir geriausios režisūros apdovanojimus.

Tokia sėkmė dar labiau padidino jo galimybes laimėti "Oskarą".

Filmą "Titanikas" (Titanic) sukūrusio režisieriaus Jameso Camerono naujausias kūrinys, pretenduojantis tapti daugiausiai uždirbusiu filmu, triumfavo Beverli Hilse (Kalifornija) vykusioje ceremonijoje.

Kritikai "Įsikūnijimą" vadino nauja gaire kinematografijoje dėl modernių trimačių efektų ir judesių filmavimo technologijų, kurias labai padėjo išvystyti J.Cameronas.

"Tai geriausias darbas pasaulyje", - apdovanojimą už geriausią filmą atsiėmęs režisierius sakė "Beverly Hilton Hotel" susirinkusiems žiūrovams, tarp kurių buvo daugybė žvaigždžių.

"Mes suteikiame pramogas žiūrovams visame pasaulyje - būtent tai reiškia "Auksiniai gaubliai", - pridūrė jis.

Gruodį pradėtas rodyti "Įsikūnijimas" pasaulyje už parduotus bilietus uždirbo jau 1,6 mlrd. dolerių ir sparčiai artėja prie 1,8 mlrd. dolerių rekordo, kurį pasiekė 1997 metais sukurtas J.Camerono filmas "Titanikas", pelnęs 11 "Oskarų".

Anksčiau atsiėmęs "Auksinį gaublį" už geriausią režisūrą iš laimės švytintis J.Cameronas sakė manęs, kad pralaimės savo buvusiai žmonai Kathryn Bigelow, kuri buvo nominuota geriausio režisieriaus kategorijoje už įspūdingą Irako karo dramą "Išminuotojų būrys" (The Hurt Locker).

"Nesu pasiruošęs. Tiesą sakant, maniau, kad (šį apdovanojimą - red.past.) gaus Kathryn, - sakė režisierius. - Tačiau nesuklyskite - esu labai dėkingas."

Dalį savo kalbos J.Cameronas sakė navi - taikių mėlynodžių ateivių, vaizduojamų "Įsikūnijime" - kalba.

Laimėti "Auksiniai gaubliai" laikomi svarbiu požymiu, jog vienas ar kitas filmas gali tikėtis pelnyti prestižinį "Oskarą", kurių teikimo ceremonija vyks kovo 7 dieną.

Tačiau Holivudo apdovanojimai retai atitenka fantastikos filmams, o "Įsikūnijimui" tikriausiai teks įnirtingai varžytis su K.Bigelow "Išminuotojų būriu", Quentino Tarantino "Negarbingais šunsnukiais", taip pat kino juostomis "Brangioji" (Precious) ir "Aukštai ore" (Up In the Air).

Pastarasis filmas "Auksinių gaublių" teikimo ceremonijoje buvo nominuotas šešiose kategorijose, tačiau pelnė tik vieną apdovanojimą - už geriausią scenarijų.

Nesėkmė taip pat ištiko miuziklą "Devyni" (Nine), kuris tą vakarą buvo nominuotas penkios kategorijose, tačiau nepelnė nei vieno apdovanojimo. Geriausio miuziklo arba komedijos nominacijoje "Devynis" pranoko nuotaikinga kino juosta "Pagirios Las Vegase" (The Hangover).

Geriausiais kino dramos aktoriais buvo pripažinti didžiojo ekrano veteranai Jeffas Bridgesas ir Sandra Bullock.

60 metų J.Bridgesas pelnė "Auksinį gaublį" už prasigėrusio kantri muzikos dainininko vaidmenį filme "Crazy Heart".

Anksčiau J.Bridgesas buvo tris kartus nominuotas "Auksiniams gaubliams", tačiau nepelnė nei vieno. Už pastarąjį vaidmenį pripažinimo sulaukęs aktorius buvo pagerbtas atsistojusių žiūrovų plojimais, kai ėjo prie scenos.

"Jūs išties sudirbote mano nepakankamo pripažinimo statusą", - šyptelėjo jis ir pareiškė dedikuojantis šį apdovanojimą savo žmonai ir šeimai.
S.Bullock šios "Auksinių gaublių" teikimo ceremonijoje buvo pripažinta geriausia kino dramos aktore dėl įkvėpimą teikiančios mokytojos vaidmens filme "Nematoma pusė" (The Blind Side).

45 metų didžiojo ekrano veteranė nugalėjo kitas nominuotąsias aktores: Emily Blunt (Emili Blant), pasirodžiusią filme "Jaunoji Viktorija" (The Young Victoria), Helen Mirren, nominuotą už vaidmenį filme "Paskutinė stotis" (The Last Station), Carey Mulligan, sužibėjusią kino juostoje "Auklėjimas" (An Education) bei Gabourey Sidibe, atlikusią vaidmenį filme "Brangioji" (Precious).

Holivudo žvaigždė Meryl Streep pagerino rekordą, atsiėmusi jau septintą "Auksinį gaublį" už kulinarinės televizijos laidos vedėjos Julios Child vaidmenį filme "Julie ir Julia" (Julie & Julia).

60 metų M.Streep šį apdovanojimą pelnė geriausio komedijos aktorės vaidmens kategorijoje, kuriai ji taip buvo nominuota už vaidmenį filme "Tai sudėtinga" (It's Complicated).
 
Geriausiu komedijos aktoriumi pripažintas Robertas Downey jaunesnysis už legendinio Viktorijos epochos detektyvo vaidmenį filme "Šerlokas Holmsas" (Sherlock Holmes).

"Auksiniai gaubliai" už geriausius antrojo plano vaidmenis atiteko Austrijos aktoriui Christophui Waltzui, pasirodžiusiam filme "Negarbingi šunsnukiai", ir Mo'Nique (Monik), suvaidinusiai kino dramoje "Brangioji".

Australė aktorė Nicole Kidman sekmadienį kreipėsi į "Auksinių gaublių" teikimo ceremoniją susirinkusias garsenybes ir žiūrovus, ragindama prisidėti prie pagalbos nuo žemės drebėjimo nukentėjusiam Haičiui.

"Tenoriu rimtai pasakyti, kad šį vakarą daugelis žmonių prisisegę juosteles, palaikydami Haičio žmones, o jūs galit atsidaryti NBC.com ir prisidėti asmeniškai", - sakė ji.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių