Atidaromos keturių moterų parodos

Balandžio 17 d. Kauno galerijoje „Aukso pjūvis“ (Verslo lyderių centras, V. Putvinskio g. 53) atidaromos keturių menininkių parodos: Irenos Jauniškienės autorinių papuošalų paroda, Aušros Barzdukaitės-Vaitkūnienės tapybos ir piešinių paroda „Dienos sapnai“, Daliutės Ivanauskaitės spalvotų lino raižinių paroda „Anapus šviesos“ ir Dalios Skridailaitės tapybos paroda.

Kaunietė dailininkė I.Jauniškienė daugeliui pažįstama kaip įspūdingų ažūrinių velykinių margučių kūrėja. „Aukso pjūvio“ galerijoje eksponuojami žaismingi menininkės sukurti papuošalai iš įvairiaspalvių karoliukų: kaklo vėriniai, apyrankės, auskarai, karoliukais siuvinėtos veltinio sagės. Karoliukus I.Jauniškienė pradėjo verti pabaigusi mokyklą ir šiam begalinio kruopštumo  reikalaujančiam darbui yra paskyrusi daugiau nei 40 metų. Kaip prisimena autorė, pirmuosius papuošalus ji kūrusi iš sagų, o paskui pradėjusi dirbti su karoliukais. Išradingumo ir fantazijos nestokojanti moteris ypač vertina kantrybę ir precizišką darbą, karoliukus veria tik ant siūlo. Greta šių sričių menininkė savo jėgas yra išbandžiusi ir emalės miniatiūros, odos ir medžio dirbinių, sodų vėrimo, karpinių, atvirukų, siuvinėjimo, kalėdinių eglutės papuošalų, medžiagų marginimo, papuošalų iš perlamutro, melchioro bei juvelyrinės emalės kūryboje.

Kita kaunietė dailininkė Aušra Barzdukaitė-Vaitkūnienė parodoje „Dienos sapnai“ eksponuoja naujausius tapybos darbus ir piešinius. Pasak menininkės, tapyboje ją labiausiai domina spalva ir paveikslų atsiradimo priežastys. Jų atsiradimą gali pasufleruoti jau seniai nutapytas darbas, ryto saulės nutviekstas, tirpstantis senis besmegenis, čiuožėjos atspindys kavinės lange ar keistai susipynusi tikrovė ir sapnas, kai paralelinis spalvų ir vaizdinių pasaulis suteikia realybei papildomą dimensiją. Dauguma kūrinių gimė po dailininkės pasivaikščiojimų mieste, kurių metu patirti įspūdžiai, neįsisąmoninti vaizdai įgavę konkrečius kontūrus, formą, spalvas atgijo drobėse, o piešinių cikle autorė užfiksavo ironiškai perfrazuotus mieste sutiktų nepažįstamųjų portretus. 

Vilnietė grafikė D.Ivanauskaitė parodoje „Anapus šviesos“ pristato spalvotus lino raižinius, sukurtus per pastaruosius ketverius metus. Sodo apsuptyje gyvenančiai meninkei neišsenkančių kūrybinių impulsų teikia gamta. Besiremdama išgryninta japonų meno estetika, kuria susidomėjo dar studijų metais, D.Ivanauskaitė stengiasi užfiksuoti trapų gamtos grožį metų laikų kaitoje, dažnai tapatindama šį virsmą su neapčiuopiamais dvasiniais išgyvenimais ir žmogaus gyvenimo cikliškumu.  Pasak menotyrininkės Ievos Šadzevičienės, spalvotuose lino raižiniuose „grafikė subtiliai perkelia išgrynintas organines formas, suteikdama joms meninį ir jausminį pradą“. Ilgo ir sudėtingo technologinio proceso metu gimstančiuose poetiškuose kūriniuose kiekviena šakelė, žiedelis ar lašelis virsta išbaigta menine kompozicija. Personalinę parodą Kaune D. Ivanauskaitė rengia pirmą kartą.

Iš Kretingos kilusios tapytojos Dalios Skridailaitės parodoje eksponuojamos drobės alsuoja vasaros įspūdžiais. Laisva, ekspresyvia maniera nutapytuose kūriniuose skleidžiasi abstrahuotų gamtos motyvų dermė, į puokštes sunešti gėlių žiedai bei sodrūs pavasario žolynai. Vasaros šėlsmas persipina su moterišku švelnumu ir kviečia pasinerti į vaiskių, šiltų spalvų sūkurį. Šiuo metu tapytoja D.Skridailaitė gilinasi į meninio stiklo paslaptis Justino Vienožinskio Menų kolegijoje Kaune.

Parodos veiks iki gegužės 17 d. Irenos Jauniškienės autorinių papuošalų ekspozicija veiks iki birželio 15 d.


Šiame straipsnyje: galerija "Aukso pjūvis"

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių