Astos Valentaitės suknelė aukcione įkainota 500 litų

Liepos 12 d. žymios Lietuvos moterys paaukojo savo sukneles viešam aukcionui, kurio metu surinktos lėšos buvo skirtos užtikrinti pagalbą artimoje aplinkoje smurtą ir prievartą patiriančioms moterims. Didžiausios sumos aukciono dalyviai nepagailėjo Astos Valentaitės rankų darbo suknelei įsigyti.

Iš 10-ies sukneles paaukojusių moterų į aukcioną atvyko garsi šokėja Edita Daniūtė ir seimo narė Donalda Meiželytė. Pasak Donaldos, tai parodo moterų požiūrį į akciją ir renginio problemos aktualumą. „Lengva ranka atiduoti suknelę – tai dar ne viskas. Dalyvavimas visame šiame procese parodo žmonėms dėmesį“, - teigė seimo narė.

Prasidėjus aukcionui D.Meiželytė šelmiškai paragino renginio vedėją čia pat paaukoti savo kostiumą ir kelnes. Susirinkusiems dalyviams seimo narė pabrėžė, jog smurtą patiriančių moterų problemas turėtų spręsti Vilniaus meras Artūras Zuokas. „Jis turėtų parūpinti moterims socialinių būstų, kur jos galėtų prisiglausti ištikus nelaimei“, - teigė D. Meiželytė.

Aukciono dalyviai įsigijo 3 sukneles. Daugiausia pinigų surinko rankų darbo prancūzų dizainerių suknelė, kurią aukcionui paaukojo Asta Valentaitė. Dėl šio prabangaus drabužio aktyviausiai varžėsi dvi dalyvės. Prie jų prisijungė ir Edita Daniūtė, didžiausia jos pasiūlyta suma buvo 310 litų. Suknelė buvo parduota už dešimt kartų pradinę kainą viršijusią sumą – 500 litų. Pačios E. Daniūtės paaukotą trumpą suknelę viena aukciono dalyvė įsigijo už 120 litų. Su šia suknele garsi šokėja prieš 9 metus atsiėmė magistrinio darbo diplomą. „Kai dabar į ją pasižiūriu, galvoju, iš kur pas mane buvo tiek drąsos?“ - renginio metu stebėjosi E. Daniūtė. Aistės Paškevičiūtės suknelė buvo įsigyta už 80 litų. 

Kitos suknelės naujųjų savininkų lauks dar 2 savaitės – visas jas galima apžiūrėti ekspozicijoje prekybos ir laisvalaikio centre „Panorama“. Visi norintys prisidėti prie labdaros akcijos gali įsigyti šių žymių Lietuvos moterų paaukotas sukneles - Indros Dovydėnaitės, Aistės Jasaitytės, Larisos Kalpokaitės, Beatos Nicholson, Elenos Puidokaitės – Atlantos, Gabijos Ryškuvienės, Kristinos Savickytės – Damanskienės ir Inetos Stasiulytės.

Labdaringo aukciono metu surinktos lėšos skiriamos Vilniaus moterų namų Krizių centro veiklos užtikrinimui. Pasak centro direktorės Lilijos Henrikos Vasiliauskienės, mūsų visuomenei nepakanka sąmoningumo vertinti smurtą patiriančių moterų problemą.

„Smurtas neturi ribų – nei socialinių, nei ekonominių. Vienodai smurtaujama ir rūmuose, ir lūšnose. Yra žinoma, jog skandalingasis Edmundas Štengeris-Mundis mušė savo žmoną. Nepaisant to, viename šokių konkurse už jį balsavo daugybė žmonių. Šios istorijos nepabijojo paviešinti mūsų centro labai gerbiama Edita Daniūtė, įvertinusi jo pasirodymą nuliniu balu. Jokioje civilizuotoje valstybėje nebus gerbiamas žmogus, kuris kelia ranką prieš moteris. Todėl labai svarbu, jog tokių renginių kaip šis aukcionas Lietuvoje būtų kuo daugiau, nes jie prisideda prie problemos viešinimo“, - teigė renginyje dalyvavusi psichologė, moterų teisių gynėja.NAUJAUSI KOMENTARAI

rj

rj portretas
tai bent lobis o kiek uz ji uz senus skudurus nulupo nuo namu tvarkytojos ?????????? kuriu net labdarai nedave ,geriau ismete (PARAZITE)

jhg

jhg portretas
paleistuve. ar ner apie ka rasyt???
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių