A.Smilgevičiūtė: prisijaukinkite spalvotus ugninius rudens slibinus

Iki rugsėjo 22 d. grupės „Skylė“ koncerto Šv.Kotrynos bažnyčioje liko labai nedaug laiko – tiek sėdimi, tiek stovimi bilietai išgraibstyti, nelikę nė vienos laisvos vietos.

Grupės laukia pilnutėlė salė gerbėjų – šiam koncertui rimtai ruošiamasi. Garso režisieriumi pakviestas vienas žinomiausių specialistų Valdas Karpuška, o meninį šviesos apipavidalinimą ruoš tikrassavo srities profesionalas Marius Selevičius.

Į savaitraščio „Laisvalaikis“ klausimus atsako vienintelė grupės „Skylė“ moteris, išskirtinio balso vokalistė Aistė Smilgevičiūtė.

– Kodėl lygiadienio koncertams pasirinkta Šv.Kotrynos bažnyčios erdvė? Kuo ji Jus žavi?
– Visą laiką ieškojome vietos, kurioje mūsų muzikos ir aplinkos santykis būtų harmoningas. Aplinka neretai papildo pasirodymus ir padeda sukurti norimą nuotaiką bei atmosferą. Po pirmojo koncerto Šv. Kotrynos bažnyčioje supratome - štai ta vieta patiems ypatingiausiems dalykams. Muzika ir tekstai, garsas ir apšvietimas su aplinka suderėjo kaip niekada anksčiau.

– Tai jau ketvirtas koncertas šioje erdvėje. Kuo jis bus išskirtinis?
– Iš vienos pusės jis bus panašus kaip ir ankstesni – mes siekiame palaikyti lygiadienių pažymėjimo tradiciją, užmegzti artimą ir jaukų ryšį su atėjusiu klausytoju. Iš kitos pusės kiekvieną kartą ruošiame kažką specialiai lygiadienio progai – atnaujiname seniai grotą dainą, paruošiame visai naują... Praėjusiame pavasario lygiadienio koncerte nauja buvo vyrų vokalinės grupės pritarimas. Kviečiamės juos ir šį kartą.

– Ką Jums reiškia rudens lygiadienis?
– Kuo toliau tuo labiau jis tampa tam tikru atskaitos tašku – galbūt, kad kai kurie dalykai turėtų būti baigti iki šios datos, dažniau aplanko mintys, kad aktyvusis metas baigiasi, ir laikas persiorientuoti į rudens-žiemos režimą...

– Kokias Jūsų dainas gerbėjai išgirs rugsejo 22 d.? Kurias atlikdami patys jaučiatės ypatingai?
– Pagrindu bus koncertuose “patikrintos” dainos iš albumo “Povandeninės kronikos”, tarp kurių “Baltas brolis”, “Jūržolių šokis”. Grosime ir ankstyvesnius klausytojų mėgstamus kūrinius – “Lukiškių pieva”, “Užupio himnas”, “Jūratės ir Kastyčio meilės duetas”...

– Jūs dirbate prie naujo albumo “Broliai”. Kokios naujo albumo dainos skambės lygiadienio koncerte?
– Būtinai grosime klausytojų palaikymo jau sulaukusias dainas “Stelmužė”, “Klajūnė”, “Aštuoni karžygiai”. Kai kurios jų turi savas istorijas. “Klajūnė” skirta į mišką išėjusioms moterims. Jos herojė – realiai gyvenusi partizanė Klajūnė, su savo vyru būrio vadu Žaibu dalyvavusi laisvės kovose. Po “Aštuonių karžygių” pavadinimu slepiasi noras atiduoti pagarbą aštuoniems apygardų vadams, gilią 1949 m. žiemą iš visos Lietuvos susirinkusiems į vieną sodybą ir įkūrusiems Laisvės kovų sąjūdį. Tikimės, kad „Broliai“ pasieks gerbėjus lapkričio pradžioje, o lapkričio pabaigoje-gruodžio pradžioje kviesime visus į naujojo albumo pristatymo koncertus didžiuosiuose miestuose. Vilniuje gruodžio 3 d. klube „Balsas Lt“ įvyks finalinis turi koncertas, kuriame dalyvaus ne tik vyrų vokalinė grupė, bet ir styginių kvartetas.

– Galima sakyti, kad Jūs priminėte žmonėms, kad gražiai galima sutikti ir švęsti lygiadienius – ar tęsite šią tradiciją?
– Labai norime, kad tai būtų tradicija, ir šie jaukūs susitikimai pamažu ja ir tampa. Grupės klausytojų ratas gali tvirtai žinoti, kad kai diena susilygina su naktimi, nesvarbu ar pavasaris, ar ruduo – “Skylė” Šv. Kotrynos bažnyčioje kviečia susitikt ir pažymėt.

– Jūsų rudeniškas linkejimas skaitytojams?
– Prisijaukinkite spalvotus ugninius rudens slibinus, tarp jų plunksnų rasite brandžių vaisių - skinkite juos! O jei užeitų šaltos liūtys – slėpkitės po slibinų sparnais.


Šiame straipsnyje: Aistė Smilgevičiūtė

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių