A.Paley ir Klaipėdos kamerinis orkestras tęsia Mozarto koncertų ciklą

Penktadienį fortepijono virtuozas Alexanderis Paley (JAV) vėl skambins ir diriguos Klaipėdos kameriniam orkestrui.

Jau antrus metus trunkantis ciklas „Mozartas: visi koncertai fortepijonui ir orkestrui“ klaipėdiečius kviečia pasiklausyti penktosios Wolfgango Amadeuso Mozarto koncertų programos.

Klaipėdoje pasirodys 13-ąsyk

Tai bus jau 13-asis fenomenaliais gabumais išsiskiriančio, temperamentu ir įtaiga stulbinančio pianisto pasirodymas Klaipėdos koncertų salėje.

Moldovoje gimusio ir  Maskvos konservatorijoje  studijavusio A.Paley tarptautinė karjera prasidėjo 1985-aisiais, jam laimėjus pirmąją premiją J.S.Bacho konkurse Leipcige bei po poros metų – Bosendorferio prizą ir Didįjį prizą konkurse Bulgarijoje. Dabar savo repertuare pianistas turi daugiau nei 30 koncertų fortepijonui ir orkestrui, šimtus solinių ir kamerinės muzikos kūrinių. Tačiau visų W.A.Mozarto fortepijoninių koncertų ciklą jis groja ir diriguoja pirmą kartą.

Įgyvendinant šį didingą sumanymą A.Paley Klaipėdoje tenka lankytis triskart per metus – žiemą, vasarą ir rudenį. Kaip pats yra pripažinęs, net savo mamą, gyvenančią Niujorke, jis aplanko rečiau nei mus.

Kelionės – pastovi būsena

Žymiajam pianistui kelionės yra pastovi būsena: jo laukia koncertų salės ir klausytojai visoje Europoje, Šiaurės ir Pietų Amerikoje.

Tiesa, A.Paley turi namus Niujorke ir Paryžiuje, kur dirba pedagoginį darbą. Skrydžiai, repeticijos ir koncertai detaliai sužymėti jo dienotvarkėje ir planuojami toli į priekį.

Atlikėjui pavyko išvengti rugpjūčio pabaigoje Amerikoje siautusio uragano, kurio metu jis su žmona Pei-Wen Chen, praėjusį vasarį koncertavusia Klaipėdos koncertų salėje, svečiavosi jos gimtinėje Taivanyje. Spalio viduryje pianistų pora kartu grojo W.A.Mozartą A.Paley vadovaujamame festivalyje Richmonde (JAV). Alexanderis su kolegomis ten dar atliko kamerinę muziką.

Sukurti Vienos laikotarpiu

A.Paley pasirodymas su Klaipėdos kameriniu orkestru šiandien suteiks progą pasigėrėti gražiausiais W.A.Mozarto fortepijoniniais koncertais, sukurtais Vienos laikotarpiu.

XVI koncertą fortepijonui ir orkestrui D-dur kompozitorius parašė 1784-aisiais ir pirmasis atliko solo partiją. Mozartas tada jau buvo užkariavęs išprususios Austrijos sostinės publikos simpatijas.

Kitąmet sukurtas jo XX koncertas d-moll – vienas iš dviejų Mozarto koncertų, parašytų minorine tonacija. Juo žavėjosi ir į savo repertuarą įtraukė jaunasis Ludwigas van Beethovenas, Mozarto kūriniui sukūręs savo kadenciją.

XXI koncertas C-dur, taip pat parašytas 1785-aisiais, yra vienas gražiausių ir populiariausių šio žanro autoriaus kūrinių. Svajingu ir tauriu skambesiu ypač patraukia jo antroji dalis Andante. Nuostabi jos muzika skamba net keliuose filmuose, iš kurių minėtinas prancūziškas „Koncertas“ („Le concert“).

Eruditas ir meno žinovas

Beje, A.Paley yra puikus ne tik klasikinės muzikos, bet ir kino, literatūros, kitų menų žinovas.

Jis įdomus pašnekovas, pasižymintis ypatinga atmintimi ir erudicija, stebina lietuvius mūsų tautos kultūros bei istorijos išmanymu.

Spalio 28-osios koncerto programą „Mozartas: visi koncertai fortepijonui ir orkestrui V“ pianistas atliks vėlgi su Klaipėdos kameriniu orkestru (meno vadovas Mindaugas Bačkus), papildytu pučiamaisiais ir mušamaisiais instrumentais.

Koncerto pradžia – 18 val.

Bilietai – po 20, 30, 50 Lt.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių