A.Mamontovas: rokas yra tai, kas gaivališka

Rugpjūčio 3-4 d. vyksiančiame festivalyje „Galapagai / Roko naktys“ susitiks ir jo senbuviai, ir pirmą kartą jame pasirodysiantys atlikėjai. Organizatoriai žada ne tik geros muzikos, bet ir įvairių pramogų dozę.

Keitėsi, bet augo

Nuo 2003-iųjų vykstantis festivalis šiemet švenčia savo dešimties metų jubiliejų. Per tiek metų jo veidas labai keitėsi: vykęs prie Platelių ežero festivalis persikėlė į Zaraso salą, iš pradžių orientuotas tik į sunkiąją muziką ilgainiui jis įsileido ir kitų muzikos stilių ir pernai buvo pavadintas „Galapagais“. Tačiau šį virsmą tiek festivalio organizatorius Algirdas Barniškis-Blėka, tiek ilgametis jo dalyvis – grupės „Bix“ muzikantas, prodiuseris Saulius Urbonavičius-Samas vertina teigiamai.

„Kad ir kaip jis keitėsi, bet kokiu atveju festivalis augo. Negali vertinti, kada patiko labiau. Anksčiau, prie Platelių, publika buvo juodesnė, jai paimti reikėjo daugiau jėgos. Dabar jis lengvesnis, bet toliau augantis“, - sakė S.Urbonavičius-Samas antradienį surengtoje spaudos konferencijoje.

Beje, dešimtą kartą festivalyje grosiantys „Bixai“ šį rudenį ruošiasi švęsti savo 25-metį ir išleisti geriausių dainų albumą. „Galapaguose“, S.Urbonavičiaus-Samo teigimu, skambės pirmieji šventės garsai. „Dar viena data, kurią atšvęsime „Galapaguose“, bus 30 metų geriausiai dainai apie meilę Lietuvoje – „Kiaulė“. Šitos dainos istorijai ir anekdotui jau 30 metų ir jis nė kiek nepasenęs. Nė vienos roko naktys be jos neapsieina“, - nuotaikingai kalbėjo „Bixų“ narys.

Trys veikėjai festivaliui pristatyti

Lietuvoje po truputį atsiranda festivalių kultūra. Vasarą tik spėk juos skaičiuoti. A.Barniškio-Blėkos teigimu, „Galapagai / Roko naktys“ kasmet sulaukia 6-7 tūkst. dalyvių ir festivalis per dešimtmetį jau yra užsitarnavęs savo vardą. „Žmonių kasmet daugėja, dėl to praplėtėme ir festivalio stilistiką. Tas rokas jau nebėra toks baisus dalykas Lietuvoje. Šiemet festivalio įvaizdžiui pristatyti pasirinkome tris veikėjus, teorijų kūrėjus: Darviną, Albertą Einsteiną ir Friedrychą Nietche“, - pasakojo organizatorius.

Pasak jo, šių asmenybių žinomos frazės yra perfrazuotos ir pritaikytos festivaliui. F.Nietche, pirmą kartą festivalyje dalyvausiančio Andriaus Mamontovo teigimu, vadinamas antifilosofu, kuris visas frazes apversdavo aukštyn kojomis. „Sakome: popsas yra miręs, jis sako, kad popsas yra gyvas. Ir jis visada bus gyvas. Dėl to ir reikalingi roko festivaliai, kad gautume progą nuo to popso pailsėti“, - dėstė A.Mamontovas.

Dainininkas, paklaustas, kodėl tik šiemet jungiasi prie festivalio, pajuokavo, kad anksčiau grojo popmuziką, o šiemet pradėjo daugiau groti roką. „Visada grojau popmuziką ir dėl to nesigėdiju. Kalbant apie roko muziką, šiais laikais tai yra plati sąvoka. Iš principo roko muzika yra tai, kas gaivališka ir turi energijos“, - sakė atlikėjas.

Atlikėjų ir pramogų gausa

Šiemet festivalis turės keturias scenas. Viena jų bus ant vandens, dieną ten gros didžėjai. Pagrindinėje scenoje koncertuos žymiausi lietuvių atlikėjai ir svečiai iš užsienio. Antra pagal dydį scena bus atiduota festivalio senbuviams, nuo kurių ir prasidėjo „Roko naktys“. Ketvirtoje scenoje koncertuos jaunos, dar tik pradedančios skintis savo muzikinį kelią grupės, kurios grojo konkursuose Vilniuje, Rygoje, Taline.

Pagrindiniai festivalio svečiai - „Chase and Status“ iš Jungtinės Karalystės ir „Oomph!“ iš Vokietijos. Jame pasirodys ir muzikantų iš Latvijos bei Estijos, ir, žinoma, keliolika Lietuvos atlikėjų ir grupių. Be A.Mamontovo, grupės „Bix“, festivalyje šėls „G&G sindikatas“, „Despotin Fam & Bang Band“, „AC/DC tribute.lt“, „The Sneekers“, „RoadKill“ ir daugelis kitų.

A.Barniškio-Blėkos teigimu, sąvoka „festivalis“ nėra tik muzika. Į ją įeina ir pramogos. Šį kartą jų žadama visiems: nuo šeimų iki ekstremalaus sporto mėgėjų. Vienas tokių užsiėmimų bus vandens sporto entuziastams – galimybė paskraidyti vandeniu stovint ant vandens slidės. Į festivalį visi kviečiami atvykti su savo augintiniais, nesvarbu tai šuo, katė ar koks kitas gyvūnas, bus organizuojamos varžybos.NAUJAUSI KOMENTARAI

kad vadintis

kad vadintis portretas
muzikantu , dviejų dvigarsių ir vieno akordo per mažai
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių