Alternatyviosios Nobelio premijos paskirtos šikšnosparnių poravimosi filmuotojams

Pastangos perprasti šikšnosparnių lytinių santykių paslaptis, ištirti sloguojančių banginių išskyras ir neįprastai malšinti žmonių skausmą ketvirtadienį pelnė satyrines alternatyviąsias Nobelio premijas.

Per ceremoniją, kuri vyko Harvardo universiteto Sanderso teatre buvo paskelbti dešimt laureatų, iš kurių aštuoni iš karto atsiėmė apdovanojimus. Ceremonija buvo tiesiogiai transliuojama vaizdo įrašų portale "YouTube".

Alternatyviąsias Nobelio premijas dalija Harvarde leidžiamas humoro žurnalas "Annals of Improbable Research"; jas remia Harvardo ir Radcliffe mokslinės fantastikos asociacija, Harvardo ir Radcliffe fizikos studentų draugija ir Harvardo kompiuterijos draugija.

Šios premijos, kurios angliškai vadinamos "IgNobels" - pagal žodį "ignoble", reiškiantį "nešlovingas", "gėdingas", yra skiriamos už pasiekimus, kurių "negalima ar nereikia pakartoti".

Premiją inžinerijos srityje pelnė vienos britų ir meksikiečių darbo grupės sumanymas panaudoti per atstumą valdomą sraigtasparnį banginių kvėpavimo takų išskyroms rinkti.

Šis projektas taip pat išsiskyrė įmantriu pavadinimu - "Nauja neinvazinė priemonė laisvėje gyvenančių banginių sergamumui stebėti ir jos atitiktis gamtosaugos programoms".

Viena olandų pora, nustačiusi, kad važinėjimasis amerikietiškaisiais kalneliais padeda pašalinti astmos simptomus, buvo apdovanota už pasiekimus medicinos srityje, tuo tarpu tyrėjų iš Japonijos grupė pagerbta transporto planavimo srityje - už sumanymą panaudoti "gleivūnus (į grybus panašius organizmus) siekiant nustatyti optimalius geležinkelių maršrutus".

Alternatyvioji Nobelio fizikos premija atiteko tyrėjams iš Naujojoje Zelandijoje veikiančio Otago universiteto: jie pademonstravo, kad užsimojus kojines ant batų galima smarkiai sumažinti paslydimo tikimybę per plikšalą.

Trys britai tyrėjai iš Kilio universiteto netikėtai pelnė alternatyviąją Nobelio taikos premiją, įrodę, kad keikimasis padeda sumažinti skausmą, o apdovanojimas medicinos srityje buvo paskirtas už eksperimentą, įrodžiusį, jog mikrobai prikimba prie mokslininkų barzdų.

Premija už pasiekimus ekonomikos srityje sarkastiškai buvo paskirta bankų "Goldman Sachs", AIG, "Lehman Brothers" vadovams ir kitiems pagrindiniams JAV ekonomikos krizės veikėjams, atradusiems "naujus būdus pinigams investuoti - būdus, kurie didina finansinę naują ir mažina finansinę riziką pasaulio ekonomikoje".

Labiau mokslinis požiūris į verslo pasaulį buvo pademonstruotas skiriant vadybos premiją, kuri atiteko tyrėjams iš Katanijos universiteto Italijoje.

Šie mokslo vyrai "matematiškai pademonstravo, kad organizacijos dirbtų našiau, jeigu žmonės jose būtų paaukštinami pagal atsitiktinę tvarką".

Galiausiai premiją už pasiekimus biologijos srityje atsiėmė viena tyrėjų iš Kinijos ir Didžiosios Britanijos grupė, pirmąkart nufilmavusi vaisėdžių šikšnosparnių oralinius lytinius santykius.

Šias satyrines premijas teikė tikrųjų Nobelio premijų laureatai, tarp jų Frankas Wilczekas, 2004 metais pagerbtas už pasiekimus fizikoje, ir 1985 metų Nobelio taikos premijos laureatas Jamesas Mulleris.

"Annals of Improbable Research" redaktorius Marcas Abrahamsas, vienas iš šios ceremonijos rėmėjų, tardamas baigiamąjį žodį pareiškė: "Jeigu šį vakarą nepelnėte "Ig Nobel" premijos - ir ypač jeigu pelnėte - geriau seksis kitais metais".NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių