Aktorius G. Savickas ėmėsi globoti skriaudžiamą šešiolikmetį

„Negalim leisti vaiko į mokyklą, kai jis ten daužomas kone kas antrą dieną“, -  šį vakarą LNK laidoje „Valanda su Rūta“ ašarodama pasakoja mama, kurios šešiolikmetis sūnus priverstas mokytis namuose ir dėl patyčių mokykloje susirgo depresija. Mama jau nebežino, kur kreiptis, nes nei vaikų teisių gynėjai, nei psichologai jiems nepagelbėjo.

Čia jai iš karto į pagalbą pasišovė aktorius Giedrius Savickas, taip pat dalyvavęs laidoje apie patyčias. Su šešiolikmečio mama jiedu pasikeitė telefonais ir pažadėjo susitikti, pabendrauti, duoti patarimų ir pakviesti skriaudžiamą berniuką į savo spektaklį.

Vaikų stovyklose vadovu dirbęs aktorius sako turintis patirties, kaip elgtis su skriaudžiamais vaikais.  Jis kalbasi su jais, suteikdamas jiems stiprybės. „Ne iš skriaudėjų užauga čempionai, - laidoje aiškino G. Savickas. – Mano kiemo „bosai“ jau seniai sėdi kalėjime“. Po laidos Giedrius jau susisiekė su skriaudžiamu šešiolikmečiu ir su juo bendrauja.

Kitos laidoje dalyvavusios moters penkiolikmetė dukra – ligoninėje:  dėl patiriamų patyčių ji norėjo pasitraukti iš gyvenimo. „Aš ėjau ir į policiją, tai mane išjuokė, kad pati kalta, nemoku auklėti savo vaiko. Su mergaite viskas buvo gerai, kol jos nepradėjo persekioti bendraamžės paauglės“. Mamos dėl tyčiojimosi ar netgi jų vaikų mušimo niekur negali pasiskųsti. Skriaudėjai nepilnamečiai, jie - nepakaltinami. Mokyklos nesuinteresuotos šalinti smurtautojų. Atvirkščiai, stengiasi užglaistyti nemalonius incidentus, nes kiekvienas mokinys – pinigų krepšelis. Nuo mokyklos reputacijos priklauso į ją ateinančių mokinių skaičius ir finansavimas, apie situaciją primenančia spąstus kalbėjo žurnalistė Vilma Danauskienė.  Vėliučionių Vaikų socializacijos centro vadovas pasakoja, kad pas juos atsiunčiami vaikai jau pridarę prasižengimų ar ir nusikaltimų, puikiai žino pagrindinę savo teisę:  „Mes nepilnamečiai – esame nepakaltinami, galime daryti ką norim“.

Švenčionėlių miestelyje, kai gatvėmis besišlaistę keturi nepilnamečiai užpuolė ir peiliu sužalojo du vyrus, žmonės pasibaisėjo ne tiek pačiu išpuoliu, o tuo, kad netrukus pareigūnai sulaikytus nepilnamečius paleido, o šie vėl gatvėse kelia siaubą miestelio gyventojams. Žmonės sako bijantys eiti į parduotuvę, kai kurie pensininkai įsigijo šaunamuosius ginklus savigynai.

Dar vienas liudijimas iš tėvo lūpų tiesiog sukrėtė visus buvusius studijoje: „Iš mūsų šeimos tyčiojamasi net po dukros mirties“, - pasakoja alytiškis, kurio dukra buvo nužudyta daugiau nei prieš dvejus metus, kai trylikametę mergaitę internetu pasimatymui į sostinę pakvietęs keturiolikmetis pasmaugė, išniekino jos kūną ir  paliko miške. Teisminis procesas jau antrus metus,  jis vilkinamas,  niekas nenubaustas. O dėl to, kad po tokios  tėvai vaiko netekties paprašė   400 tūkstančių litų moralinės žalos atlyginimo, tai įtariamojo artimieji  apkaltino juos sudarius verslo planą pasipelnyti iš vaiko mirties.

Kad nepilnamečių nebaudžiamumas yra problema, pripažįsta ir Seimo narė, buvusi Vaiko teisių kontrolierė Rimantė Šalaševičiūtė, tačiau bausti nuo ankstesnio amžiaus neleidžia Europos Sąjungos nuostatos. Politikė tvirtina, kad nuo dvylikos metų bausmes nepilnamečiams bandęs įvesti Gruzijos parlamentas turėjo atšaukti savo įstatymus. Tad kokia išeitis, kas sutramdys nepilnamečius skriaudikus: griežtos bausmės ar psichologinė pagalba jiems?NAUJAUSI KOMENTARAI

tai

tai portretas
šaunus žingsnis. tačiau tai tik lašas jūroje.valstybės neįgalumas ir šios seimūnės lindimas į vias laidas bei kalbėjimas nežinia apie ką užkasė

jurgita

jurgita portretas
Pagarba jam.

..

.. portretas
Saunu,tai pirmas ir labai svarbus zingsnis.Svarbiausia vaikinukui iskiepyti pasitikejimo,stiprybes ir zinojimo,kad jis bus puikus vyras !O vaikinuko tevams patariu,nedejuoti,o eiti ir kovoti!Kol skesciosite rankomis,nieko nebus.Tegu nukreipia ugni jie i jus,vis geriau nei i vaika!Patikekit,sakau tai is patirties,dabar mano sunus "kietiakas",niekas nekabina,o buvo oj,oj...
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių