Vyras po trijų dešimtmečių prisipažino Niujorke nužudęs berniuką

Vienas vyras prisipažino uždusinęs berniuką, kuris 1979 metais dingo pakeliui į mokyklą ir kurio dingimas sukėlė siaubą tėvams visoje Amerikoje, o policiją glumino tris dešimtmečius, ketvirtadienį paskelbė Niujorko policijos viršininkas Ray Kelly.

Etano Patzo dingimas taip šokiravo visuomenę, kad jis iškart tapo didėjančios baimės dėl vaikų saugumo simboliu.

Jis buvo pirmasis iš daugelio dingusių vaikų, kurių atvaizdai buvo skelbiami ant pieno pakelių su prašymu suteikti informacijos apie juos. Jo dingimo diena - gegužės 25-oji - tapo Nacionaline dingusių vaikų diena.

R.Kelly spaudos konferencijoje sakė, kad toks Pedro Hernandezas „prisipažino uždusinęs Etaną prieš 33 metus rūsyje“ vienoje Manhatano bakalėjos krautuvėje, kurioje dirbo.

Šis prisipažinimas yra pribloškiamas persilaužimas byloje, kurios nepavyko išspręsti vienam geriausių šalies policijos departamentų ir kuri inicijavo dabartinės sunerimusių tėvų eros pradžią.

Pasak R.Kelly, P.Hernandezo prisipažinimas truko tris valandas, o paskui, trečiadienį vakare, jis nuvedė Niujorko policijos departamento detektyvus į nusikaltimo vietą, kur tuo metu buvo bakalėjos parduotuvė ir kur dabar pardavinėjami akiniai.

Jis tyrėjams papasakojo, kad „pažadėjęs sodos vandens“ nuviliojo šešiametį E.Patzą, kuris pirmą kartą pats vienas turėjo įsėsti į mokyklos autobusą.

„Tada jis jį nusivedė į parduotuvėlės rūsį, ten jį uždusino ir atsikratė kūnu įdėdamas jį į plastikinį maišą ir išmesdamas su šiukšlėmis“, - sakė R.Kelly.

Pasak policijos viršininko, P.Hernandezas yra vedęs ir turi paauglę dukrą. Jis yra JAV pilietis, jokių įrašų apie teistumą ar prasižengimus neturėjo, anksčiau šioje byloje nebuvo įtariamas. Nusikaltimo motyvai nenustatyti.

Policija dėmesį į jį atkreipė staiga atnaujinusi paiešką, kai policininkai ir FTB agentai praėjusį mėnesį rausė kitą Manhatano rūsį.

„Tas asmuo kreipėsi dėl bylos žinomumo pastaruoju metu“, - sakė R.Kelly.

Daugiau kaip tris dešimtmečius slapstęsis nuo teisėsaugos, P.Hernandezas tikriausiai nebepakėlė kaltės jausmo.

Jis pasakė šeimai ir kitiems žmonėms, kad padarė labai blogą dalyką - Niujorke nužudė vaiką, sakė R.Kelly. Detektyvai, kurie apklausė P.Hernandezą, mano, kad jis gailisi.

Žudikas, regis, „galvoja, kad tai buvo palengvėjimas“, pridūrė R.Kelly.

Iš pradžių P.Hernandezas buvo apkaltintas antrojo laipsnio žmogžudyste, o dabar Manhatano apygardos prokuroras spręs, kaip tęsti toliau.

E.Patzo tėvai buvo informuoti, sakė R.Kelly ir išreiškė viltį, kad naujas bylos posūkis „atneš kažkiek ramybės“. Tačiau jis nesitiki, kad kada nors bus rasti berniuko palaikai.

Iš pradžių vykdytas tyrimas buvo prikaustęs Niujorko ir visos šalies dėmesį, policija vykdė paieškas visame Sohe, kur gyveno E.Patzas ir klijavo plakatus su dingusio vaiko - linksmo veido berniuko su nedidele pradante ir tiesiais smėlio spalvos plaukais - atvaizdu.

Prisiminimai apie šią žmogžudystę Niujorke taip iki galo ir nebuvo išblėsę, o praėjusį mėnesį juos staiga atgaivino intensyvi paieškos operacija, kuri buvo vykdoma stebint daugybei žiniasklaidos atstovų. Vis dėlto tuo metu tikrintame rūsyje nieko nebuvo rasta.

Nuteistas vaikų prievartautojas Jose Ramosas, kuris ilgą laiką buvo pagrindinis bylos įtariamasis, dėl šio nužudymo niekada nebuvo apkaltintas. Jis savo kaltę neigė.


Šiame straipsnyje: Etanas Patzasžudikasnužudymas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių