V. Uspaskichas pareikalavo ekspertizės juodosios buhalterijos byloje

Vilniaus apygardos teismui ketvirtadienį parodymus baigė duoti sukčiavimu įtariamas Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas. Po jo apklausos teisme paskelbti per ikiteisminį tyrimą duoti politiko parodymai, juos skaito prokuroras Saulius Verseckas.

Vienoje apklausoje, kuri vyko V.Uspaskichui būnant suimtam, prokuroras politiko teiravosi, kas tvarkė partijos finansinę veiklą, ar jis pažįsta asmenį vardu ir pavarde Virginija Jagminaitė, ar pažįsta kitus partijos centrinės būstinės darbuotojus. Prokuroras taip pat klausė politiko, ar partijoje mokėtas nelegalus darbo užmokestis.

„Aš nemokėjau, man nemokėjo, aš niekam neliepiau to daryti“, - tada sakė V.Uspaskichas.

Teismas paskelbė, kad 2007 metų lapkritį per apklausą V.Uspaskichas pareiškė, kad jokių papildomų parodymų neduos, jis sakė, kad valstybės vadovai padarė pareiškimus ir iš jų galima spręsti, kad jį prokuratūros pagalba siekiama sužlugdyti.

„Parodymus duosiu teisme“, - tada sakė jis.

Ketvirtadienį baigdamas duoti parodymus teismui partijos vadovas pareiškė, kad pasinaudos teise ir neatsakys į proceso dalyvių klausimus.

Sukčiavimu kaltinamas Darbo partijos pirmininkas V.Uspaskichas duodamas teismui parodymus ketvirtadienį pareiškė, kad, siekiant nustatyti tiesą byloje, būtina paskirti kompleksinę finansinę ekspertizę.

Jis, kaip ir anksčiau teisme, kritikavo Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) išvadą apie ūkinę-fanansinę partijos veiklą.

„Klaidų išvadose daug, būtina ekspertizė, vadovautis tokiomis išvadomis taip pat yra nusikaltimas. Būtina paskirti kompleksinę finansinę ekspertizę tiesai byloje nustatyti“, - kalbėjo sukčiavimu kaltinamas partijos lyderis.

„Gerbiami teisėjai, prašau apginti nuo tokių nesąmonių. Galima apsiginti Europos teismuose, bet jie trunka ilgai. Kiek kainavo sveikatos, kiek iškenčiau pažeminimo. Tikiu, kad egzistuoja teisybė, turiu šeimą, vaikus, jie irgi tiki. Yra visuomenės palaikymas - ji irgi tiki, kad yra tiesa ir ji turi būti išaiškinta. Vien dėl tikėjimo nenuleidau rankų“, - baigdamas kalbą sakė politikas.

Kalbos pabaigoje jis dar kartą paprašė iškviesti liudytojais ir apklausti buvusius Darbo partijos darbuotojus, dokumentus priėmusius Valstybinės mokesčių inspekcijos darbuotojus.

Darbo partija kaltinama 2004-2006 metais galėjusi neapskaityti daugiau nei 24 mln. litų pajamų ir 23 mln. litų išlaidų. Be V.Uspaskicho, kaltinimai pateikti dar trims asmenims ir pačiai partijai.

V.Uspaskichas teismui parodymus davė dvi dienas. Antrą dieną jis savo kalboje minėjo ir toliau aršiai kritikavo buvusią partijos centrinės būstinės darbuotoją Virginiją Jagminaitę, pasak kaltinamojo, anksčiau teistą už dokumentų klastojimą. V.Uspaskichas sakė, kad  V.Jagminaitė kartu su Nijole Steponavičiūte buvo infiltruotos į partiją, kad sukurtų apgaulingos finansinės apskaitos imitaciją.

„Infiltruoti žmonės sąmoningai klastojo dokumentus, aš patiklus, mane galima apgauti. Jūsų apygardos teismo viršininką irgi apgavo buhalterė“ , - kalbėjo V.Uspaskichas ir priminė, kad tiriama byla dėl galimo teismo lėšų iššvaistymo Vilniau apygardos teisme ir tuo įtariama buvusi finansininkė.

Byloje yra kaltinimai, susiję su kelių Lietuvoje leidžiamų leidinių prenumerata.

Pasak V.Uspaskicho, dienraščiui „Respublika“ reikėjo turėti platinimo tinklą ir auditoriją visoje Lietuvoje.

„Su “Respublika„ sutarėme, kad mes jiems surandame tolygią auditoriją po visą Lietuvą. Kad jie mūsų nekritikuotų ir kartais parašytų objektyvią informaciją. Tačiau jie turbūt neapskaičiavo savo jėgų. Nes reikėjo ne tik duoti laikraštį, bet ir jį išplatinti. O platinimas labai brangiai kainuoja“, - pripažino V.Uspaskichas.

Kaltinamasis mano, kad tikriausiai dėl to dienraščio savininkai ant „darbiečių“ supyko, leidinyje atsirasdavo vis kritiškesnių straipsnių.

„Negi jūs galvojate, kad Darbo partijos nariai taip susipykę su protu, kad užsakinėtų laikraštį, kuris apie juos blogai rašys?“ - sakė politikas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Greiciau.

Greiciau. portretas
Kiek dar tesis Viktorelio issidirbinejimai? Mano kaip Venskiene ,kad prates laika ir baigta.Manau laikas atsakyti visiems ,o ne dangstytis politiku,, susidorojimais "ar dar kokiomis akcijomis.

Balys

Balys portretas
Kokia dar gali būti ekspertizė, jeigu pats partijos pirmininkas negali atsakyti į klausimus. Belieka pripažinti, kad tai neįgaliųjų partija ir ją sulikviduoti.

cirkas

cirkas portretas
Kad juodoji buhalterija buvo, nustatyta, kas pasirasinejo ir ta buhalterija vede taip pat isaiskinti, kas gaudavo pinigus taip pat aisku, kas vadovavo taip pat niekam nepaslaptis. Vienu zodziu cirkas isvaziavo, klounai liko.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių