Už prokuroro įžeidimą E.Kusaitei teks mokėti 1,3 tūkst. litų baudą

Vilniaus apygardos teismas ketvirtadienį atmetė klaipėdietės Eglės Kusaitės apeliacinį skundą dėl nuosprendžio, kuriuo ji nubausta 10 MGL dydžio - 1300 litų bauda už Generalinės prokuratūros prokuroro Justo Lauciaus įžeidimą. Teismas nusprendė, kad tenkinti nuteistosios skundą jame nurodytais argumentais nėra jokio objektyvaus pagrindo.

E.Kusaitei nuosprendį balandį paskelbė Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas. Mergina nuteista už savo žodžius 2011 metų kovą. Nagrinėjant bylą, kurioje ji kaltinama terorizmu, E.Kusaitė per teismo posėdžio pertrauką žiniasklaidai pasakė, kad prokurorai ''J.Laucius ir M.Dūda yra nusikaltėliai".

Apygardos teismui atmetus nuteistosios skundą, nuosprendis įsiteisėjo.

„Žiūrėsim“, - BNS atsakė E.Kusaitė, paklausta, ar toliau skųs teismo nuosprendį.

Nuteistoji dar gali parašyti kasacinį skundą Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Byloje nukentėjusiuoju pripažintas tik J.Laucius, Mindaugas Dūda tokio statuso nereikalavo, todėl buvo tik liudytojas. Prokurorai J.Laucius ir M.Dūda tyrė ikiteisminį tyrimą, kuriame E.Kusaitė kaltinama ketinusi susisprogdinti prie Rusijos karinio objekto.

E.Kusaitė anksčiau teisme aiškino, kad savo pasakymu nesiekė įžeisti prokurorų, tai buvęs abstraktus pareiškimas, kuriuo mergina išreiškė emocijas į tai, kad prokuroras M.Dūda prašė jai vėl skirti kardomąją priemonę - suėmimą. Ji taip pat pabrėžė, jog žodį „nusikaltėliai“ vartojusi ne teisine, o buitine prasme. Savo žodžius mergina vertino kaip emocijų proveržį.

,,Kaip matyti iš bylos medžiagos, nei prokuroras J.Laucius, nei M.Dūda įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu nėra pripažinti kalti padarę nusikalstamas veikas, jų atžvilgiu taip pat nėra ir nebuvo pradėti jokie ikiteisminiai tyrimai, be to, nėra duomenų ir apie kaltinimus privataus kaltinimo bylose ar procesinius pažeidimus baudžiamojoje byloje, kurioje E.Kusaitė kaltinama pagal BK 250 str. Pritartina apeliacinio skundo argumentui, jog prokuroro, kaip valstybės tarnautojų, poelgių vertinimo kriterijai pagrįstai aukštesni, o veiklos skaidrumo reikalavimai visiškai suprantami, tačiau tai nereiškia, jog prokurorai gali būti įžeidinėjami bei nepagrįstais teiginiais siekiama pažeminti jų garbę, orumą ar autoritetą. Taip pat pažymėtina, kad nuteistosios emocinė būsena įvykio metu nėra aplinkybė, kuri pašalintų baudžiamąją atsakomybę ar padarytos nusikalstamos veikos pavojingumą", - nusprendė apygardos teismas.

Kitoje byloje Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas E.Kusaitei yra paskelbęs apkaltinamąjį nuosprendį ir pripažinęs ją kalta dėl J.Lauciaus įžeidimo ir grasinimo. Šioje byloje merginai skirta 7 tūkst. 800 litų bauda. Nuteistoji yra apskundusi ir šį nuosprendį.

Teismas taip pat nagrinėja bylą apie E.Kusaitės pareiškumus, esą ji tardoma buvo sumušta pareigūnų. Teisėsauga šį pareiškimą įvertino kaip melagingą ir siekia už tai nuteisti klaipėdietę.

Byla dėl E.Kusaitės rengimosi įvykdyti teroro aktą Rusijoje dar nagrinėjama Vilniaus apygardos teisme.NAUJAUSI KOMENTARAI

jane

jane portretas
cia baikes tiek metu ir niekaip neissprendzia zaidzia kaip vaikai ir tiek cirkas be pinigu

idomu

idomu portretas
ar daugiau jie ką nors veikia -manau nieko ,nes kostiumus susipurvins....

rj

rj portretas
tik labai idomu kada prokurorai pedofilu pahaluju cerniauska apkaltins
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių