Už nepilnametės nužudymą biržietis kalės iki gyvenimo pabaigos

Nepilnametę nužudęs Justinas Juzėnas kalės iki gyvos galvos.

Lietuvos Apeliacinis teismas penktadienį paliko galioti laisvės atėmimo bausmę nepilnametės gyvybę su bendrininkais atėmusiam 24 metų biržiečiui, pranešė Panevėžio apygardos prokuratūra. Šios prokuratūros pareigūnai tyrė brutalų nusikaltimą.

Teismas konstatavo, kad J.Juzėno padaryti nusikaltimai yra smurtiniai, prieš nukentėjusiąją buvo naudojamas psichinis ir fizinis smurtas.

„Nusikaltimai padaryti dėl itin žemų paskatų - siekiant pasityčioti iš jaunos merginos, kuri nieko bloga nuteistajam nepadarė ir jo elgesiui jokios įtakos neturėjo. Nuteistojo padaryto labai sunkaus nusikaltimo pasekmės yra labai sunkios ir negrįžtamos - atimta nepilnametės mergaitės gyvybė“, - rašoma teismo nutartyje.

Teismas atkreipė dėmesį, kad J.Juzėno vaidmuo darant visus nusikaltimus buvo aktyvus - jis buvo visų nusikalstamų veikų iniciatorius. Jo iniciatyva neteisėtai atimta laisvė nepilnametei A.K., jis pirmas pradėjo seksualiai ją prievartauti ir naudojo fizinį smurtą, o po to, siekdamas paslėpti minėtus nusikaltimus, jis itin žiauriai merginą nužudė.

Nustatyta, kad nukentėjusiajai rankomis, ramentais, metaliniu strypu bei kojomis suduota apie 18 smūgių į galvą ir kitas kūno vietas.

Apeliacinio teismo teisėjų kolegijos nuomone, laisvės atėmimas iki gyvos galvos atitinka teisingumo principo reikalavimus ir turinį, ir yra adekvati J.Juzėno padarytai nusikalstamai veikai.

Septyniolikmetė A.K. nužudyta užpernai rudenį Biržuose. Mergina iš Kupiškio buvo atvykusi čia mokytis.

2008 metų rugsėjo 12 dieną teisiamųjų ketvertas girtavo prie Biržuose esančios parduotuvės „Maxima“. Po vidurnakčio jie įsėdo į automobilį „VW Golf“. Vaikinai ėmė persekioti Biržų miesto gatve ėjusią merginą. Pagrobę nepilnametę, nuvežė ją į vieno bendrų namą ir kelias valandas laikė uždarę. Smurtu ir prievarta palaužta nepilnametė čia buvo seksualiai prievartaujama.

Smurtautojai bijodami, kad jų nusikalstami veiksmai gali paaiškėti, paryčiui nutarė su ja susidoroti - nugabeno savo auką į nuošalią vietą Šilų miške ir žiauriai užmušė. Nužudytosios kūną rado grybautojai.

Kitiems šio žiauraus nusikaltimo bendrininkams, kaltintiems seksualiniu prievartavimu, neteisėtu laisvės atėmimu ir nusikaltimo slėpimu, Panevėžio apygardos teismas 2010 metų gegužės 27 dieną skyrė laisvės atėmimo bausmes: Armandui Valeckui - aštuonerių, Mariui Galvanauskui - šešerių, Skirmantui Balčiūnui - pustrečių metų.

Apeliacinis teismas penktadienį M.Galvanausko nusikalstamas veikas perkvalifikavo ir skyrė galutinę subendrintą bausmę laisvės atėmimą ketveriems metams, bausmę paskiriant atlikti pataisos namuose.

A.Valecko nusikaltimai taip pat buvo perkvalifikuoti - jam skirta šešerių metų laisvės atėmimo bausmė.

Pasak prokuratūros, šioje sudėtingoje byloje prireikė papildomų trijų ikiteisminių tyrimų dėl melagingų parodymų, kuriais pareigūnų apklausiami asmenys klaidino šio nužudymo sunkinančiomis aplinkybėmis tyrėjus.

Įstatymas tiems, kas, norėdami paslėpti anksčiau padarytus nusikaltimus, itin žiauriai nužudė kitą žmogų, numato laisvės atėmimo bausmę nuo 8 iki 20 metų, arba iki gyvos galvos.

Dukters netekusiai motinai teismas priteisė beveik 250 tūkst. litų turtinei ir neturtinei žalai atlyginti. Didžiąją sumos dalį turės sumokėti J.Juzėnas.

Jaunuolis nusikaltimus pradėjo daryti būdamas nepilnametis ir darė vis sunkesnius smurtinius nusikaltimus, anksčiau buvo teistas keturis kartus. Naujas nusikalstamas veikas padarė būdamas ankščiau teistas už smurtinį sunkų nusikaltimą ir būdamas recidyvistu.

Laisvėje jaunuolis nedirbo, ne kartą buvo baustas administracine tvarka, iki suėmimo 17 dienų mokėsi suaugusių vidurinėje mokykloje.


Šiame straipsnyje: nužudymas

NAUJAUSI KOMENTARAI

jop

jop portretas
pati teisine sistema supuvusi,kai tokie banditai vaiksto gatvemis laisvi ir jauciasi nebaudziami tai ir prisaukia ju ziaurius nusikaltimus,tas juzenas tai ligonis,o teismai leide jam buti laisveja dar didesni ligoniai ir dar labiau atsakingi uz nepilnametes nuzudyma.

klausymuks

klausymuks portretas
idomu kaip jis sumokes kompensacija jei tas kalinys sedes visa gyvenima kalejime

...

... portretas
pritariu pirmam
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių