Už kyšio paėmimą nuteistas buvęs Panevėžio meras V.Matkevičius

Panevėžio apygardos teismas trečiadienį kaltu dėl kyšio paėmimo ir piktnaudžiavimo pripažino buvusį miesto merą ir administracijos direktorių Visvaldą Matkevičių. Eksmeras nusikalto būdamas Panevėžio specialiosios mokyklos vadovu.

Teismas pripažino V.Matkevičių kaltu dėl kyšio paėmimo iš bendrovės "Valresta'' direktoriaus V.R. mainais už pažadą ateityje sudaryti sąlygas šiai bendrovei laimėti viešuosius pirkimus remonto darbams atlikti Panevėžio specialiojoje mokykloje, pranešė teismo atstovė spaudai.

Konstatavęs, kad V.Matkevičiaus padarytos nusikalstamos veikos yra pagrįstos byloje surinktais įrodymais, teismas jam skyrė subendrintą bausmę – pusketvirtų metų laisvės atėmimą pataisos namuose ir 6,5 tūkst. litų baudą. Iš V.Matkevičiaus nuspręsta konfiskuoti kaip kyšį gautą televizorių "Samsung'' ir turto už daugiau nei 74 tūkst. litų.

Teismas patenkino Panevėžio apskrities Valstybinės mokesčių inspekcijos civilinį ieškinį ir iš V.Matkevičiaus valstybės naudai priteisė beveik 72 tūkst. litų nesumokėto gyventojų pajamų mokesčio.

Kyšį V.Matkevičius gavo statybos prekėmis ir paslaugomis savo statomam namui Stetiškių gatvėje, Panevėžyje. Jis taip pat pripažintas kaltu dėl kyšio – televizoriaus „Samsung“ - paėmimo iš bendrovės „Elsis biuro sistemos“ už tai, kad sudarė išskirtines sąlygas šiai bendrovei įrengti kompiuterinę klasę Panevėžio specialiojoje mokykloje ir žadėjo ateityje sudaryti galimybę laimėti konkursą įrengti priešgaisrinę signalizaciją ir vaizdo apsaugą jo vadovaujamoje mokykloje.

Taip pat V.Matkevičius pripažintas kaltu dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo Panevėžio specialiojoje mokykloje, nes statybines medžiagas, kurios realiai panaudotos privataus namo statybai Stetiškių gatvėje, įtraukė į apskaitą kaip panaudotas specialiosios mokyklos remontui. Be to, V.Matkevičius pripažintas kaltu dėl neteisingų duomenų apie pajamas pateikimo gyventojo (šeimos) turto deklaracijoje valstybinei mokesčių inspekcijai, pažymos apie sutuoktinės, dirbusios Panevėžio specialiojoje mokykloje, atlyginimą suklastojimo ir įmonių „Plieninė sklendė“ bei „Frostus“ sąskaitų suklastojimo.

V.Matkevičiaus sutuoktinę Jovitą Matkevičienę teismas pripažino kalta dėl pažymos apie jos pačios atlyginimą suklastojimo ir pateikimo Kredito unijai „Ūkininkų viltis“ Panevėžio skyriui, siekiant gauti paskolą. J.Matkevičiienė nuo baudžiamosios atsakomybės atleista pagal O.V. laidavimą, nustatant vienų metų laidavimo terminą be piniginio užstato. Teismas skyrė J.Matkevičienei baudžiamojo poveikio priemonę – 1040 litų dydžio įmoką į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Dabar V.Matkevičius eina Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinio direktoriaus pareigas.

Teismas taip pat kaltu pripažino bendrovės „Valresta“ direktorių V.R. dėl V.Matkevičiaus papirkimo ir apgaulingo apskaitos tvarkymo savo vadovaujamoje bendrovėje (nelegalaus darbo užmokesčio mokėjimo, mokesčių į valstybės biudžetą nesumokėjimo). V.K. skirta bausmė – laisvės atėmimas pusantrų metų ir 6,5 tūkst. litų bauda.

Laisvės atėmimo bausmės vykdymas V.K. atidėtas dvejiems metams, įpareigojant V.K. be institucijos, prižiūrinčios bausmės vykdymo atidėjimą, sutikimo neišvykti iš gyvenamosios vietos ilgiau kaip septynioms paroms.

Bendrovė ''Valresta'' pripažinta kalta dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo. Bendrovei teismas skyrė bausmę – 39 tūkst. litų baudą.

Šis Panevėžio apygardos teismo nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.NAUJAUSI KOMENTARAI

rrr

rrr portretas
vis tiek nei viena ziurke negauna ko nusipelne - realios laisves atemimo baudos... praeis keli metai ir vel sedes siltoje kedeje... reikejo sodint ir konfiskuoti turta, seima ismesti i gatve - tada teisybe triumfuotu.

Pirmą

Pirmą portretas
kartą tokio rango pareigūnas nuteistas realia bausme. Skaitai ir netiki savo akimis....

myliu prezidente

myliu prezidente portretas
saunuoliai STT vyrai,kurie nusege dar viena nuodinga bei skykscia erke nuo ligoto Lietuveles kuno !!!
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių