Telefoninius sukčius tikisi pažaboti kalėjimuose blokuojant ryšį

Kalėjimų departamentui už milijoną litų įdiegus specialią įrangą, telefoninis ryšys iki metų pabaigos bus blokuojamas visose problemų dėl nelegalaus bendravimo ryšio priemonėmis turinčiose laisvės atėmimo įstaigose.

Planuojama, kad jau rugsėjo mėnesį speciali ryšį blokuojanti įranga bus įdiegta Alytaus pataisos namuose, o iki metų pabaigos - Pravieniškių pataisos namuose, Kybartų pataisos namuose, Šiaulių, Kauno ir Lukiškių tardymo izoliatoriuose. Kitose įkalinimo įstaigose tokia įranga turėtų būti įdiegta iki 2015 metų.

„Visos vietos, kurios buvo rizikingos, kuriose pasitaikydavo tokių atvejų, dar šiais metais bus pilnai užblokuotos. Šitą klausimą ėmėm spręsti prieš trejus metus, ir vis atsirasdavo klausimų, kodėl negalima pasiekti to, ką esam sutarę padaryti. Tai aš labai džiaugsiuosi, kad visos bėdos, ar dėl visuomenės sveikatos, ar dėl dažnių, ar dėl įmanomumo, ar dėl kainos, yra išspręstos. Šiais metais bus įdiegtas ryšio blokavimas visose įstaigose, kur mes matome, kad realiai yra tam tikrų problemų“, - penktadienį Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime surengtose spaudos konferencijoje sakė teisingumo ministras Remigijus Šimašius.

Pasak ministro, šiuo metu sukontroliuoti ryšio priemonių naudojimą pakankamai sudėtinga, esant nemažam, apie 9 tūkst., laisvės atėmimo bausmę atliekančių asmenų skaičiui. Kaip pasakojo ministras, nuteistųjų nesustabdo nei užtvarai, nei patikra - telefonams ir kitiems draudžiamiems daiktams permesti naudojamos įvairios „patrankos“, o kartais tam net samdomi profesionalūs sportininkai, lankininkai. R.Šimašiaus teigimu, kasmet iš nuteistųjų atimama, įskaičiuojant ir bandomus perduoti, apie 5 tūkst. telefonų.

Ministras tvirtino, jog įdiegus ryšio blokavimo įrangą turėtų sumažėti ir telefoninio sukčiavimo atvejų, nes nemaža dalis jų organizuojami ir vykdomi iš laisvės atėmimo įstaigų.

„Labai džiaugiuosi, kad bus užkirstas kelias telefoniniam sukčiavimui, kurio labai rimta dalis, ne didžioji, bet matoma dalis, buvo iš įkalinimų įstaigos“, - kalbėjo ministras.

Jis pažymėjo, jog blokuoti ryšį reikia ne tik dėl organizuojamų nusikaltimų, bet ir siekiant tardymo metu įtariamuosius išlaikyti izoliuotus, kad jie nederintų parodymų, nedarytų poveikio.

„Ypač tardymų izoliatoriuose tardomų asmenų izoliavimas nuo išorinio pasaulio yra būtina sėkmingo ikiteisminio tyrimo sąlyga, tai irgi bus geriau įdiegus šias priemones“, - sakė R.Šimašius.

Kalėjimų departamento direktorius Artūras Norkevičius sakė, jog blokavimo įranga bus pradėta diegti artimiausiu metu Alytaus pataisos namuose, o iki gruodžio tikimasi ją įdiegti ir Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje, Kybartų pataisos  namuose, Šiaulių, Kauno ir Lukiškių tardymo izoliatoriuose.

„Įranga bus instaliuota, įmontuota tose vietose, kur labiausiai reikia, kur nuteistieji praleidžia didžiąją dalį savo laiko ir kur tokios galimybės iki šiol buvo. Tikimės, kad sėkmingai įdiegus šitą įrangą galimybė pasinaudoti nelegaliai patekusiais telefonais bus eliminuota“, - kalbėjo departamento vadovas.

Teisingumo ministras R.Šimašius tvirtino, jog įrangos kaina - milijonas litų - yra keliasdešimt kartų mažesnė, nei teigta tik pradėjus svarstyti tokios įrangos galimybę.

„Viena iš spekuliacijų buvo, kad kaina šito blokavimo labai didelė, bet projekto vertė nuo pradinių skaičių, kai visą laiką buvo minimi apie 20 milijonų, iš tikrųjų po viešųjų pirkimų sumažėjo iki vieno milijono“, - sakė ministras.

Viešųjų pirkimų konkursą dėl ryšio blokavimo įrangos laimėjo bendrovė „Nota Bene“. Pagrindinės jos veiklos sritys: didmeninė ir mažmeninė prekyba darbų saugos priemonėmis, specialios paskirties įrangos tiekimas, eismo stebėjimo ir kontrolės sistemų diegimas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

surado

surado portretas
ir milijoną, kai išdūrė aušrinę. Kai paprastus žmogelius durnindavo, niekam nerūpėjo, tai buvo jų pačių reikalas.

liudna

liudna portretas
swat'as (greito reagavimo burys) neturi jau pries ka treniruotis amerikoj. daro turne po europa, aisku atklysta i lietuva, iesko aro.. nera.. isvyke mergaites vaduot, gal, nezinau, zodziu.. vyksta i lukiskiu kalejima, surenka rimciausius zekus, visi nuvaziuoja i miska, swatas i viena puse, zekai i kita. misko sone sedi generolai, geria snapsa, kalbasi, ir islenda is krumu amerikietis, apiplyses, kruvinas, vos velkasi. swato vadas: johnai, prastai atrodai, tikiuosi nepralaimit? - neezinaau, daar nepradeejom, dar tik uz zodzius atsakem.

Safyras

Safyras portretas
Tai reikėjo padaryti jau tada , kai atsirado pirmieji mobilūs telefonai. Nebūtų lietuvaičiai, visada velkasi iš paskos. Matyt, technika nėra stiprioji Lietuvos vyrų pusė, geriau girtis nebūtais dalykais.
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių