Ginčas dėl šokoladinių grybukų: pakaunės ir Vokietijos bendrovės tiesos ieško teisme

Teismai sprendė Lietuvos ir Vokietijos bendrovių ginčą dėl šokoladinių grybukų – panašius saldumynus gaminančios bendrovės siekė panaikinti viena kitos gaminių dizainų registracijas.

Vis dėlto bendrovių ieškinius nagrinėję teismai pasisakė, kad rinkoje gali egzistuoti abiejų bendrovių grybukai – kaip ir anksčiau rinkoje pasirodę panašūs gaminiai.

„Ieškovės ir atsakovo dizainai pasižymi individualiomis savybėmis, nėra tapatūs ir toks dizaino skirtingumo lygis, įvertinus gaminių, kuriems yra registruoti, didelį paplitimą, yra pakankamai originalus, kad galėtų koegzistuoti kepinių rinkoje“, – rašoma teismo nutartyje.

Ieškovė, Vokietijos bendrovė „Waltcher GmbH“ pateikė ieškinį Kauno rajone įsikūrusiai bendrovei „Miltonas“, gaminančiai šokoladinius grybukus „Linksmučiai“.

Grybukų dizainą Europos Sąjungoje 2013 metais registravusi bendrovė siekė, kad lietuvių dizaino registracija būtų pripažinta negaliojančia, o „Linksmučių“ gamintojai – nesąžiningai konkuravę ir pažeidę autoriaus teises.

Bendrovė siekė uždrausti „Linksmučių“ gamybą ir prekybą jais visoje Europos Sąjungoje bei priteisti iš atsakovų 93,5 tūkst. eurų nuostolių atlyginimą.

„Miltonas“ savo ruožtu pateikė priešieškinį „Waltcher GmbH“ dėl jos registruoto Bendrijos dizaino pripažinimo negaliojančiu. Jų teigimu, šokoladinių grybukų dizainas, kuriame vaizduojamas konditerinis gaminys ruda kepurėle ir gelsvu koteliu, neturi individualių savybių, o panašius konditerijos gaminius jau anksčiau pradėjo gaminti kitos bendrovės.

Vilniaus apygardos teismas pernai abiejų bendrovių ieškinius atmetė. Šį sprendimą kovo 7 dieną paliko galioti ir bylą apeliacine tvarka nagrinėjęs teismas.

Teismai vertino, kad grybuko formos konditeriniai gaminai yra plačiai paplitę, todėl nėra originalūs savaime. Tuo tarpu galimybė sukurti šokoladinių grybukų dizainą yra objektyviai ribota dėl tipinės formos ir techninių ypatumų.

Šis Lietuvos apeliacinio teismo sprendimas dar gali būti skundžiamas kasacine tvarka Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Jonas

Jonas portretas
Vokietijoje niekas grybų nerenka ir nevalgo. O mes esame girių karaliai ... Tai ir tradicijos gaminti dirbtinius grybukus reikia laikyti kaip nacionalinį paveldą ir niekas kitas negali pasisavinti, tai turi patvirtinti ES.

Anonimas

Anonimas portretas
Susikti fricai savinasi grybukus jie jau tarybiniais laikai buvo o ne 2013 tik atsirado

Anonimas

Anonimas portretas
Nežinau kaip ten Vokietijoje, bėt jei užregistravo tik 2013 metais tai tegul slepiasi. Tokius grybukus Lietuvoje kaip minimum jau 50 metų gamino.
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių