Teismas skelbs nuosprendį A. Ūso byloje

Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas penktadienį skelbs nuosprendį vadinamojoje pedofilijos byloje, kurioje mažametės tvirkinimu kaltinamas dabar jau miręs kaunietis Andrius Ūsas.

Prokuroras ir advokatas prašė išteisinti kaltinamąjį, o vaiko teisių atstovė pasiūlė priimti sprendimą, kad nesurinkta pakankamai neginčijamų įrodymų kaltinimui pagrįsti.

Nukentėjusiosios advokatė prašo pripažinti A.Ūsą kaltu.Vilniaus miesto 2-ąjį apylinkės teismą byla pasiekė prieš metus Lietuvos Aukščiausiajam Teismui nusprendus perduoti ją nagrinėti iš naujo.Aukščiausiasis Teismas tuomet išaiškino, kad baudžiamojo proceso tęsimas tikrinant pateiktų kaltinimų mirusiam asmeniui pagrįstumą savaime nereiškia nekaltumo prezumpcijos principo pažeidimo.

Taip Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus plenarinė sesija atmetė bylą nutraukti prašiusios prokuratūros kasacinį skundą.Aukščiausiasis Teismas nesutiko su aiškinimu, kad mirusio reabilitavimas galimas tik tada, kai toks asmuo buvo pripažintas kaltu teismo nuosprendžiu. Keturi teisėjai pareiškė atskirąją nuomonę.Kad byla būtų nagrinėjama toliau, siekė ir mergaitę globoję Venckai, ir A.Ūso našlė.

Rezonansinę bylą Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas nagrinėjo nuo šių metų asario mėnesio. Kaltinimai dėl mažametės Drąsiaus Kedžio ir Laimutės Stankūnaitės dukters tvirkinimo pateikti prieš dvejus metus žuvusiam A.Ūsui.

Dabar jau miręs kaunietis D.Kedys A.Ūsą ir dar kelis asmenis viešai kaltino seksualiai išnaudojus jo mažametę dukterį. A.Ūsas žuvo 2010 metų birželį, apvirtus keturračiam motociklui.Komentarai 15 Rašyti komentarą

vadinasi

vadinasi portretas
mergaites gyneja is vaiko teisiu apsaugos mato tikrai ponu prokuroru ir teiseju su advakotais ,juodus darbelius,o tai aisku,kad viena pries visus pralaimes.

normalus

normalus portretas
Juodinote gyvą ir jo artimuosius,tai duokite ramybę bent mirusiam Ūsui.To istorijoje dar nebuvo,kad teistų net mirusį.

D

D portretas
viskas cia yra Venskienes pasakos. Ateis ir jos valanda ir uz netiesos kalbejima ji bus ziauriai nubausta.

Pikasas

Pikasas portretas
COPY “2010 m. balandžio 22 d. 16:21 DELFI CITUOJU: “Laikinai generalinio prokuroro pareigas einantis Raimondas Petrauskas oficialiai patvirtino, kad savaitgalį prie Kauno marių rastas Drąsius Kedys mirė užspringęs nuo skrandžio turinio (jo kraujuje – 3,7 prom. alkoholio), o prie jo lavono rastu pistoletu buvo nušautas teisėjas Jonas Furmanavičius bei Violeta Naruševičienė. „Ant šio ginklo rasti D. Kedžio DNR pėdsakai“ (tai – klaida -P.) Petrauskas.” Tuomet R.Petrauskas paaiškino, kad kiekvienas gali turėti savo versiją, o vėliau, jau žuvus A.Ūsui, pavadino Kauno žudynių bylą “Byla – žudike”. Nesu specialistas kriminalistikoje, tačiau iš nuolat viešinamos informacijos žiniasklaidoje bandžiau sudėlioti “D.Kedžio istorijos” versiją ir pateikti teisėsaugai neatsakytus klausimus. Šių apimčiai pasiekus 110 klausimų, supratau, kad į jokius klausimus niekas nei oficialiai, nei kitaip neatsakys, ir todėl klausimų sąrašo nebetęsiau. Manau, kad dabar jų skaičius jau seniai būtų peržengęs 200 ribą. Neteko gyvai matyti su minėta byla susijusių asmenų ar protestuotojų, tačiau mano vidiniu įsitikinimu mergaitė nefantazavo. Ką, beje, įrodo ir visa eilė psichologų ekspertizių. Tokią nuomonę sustiprino labai keisti vėlesni teisėsaugos institucijų veiksmai arba neveiklumas. Kadangi mane patį, bandyti aiškintis paviešintas aplinkybes, vedė tik viešo intereso siekis, tai kategoriškai atmetu visus priekabiavimus, apkalbas ir šmeižtus Pikasiuko atžvilgiu. Tie komentatoriai, kurie grasino susidorojimu su manim, tegul atsako prieš Aukščiausią. Visada savo mintis reiškiau pasitardamas su savo sąžine, todėl ji rami ir šiandien. Tenka tik apgailestauti, kad daugelis politikų nepanoro pareikalauti didesnės teisėsaugos institucijų atsakomybės šios bylos eigoje. Net jei politinės partijos “Drąos kelias” lyderė N.Venckienė, mano supratimu, sunkiai orientuojasi politiniuose procesuose, tai jokiu būdu nereiškia, kad nuo jos turi nusisukti tie, kurie kovojo už TIESĄ ir TEISINGUMĄ šios kraupios istorijos metu. D.Kedžio ir N.Venckienės, artimųjų ir kitų protestuotojų pastangos ginti mergaitę bei kovoti už jos interesus, manau, yra pozityvus visuomeninio aktyvumo pavyzdys. Gali būti keista, kad “DK” partijos aktyvistai dėl sunkiai suvokiamos priežasties Seime palaiko tas jėgas iš kurių “D.Kedžio istorijos” metu nebuvę gavę nei trupinėlio užjautos ar palaikymo. Žinoma, tai jų, kaip parlamentarų teisė, tačiau ji panaudojama labai keistu būdu. Ko siekiama ir kas norima tuo parodyti? Išlieka nedidelė viltis, kad visi šioje istorijoje nusikaltimus padarė asmenys bus išaiškinti, o jų veikos įvertintos teismų sprendimuose, nes “Teisingumą Respublikoje vykdo tik teismai.” (iš LR Konstitucijos 109str.) Ten pat paaiškinta, kad teisėjas ir teismai yra nepriklausomi tada, kai jie vykdo teisingumą bei klauso tik įstatymo. Teisinėje valstybėje tik taip privalo būti. Ir ne kitaip…
Skaityti visus komentarus
Tavo komentaras

Komentuoti

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių