Teismas atmetė suimto lobisto A.Romanovskio gynėjo skundą

Panevėžio apygardos teismas trečiadienį atmetė penkiolikai parų suimto lobisto Andriaus Romanovskio gynėjo skundą dėl šios kardomosios priemonės paskyrimo.

''Išnagrinėjęs pateiktą bylos medžiagą, teismas nusprendė, kad suėmimas buvo skirtas teisėtai ir pagrįstai", – sakė Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroras Edgaras Baltrimavičius.

Šis teismo sprendimas yra galutinis ir neskundžiamas.

A.Romanovskis teismo posėdyje svarstant skundą nedalyvavo. Jam atstovavo advokatas Raimundas Lideika.

Papirkimu įtariamas A.Romanovskis 15 parų buvo suimtas birželio 21 dieną. Prokurorai prašė jį įkalinti trims mėnesiams.

A.Romanovskio suėmimo terminas baigiasi ketvirtadienį.

Bylos tyrimą laikinai kontroliuojantis Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroras Audrius Leonavičius BNS sakė, kad atliekami ikiteisminio tyrimo veiksmai, trečiadienį vyksta įtariamojo apklausos, nuo jų rezultatų priklausys, kokia kardomoji priemonė bus paskirta.

30 piliečių buvo kreipęsi į prokurorą ir teismą, prašydami pakeisti kardomąją priemonę sulaikytajam ir siūlė surinktą užstatą, teigdami, jog garantuoja už A.Romanovskį - tarp jų TSPMI dėstytojas, politologas Algimantas Jankauskas, buvęs energetikos viceministras Romas Švedas, Nepriklausomybės akto signataras ir diplomatas Vytautas Petras Plečkaitis, politologas Nerijus Maliukevičius, viešųjų ryšių specialistas Tomas Gižas, žurnalistė Indrė Makaraitytė.

Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus ir Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos generalinis direktorius Danas Arlauskas taip pat kreipėsi laišku į Seimo pirmininkę Ireną Degutienę, generalinį prokurorą Darių Valį ir į Specialiųjų tyrimų tarnybos direktorių Žimantą Pacevičių, Seimo Žmogaus teisių komitetą bei Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetą.

Kreipimesi rašoma, kad Lietuvos verslo bendruomenei didelį susirūpinimą kelia Lietuvos draudikų asociacijos direktoriaus, viešųjų reikalų kontoros Lanners, McGovern and Co. partnerio A. Romanovskio suėmimas ir jo aplinkybės.

''Per dešimt lobistinės veiklos metų Andrius užsitarnavo šalies verslo bei užsienio investuotojų pagarbą kaip padorus žmogus ir principingas lobistas, visuomet atvirai deklaruojantis savo interesus ir siekiantis verslo skaidrumo. Vienas iš Lietuvos verslo atstovybės įkūrėjų Briuselyje ir pirmasis Lietuvos verslo atstovas prie Europos Parlamento Andrius Romanovskis mums yra žinomas, kaip žmogus, kurio pastangomis Lietuvoje buvo ir yra diegiamos europietiško lobizmo tradicijos", - rašoma verslininkų laiške Seimo pirmininkei ir teisėsaugos institucijų vadovams.

Taip pat išreiškiamas susirūpinimas esą suėmimo metu pažeidžiamomis A.Romanovskio teisėmis - galimai vėlyvais susitikimais su advokatu po sulaikymo, kalinimu su kitais įtariamaisiais, neoperatyviu kaltinamojo gynėjo skundo dėl kardomojo suėmimo nagrinėjimu.

A.Romanovskis suimtas tame pačiame tyrime, kuriame įtarimai sukčiavimu, piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi ir dokumentų klastojimu pateikti Seimo nariui Vitui Matuzui. Šis tyrimas vyksta antri metai.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio skyriaus pareigūnų sulaikytas A.Romanovskis teigia patyręs spaudimą liudyti prieš Seimo narį V.Matuzą.

„Pareigūnai man pasiūlė rinktis - arba sėdžiu kalėjime dar mėnesį, arba davęs parodymus, jog Seimo narys Vitas Matuzas paėmė kyšį ir padarė kitus nusikaltimus tą pačią akimirką einu į laisvę. Negaliu meluoti, tad pasirinkau grotas“, - dėstoma A.Romanovskio per atstovą paskelbtame viešame laiške.

„Esu kaltinamas veikdamas grupėje davęs šiam Seimo nariui didelį kyšį“, - teigiama laiške, kurio kopiją gavo BNS.

A.Romanovskis jam metamus įtarimus neigia.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių