Tauragiškiai santykius aiškinosi šaudydami

Tauragės žaliūkų nesantaika, pasibaigusi vieno jų sušaudymu, teismo išgvildenta iki smulkmenų. Išdrįsęs pasipriešinti autoritetui ir nušovęs jį medžiokliniu šautuvu jaunas vyras sulaukė Klaipėdos apygardos teismo nuosprendžio.

Vežėsi krūvą ginklų

Keletą metų tauragiškiams gerai pažįstamas Vytautas Banevičius griežė dantį ant iš kaimo Tauragės rajone kilusio ir automobilių prekyba besivertusio Dariaus Kleišmanto. Kokia juoda katė tarp jų buvo perbėgusi, galėjo žinoti tik artimiausi draugai. Kalbėta, kad prieš kelerius metus abu vyrai besilinksmindami pirtyje susimušė. Nuo to laiko tarp jų liepsnojo neapykanta, pernai lapkritį peraugusi į tiesioginius grasinimus susidoroti.

29 metų D.Kleišmantas vėliau pasakojo, kad lapkričio 11 dieną gavo ne vieną grasinančią žinutę iš V.Banevičiaus, o vieno pokalbio metu susitarė susitikti už miesto ir vyriškai išsiaiškinti santykius.

Matyt, D.Kleišmantas suprato, kad šio susitikimo metu vienas iš jų žus, todėl paprašė drauge važiuoti septyneriais metais jaunesnį brolį Audrių ir pasiėmė nupjautvamzdį šautuvą, kovinį pistoletą ir du revolverius.  

Nušovė ir suspardė

Priešų susitikimas turėjo būti panašus į vesterno epizodą. Į miško, vadinamo Sakaline, keliuką pirmas įsuko D.Kleišmanto „Audi“, jam iš paskos važiavo V.Banevičiaus „Volkswagen Passat“, o atsilikęs per kelis šimtus metrų juos sekė dar vienas automobilis, kuriuo važiavo trys V.Banevičiaus draugai.

Jie matyt, nesitikėjo žaibiškos įvykių eigos, nes nustėro išvydę priešais draugo automobilį stovinčius du ginkluotus vyrus. D.Kleišmontas iš nupjautvamzdžio medžioklinio šautuvo iššovė į priešą per priekinį mašinos langą.

Tuojau pat po to jo brolis atidarė vairuotojo dureles, kelis kartus spyrė sukniubusiam V.Banevičiui ir iš abiejose rankose turėtų revolverių paleido keturis ar penkis šūvius.

Pasislėpė Palangoje

Kol nušauto vyro draugai atsitokėjo, broliai nurūko miško keliu. Savo mašiną su ginklais D.Kleišmontas paliko Tauragėje prie degalinės. Tą pačią dieną šis automobilis buvo padegtas.

Tuo tarpu vienas V.Banevičiaus draugų skubiai išvežė jį savo mašina į ligoninę. Kiti du nuvairavo jo mašiną į miestą ir paliko automobilių aikštelėje.

V.Banevičius į ligoninę atgabentas jau miręs. Bičiulis medikams nieko neaiškino ir iš ligoninės dingo. Netrukus policininkai jį sulaikė, tačiau dešimt dienų kalinamas jis nieko pareigūnams nepapasakojo. Galbūt jis bijojo pakenkti draugams, kurie kaip įmanydami ieškojo brolių.

Kleišmantai tuo metu leido laiką Palangoje. Po poros savaičių jie grįžo į Tauragę ir patys pasidavė pareigūnams. Abu broliai tapo įtariamaisiais nužudymo byloje.

Vakar Klaipėdos apygardos teismas paskelbė nuosprendį, kuriuo jaunesnįjį nuteisė tik už nežymų žuvusiojo kūno sužalojimą, nes jis šaudė guminėmis kulkomis ir V.Banevičiaus negalėjo nužudyti. Metus iki teismo kalėjęs vaikinas iki nuosprendžio atliko jam skirtą bausmę ir iš teismo salės išleistas namo.

D.Kleišmantas pripažintas kaltu neteisėtai įgijęs ir laikęs keturis šaunamuosius ginklus bei šovinius ir nužudęs žmogų. Jam skirta kalėti 11 metų.

Reikalavo išlaikyti sūnų

Nužudytojo tėvai, sugyventinė bei vaikas pretendavo į nemenką neturtinės žalos atlyginimą, kuris bendroje sumoje būtų siekęs milijoną litų. Jokio turto neuždirbęs, iš daugiavaikės šeimos kilęs, be mamos augęs kaltininkas vargu ar kada būtų uždirbęs tokius pinigus.

Teismas palaikė nepagrįstais reikalavimus priteisti iš kaltininko kiekvieną mėnesį po du tūkst.. litų nužudytojo sūnaus išlaikymui. Mat V.Banevičius per 27 savo gyvenimo metus nebuvo oficialiai dirbęs, o už nusikaltimus buvo kalintas. Jo sūnaus motina pripažinta neturinti teisės vadintis nužudytojo šeimos nare, nes gyveno atskirai.

D.Kleišmantas turės atlyginti nužudytojo laidojimo išlaidas, sumokėti pusę Banevičių šeimos kapo sutvarkymo sumos bei atlyginti po 60 tūkstančių litų jo motinai, tėvui bei sūnui neturtinės žalos.


Šiame straipsnyje: nužudymasteismas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių