Skelbiami įrodymai, kur E.Kusaitė pripažįsta besirengusi teroro aktui

Terorizmu kaltinamai Eglei Kusaitei pirmadienį baigus duoti parodymus baudžiamojo byloje, kurioje ji įtariama besirengusi teroro aktui Čečėnijoje, teismas paskelbė jos parodymus, duotus ikiteisminio tyrimo metu. Kai kuriose apklausose duoti parodymai prieštarauja vieni kitiems.

„Aš pareikštų kaltinimų nepripažįstu, manau, kad esu kaltinama neteisingai“, - teisme pirmadienį teigė E.Kusaitė.Bylos nagrinėjimui pirmininkaujanti teisėja Virginija Švedienė pareiškė, kad kaltinamosios teisme duoti parodymi skiriasi nuo tų, kurie yra byloje. Jie buvo duoti per apklausas ikiteisminio tyrimo metu. Teismo posėdžio pradžioje E.Kusaitė bandė nušalinti jos bylą nagrinėjančią teisėjų kolegiją, tačiau nušalinimas buvo atmestas.

''Pripažįstu, kad rengiausi vykdyti teroro aktą susisprogdindama", - teismas paskelbė byloje esančius E.Kusaitės duotus parodymus. Vėliau po konsultacijos su gynėju mergina teigė, kad nedalyvavo rengimesi įvykdyti teroro aktą, o priešingai kalbėjo spaudžiama Valstybės saugumo departamento (VSD) pareigūnų.

E.Kusaitė žurnalistams sakė, kad buvo verčiama duoti parodymus ir svaiginama psichotropinėmis medžiagomis.„Rusijos federacija engia čečėnus, Lietuvoje susisprogdinti nenorėjau ir rengti teroro aktą neketinau. (...) Lietuva nėra agresorė, ji priversta vykdyti kitų šalių valią. Niekas neverbavo, pradėjau ieškoti kontaktų“, - rašoma E.Kusaitės parodymuose ikiteisminio tyrimo metu.Kituose parodymuose ikiteisminio tyrimo metu klaipėdietė pasakojo, kad būdama maždaug 12 metų susidomėjo religija be įtakos ar kieno nors poveikio. Domėjimąsi paskatino neramumai pasaulyje.

Būdama paaugle susipažino su musulmonu, vardu Saša. Vėliau draugas, kuris, kaip teigia E.Kusaitė, buvo VSD pareigūnas, pranešė, kad Saša žuvo.

Vėliau mergina ėmė ieškoti ryšio su musulmonais Rusijoje ir Kaukaze, lankytis čečėnų pokalbių svetainėse. Vienoje pokalbių svetainėje ji susipažino su čečėne Aiša.  Vienoje apklausoje mergina teigė, kad domėjosi šachidėmis, bet tai nebuvo jos tikslas, sprogmenų niekada negamino ir nesiruošė jų gaminti. E.Kusaitė ikiteisminio tyrimo metu teigė, kad jos draugė Aiša kalbėjo apie norą susisprogdinti.„Pagal situaciją supratau, kad esu kviečiama į Rusiją dėl susisprogdinimo, kad susisprogdinčiau kaip mirtininkė šachidė“, - apie 2009 metais turėjusią vykti kelionę į Maskvą pareigūnams pasakojo E.Kusaitė.

Teismas paskelbė ir per apklausą 2010-ųjų balandį netikėtai įvykusį E.Kusaitės prisipažinimą. Tada įtariamoji netikėtai nutraukė apklausą ir padarė pareiškimą.„Aš 2009 metų spalį vykau, kad susisprogdinčiau, (...) kad visas pasaulis sužinotų, kad ir iš kitų šalių atvykę musulmonai padeda. Tikslios vietos, kur turėčiau susisprogdinti, aš nežinojau“, - tada sakė E.Kusaitė.

Ji manė, kad už savo poelgį bus pagerbta musulmonų pasaulyje.Ji taip pat teigė, kad anksčiau pasakyti žodžiai apie VSD pareigūnų spaudimą buvo jos gynybinė pozicija.Dabar nagrinėjant bylą teisme klaipėdietė teigia, kad buvo provokuojama VSD darbuotojų tapti radikale musulmone.„VSD provokavo mane kalbomis ir veikė psichotropiniais vaistais, VSD suderino su Rusijos ambasada ir nurodė mane išleisti (vykti į Maskvą - BNS)“, - teismui yra sakiusi kaltinamoji.Mergina tvirtino buvusi apgyvendinta VSD išnuomotame bute Klaipėdoje, Ryšininkų gatvėje.

Saugumo pareigūnai mokėjo už buto nuomą, telefonino sąskaitos papildymą, pragyvenimą.Mergina teigė patyrusi ir pareigūnų fizinį smurtą. Ji sakė, kad po sulaikymo 2009 metų spalį iš jos buvo tyčiojamasi, ji buvo spardoma, purtoma, 2010-ųjų balandžio 8 dieną ją sumušė Rusijos federalinio saugumo tarnybos (FSB) darbuotojai.E.Kusaitė buvo sulaikyta 2009 metų spalį. Ji kaltinama kūrusi organizuotą grupę teroro aktui įvykdyti bei besirengusi susisprogdinti Čečėnijoje strateginės reikšmės objekte.

Daugiau nei devynis mėnesius suimta buvusi klaipėdietė šiuo metu yra laisvėje, jai skirtas rašytinis pasižadėjimas neišvykti, paimti dokumentai.Pernai gruodį Rusijoje nuteisti E.Kusaitės bendrininkai brolis ir sesuo Apti ir Aišat Magmadovai. Jiems skirtos atitinkamai šešerių ir dvejų metų laisvės atėmimo bausmės.Lietuvos prokurorų duomenimis, E.Kusaitė  buvo užmezgusi ryšius su islamistinėmis grupuotėmis ir rengėsi teroro aktui nepriklausomybės nuo Rusijos siekusioje Šiaurės Kaukaze esančioje Čečėnijos Respublikoje.

Pasak Rusijos prokuratūros, A.Magmadovas ir jo sesuo naudodamiesi mobiliuoju telefonu bei internetu įkalbinėjo Lietuvos pilietę E.Kusaitę dalyvauti grupuotėje ir susisprogdinti viešoje vietoje Rusijoje.Teismas prie E.Kusaitės bylos grįš tik rugpjūtį.NAUJAUSI KOMENTARAI

QQ

QQ portretas
prokuratūra nori parodyti,kad dirba,tai ir bando parodyti,jog Lietuvoje yra teroristų.Jeigu Kusaitė teroristė,tai Lauciui matyt naktimis košmarai sapnuojasi.Geriau rimtai dirbtų ir gintų viešąjį interesą dėl neteisėtų statybų Klaipėdoje,o ne darytų iš musės dramblį ir nesikabinėtų prie Kusaitės.

Z

Z portretas
Kalta, ar ne, bet gerai įkrėsti bizūno reikėtų, kad visos "musulmonistės", iš galvos išdulkėtų.

nuomonė

nuomonė portretas
priedurnė
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių