Skandalas: per 30 muitininkų bus pareikšti įtarimai dėl kyšių ėmimo

Įtarimus dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir kyšininkavimo planuojama pareikšti daugiau nei 30-iai Vilniaus teritorinės muitinės Medininkų kelio posto pareigūnų.

Didžiausia byla istorijoje

Trečiadienį, gruodžio 5 d., anksti ryte Muitinės departamento Tarnybinių tyrimų tarnybos iniciatyva buvo sulaikytas 21 Vilniaus teritorinės muitinės Medininkų kelio posto pareigūnas.

Dieną sulaikytųjų skaičius siekė 29. Jiems pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir kyšininkavimo. Muitinės departamento atstovų teigimu, savo apimtimi tai bene didžiausia korupcinio pobūdžio byla Lietuvos muitinės istorijoje.14 val. Muitinės departamento surengtoje spaudos konferencijoje dalyvavo Muitinės departamento generalinis direktorius Antanas Šipavičius, Tarnybinių tyrimų tarnybos viršininkas Giedrius Cininas, Muitinės kriminalinės tarnybos direktorius Mantas Kaušilas, Vilniaus teritorinės muitinės viršininkas Jonas Reklaitis ir Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Martynas Jovaiša.

A. Šipavičius sakė, jog kai kurie Medininkų kelio posto pareigūnai buvo sulaikyti iš karto baigę darbą, kiti – vos tik atvykę į tarnybą, dar keli – savo namuose. Iš viso įtarimus planuojama pareikšti daugiau nei 30-iai muitinės pareigūnų.

20-40 litų kyšiai

A. Šipavičius atskleidė, kad departamentas turėjo informacijos, jog kai kurie pareigūnai iš atvykstančių į Lietuvą krovininių automobilių renka 20-40 litų dydžio neteisėtas rinkliavas už įvažiavimą į šalį.

Dokumentų tikrinimo metu radus galimų trūkumų ar pažeidimų, iš vairuotojų buvo reikalaujama papildomai mokėti kyšius už neva sklandų ir greitą muitinės procedūrų įforminimą.

„Muitinės vadovybė, suprasdama šių korupcinio pobūdžio apraiškų pavojingumą ir neigiamą poveikį tiek muitinės, tiek visos valstybės tarnybos autoritetui, daromą žalą teisėtam verslui, vykdė aktyvias korupcijos prevencijos priemones, nukreiptas prieš neteisėtas rinkliavas muitinės postuose. Ir tik išnaudojus visus prevencinius ir kontrolės būdus bei negavus laukiamų rezultatų, buvo nuspręsta imtis kraštutinių baudžiamojo persekiojimo priemonių“, - savo pranešimą skaitė Muitinės departamento generalinis direktorius.

Skundėsi patys vairuotojai

A. Šipavičius sakė, kad nuo „žinojimo iki galimybės surinkti įrodymus“ praėjo keturi mėnesiai.

„Pirminę informaciją gavome iš anoniminių skambučių, vairuotojų nusiskundimų, susitikdami su verslininkų organizacijomis, asociacijomis. Kaip nelegaliai renkami pinigai buvo skirstomi, šiandien negaliu atsakyti – vyksta ikiteisminis tyrimas. Sulaikyti vyriausi posto inspektoriai. Šiek tiek darbas poste šiandien sutriko, bet mes operatyviai perskirstome darbus“, - pasakojo Muitinės departamento generalinis direktorius Antanas Šipavičius.

„Muitinės departamente artimiausiu metu bus sudaryta darbo grupė išanalizuoti Lietuvos muitinėje taikomas kovos su korupcija priemones, parengti rekomendacijas, kaip muitinėje sukurti antikorupcinę aplinką, - kalbėjo A.Šipavičius. – Aktyvi institucijos kova su pareigūnų kyšininkavimu, piktnaudžiavimu tarnyba bei nusikalstamų veikų padarymui sustiprins muitinės autoritetą ir pasitikėjimą šia institucija“.

Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.NAUJAUSI KOMENTARAI

viliuosi

viliuosi portretas
teismas isteisins

V

V portretas
Tai tik vienoje muitineje

Egis

Egis portretas
Namukai , nameliai , sodai , sodeliai is algos ?
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių