Prokuroras prašo skirti V. Uspaskichui 6-erių, o – V. Vonžutaitei 5-erių metų laisvės atėmimo bausmes

Viktoro Uspaskicho advokatai ir prokurorai trečiadienį Apeliaciniam teismui apskundė Vilniaus apygardos teismo verdiktą. Tai LRT.lt patvirtino teismo atstovas Gintautas Stalnionis.

Liepos 12-ąją teisėjų kolegija Viktorą Uspaskichą pripažino kaltu sukčiavus ir apgaulingai tvarkius buhalteriją bei skyrė 4 metus nelaisvės.

Jo partijos kolegos – Seimo narė Vitalija Vonžutaitė nuteista trejiems metams, o Seimo vicepirmininkas Vytautas Gapšys gavo beveik 36 tūkst. litų baudą. Viktoras Uspaskichas iš karto po nuosprendžio paskelbimo išvyko į Rusiją. Čia viešėjo dvi savaites.

Grįžęs V. Uspaskichas, LRT televizijos naujienų tarnybai teigė, kad turi mažai vilčių, jog Apeliacinis teismas pakeis ankstesnį sprendimą. Todėl net jo nelaukdamas, jis žadėjo kreiptis į tarptautines institucijas.

Prašo skirti V. Uspaskichui šešerių, o V. Vonžutaitei – penkerių metų galutines laisvės atėmimo bausmes

Trečiadienį Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Saulius Verseckas Vilniaus apygardos teismui įteikė apeliacinį skundą dėl š. m. liepos 12 d. Vilniaus apygardos teismo priimto nuosprendžio, kuriuo Viktoras Uspaskichas, Vitalija Vonžutaitė, Vytautas Gapšys ir Marina Liutkevičienė buvo nuteisti dėl apgaulingos apskaitos tvarkymo Darbo partijoje 2004–2006 metais ir sukčiavimo apgaule išvengiant didelės vertės Darbo partijos turtinės prievolės mokėti privalomus mokesčius ir įmokas, pranešė Generalinė prokuratūra.

Prokuroras apeliaciniu skundu prašo pakeisti Vilniaus apygardos teismo nuosprendžio dalį, kuria nustatyta, kad nuteistieji nusikalstamas veikas, už kurias buvo nuteisti, padarė bendrininkų grupėje, ir pripažinti, kad jie veikė organizuotoje grupėje, kas vertintina kaip atsakomybę sunkinanti aplinkybė.

Taip pat prašoma panaikinti minėto nuosprendžio dalį dėl V. Uspaskich, V. Vonžutaitės išteisinimo dėl sukčiavimo apgaule įgyjant didelės vertės Darbo partijos turtinę teisę gauti valstybės dotacijas ir kompensaciją. Prokuroras prašo pripažinti juos kaltais padarius šią nusikalstamą veiką skiriant už ją V. Uspaskich penkerių, V. Vonžutaitei – ketverių metų laisvės atėmimo bausmes. Minėtas bausmes prašoma subendrinti su Vilniaus apygardos teismo nuosprendžiu paskirtomis bausmėmis ir skirti V. Uspaskichui – šešerių, o V. Vonžutaitei – penkerių metų galutines laisvės atėmimo bausmes.

Apeliaciniu skundu prašoma panaikinti nuosprendžio dalį dėl V. Gapšiui paskirtos švelnesnės nei įstatymu numatytos bausmės (baudos) dėl sukčiavimo apgaule išvengiant didelės vertės Darbo partijos turtinės prievolės mokėti privalomus mokesčius ir įmokas. V. Gapšiui prašoma skirti vienerių metų ir šešių mėnesių laisvės atėmimo bausmę, atliekant ją pataisos namuose.

Taip pat prašoma panaikinti minėto nuosprendžio dalį dėl baudžiamosios bylos nutraukimo juridiniam asmeniui Darbo partijai, kuri nutraukta dėl šio juridinio asmens reorganizacijos į kitą juridinį asmenį Darbo partiją (Leiboristus). Prokuroras prašo teismo pripažinti reorganizuotą juridinį asmenį Darbo partiją (leiboristus) kaltu dėl apgaulingos apskaitos tvarkymo Darbo partijoje 2004–2006 metais, sukčiavimo apgaule išvengiant didelės vertės Darbo partijos turtinės prievolės mokėti privalomus mokesčius ir įmokas bei dėl sukčiavimo apgaule įgyjant didelės vertės Darbo partijos turtinę teisę gauti valstybės dotacijas ir kompensaciją.

Už šiuos nusikaltimus prašoma skirti subendrintą 1,25 mln. litų baudą i ieškoti iš Darbo partijos (Leiboristų) konfiskuotino turto vertę atitinkančią pinigų sumą – 25 083 732,07 Lt.NAUJAUSI KOMENTARAI

tai ir sodinkit

tai ir sodinkit portretas
ko čia dar svarstot. Jam su jo gauja iki gyvos galvos reikia sėdėti, o ne svarstyti ir laiką gaišti.

ipas

ipas portretas
jeigu pagal ideja ,Lietuvoje turetu buti sodinami kur kas rimtesni veikejai.Lietuvoje viskas elementaru ,kas valdo teisesauga ,tie ir sodina ka nori.Tik idomu ,ar ilgai tai tesis.Putinas chordokovsky pasodino,o isivaiduojat cia tiktai uspaschikas.Ir tai pasodinti negali.Nes Lietuva marazmas uzvaldes,intrigos ant intrigu ,visi kazko bijo,teismai degradave.Itariu lietuvai jokios demokratijos nereikia ,reikia kietos rankos,visi tada apsisiktut is karto

aš portretas
turi sedet ne mažiau 20 meteliu jo padejejams tai pat .juk voge vysi. gana juokint žmones ka kad prisivoge milijonustai tik keli metai .juokinga ir vaikams .
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių