Prokuratūra stebisi siūlymais paleisti A.Romanovskį į laisvę

Panevėžio apygardos prokuratūra stebisi piliečių pareiškimais, esą jie gali sumokėti užstatą už suimtą lobistą Andrių Romanovskį.

30 piliečių buvo kreipęsi į prokurorą ir teismą, prašydami pakeisti kardomąją priemonę sulaikytajam ir siūlė surinkti užstatą, teigdami, jog garantuoja už A.Romanovskį - tarp jų TSPMI dėstytojas, politologas Algimantas Jankauskas, buvęs energetikos viceministras Romas Švedas, Nepriklausomybės Akto signataras ir diplomatas Vytautas Petras Plečkaitis, politologas Nerijus Maliukevičius, viešųjų ryšių specialistas Tomas Gižas, žurnalistė Indrė Makaraitytė.

Bylos tyrimą laikinai kontroliuojantis Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroras Audrius Leonavičius BNS sakė, kad šie asmenys nėra proceso dalyviai.

''Faktiškai tie pareiškimai - kaip informacija prokuratūrai, kad yra asmenys, kad esant pagrindui skirti kardomąją priemonę - užstatą, jie sutinka būti užstato davėjais", - sakė prokuroras.

Besikreipusieji į teisėsaugą siūlo piniginius užstatus nuo kelių šimtų iki keliasdešimties tūkstančių litų.

Pasak A.Leonavičiaus, prokuratūrą pasiekė 30 piliečių laiškų. Jie trafaretiniai, matyt, spėja prokuroras, vieno asmens surašyti, nes vienodas tekstas, tik skirtingi asmenys pasirašė kiekvieną kreipimąsi.

''Nežinau, kas akcijos iniciatorius, keista, kad patys asmenys užstato dydį nurodė, kai dar nėra tariamasi su pačiu įtariamuoju ar jo advokatu dėl kitos kardomosios priemonės", - sakė prokuroras.

Jo teigimu, su tokia užstato siūlymo forma jam dar neteko susidurti.

A.Romanovskio suėmimo terminas baigiasi ketvirtadienį.

Kol kas prokurorai nėra apsisprendę, ar kreipsis į teismą dėl suėmimo pratęsimo. Galutinis sprendimas dėl kardomosios priemonės įtariamajam bus priimtas ketvirtadienio rytą. Gali būti, kad prokurorai prašys teismo pratęsti suėmimą A.Romanovskiui, nes norima toliau rinkti bylos įrodymus.

Panevėžio apygardos teismas trečiadienį atmetė penkiolikai parų suimto lobisto A.Romanovskio gynėjo skundą dėl šios kardomosios priemonės paskyrimo.

''Išnagrinėjęs pateiktą bylos medžiagą, teismas nusprendė, kad suėmimas buvo skirtas teisėtai ir pagrįstai", - BNS sakė teismo posėdyje dalyvavęs Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroras Edgaras Baltrimavičius.

Šis teismo sprendimas yra galutinis ir neskundžiamas.

A.Romanovskis teismo posėdyje svarstant skundą nedalyvavo. Jam atstovavo advokatas Raimundas Lideika.

Papirkimu įtariamas A.Romanovskis 15 parų buvo suimtas birželio 21 dieną. Prokurorai prašė jį įkalinti trims mėnesiams.

Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus ir Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos generalinis direktorius Danas Arlauskas taip pat kreipėsi laišku į Seimo pirmininkę Ireną Degutienę, generalinį prokurorą Darių Valį bei į Specialiųjų tyrimų tarnybos direktorių Žimantą Pacevičių, Seimo Žmogaus teisių komitetą bei Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetą.

Kreipimesi rašoma, kad Lietuvos verslo bendruomenei didelį susirūpinimą kelia Lietuvos draudikų asociacijos direktoriaus, viešųjų reikalų kontoros „Lanners, McGovern and Co.“ partnerio A. Romanovskio suėmimas bei jo aplinkybės.

''Per dešimt lobistinės veiklos metų Andrius užsitarnavo šalies verslo bei užsienio investuotojų pagarbą kaip padorus žmogus ir principingas lobistas, visuomet atvirai deklaruojantis savo interesus ir siekiantis verslo skaidrumo. Vienas iš Lietuvos verslo atstovybės įkūrėjų Briuselyje ir pirmasis Lietuvos verslo atstovas prie Europos Parlamento Andrius Romanovskis mums yra žinomas, kaip žmogus, kurio pastangomis Lietuvoje buvo ir yra diegiamos europietiško lobizmo tradicijos", - rašoma verslininkų laiške Seimo pirmininkei ir teisėsaugos institucijų vadovams.

Taip pat išreiškiamas susirūpinimas esą suėmimo metu pažeidžiamomis A.Romanovskio teisėmis - galimai vėlyvais susitikimais su advokatu po sulaikymo, kalinimu su kitais įtariamaisiais, neoperatyviu kaltinamojo gynėjo skundo dėl kardomojo suėmimo nagrinėjimu.

A.Romanovskis suimtas tame pačiame tyrime, kuriame įtarimai sukčiavimu, piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi ir dokumentų klastojimu pateikti Seimo nariui konservatoriui Vitui Matuzui. Šis tyrimas vyksta antri metai.

Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio skyriaus pareigūnų sulaikytas A.Romanovskis teigia patyręs spaudimą liudyti prieš V.Matuzą.

„Pareigūnai man pasiūlė rinktis - arba sėdžiu kalėjime dar mėnesį, arba davęs parodymus, jog Seimo narys Vitas Matuzas paėmė kyšį ir padarė kitus nusikaltimus tą pačią akimirką einu į laisvę. Negaliu meluoti, tad pasirinkau grotas“, - dėstoma A.Romanovskio per atstovą paskelbtame viešame laiške.

„Esu kaltinamas veikdamas grupėje davęs šiam Seimo nariui didelį kyšį“, - teigiama laiške, kurio kopiją gavo BNS.

A.Romanovskis jam metamus įtarimus neigia.


Šiame straipsnyje: Andrius Romanovskisprokuratūra

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių