Pravieniškių kaliniai paskelbė bado streiką

Protestuodami prieš įvedamus apribojimus apsipirkimui ir naudojimąsi kompiuteriais, Pravieniškių pataisos namų - atvirosios kolonijos 526 Trečiojoje valdyboje bausmę atliekantys nuteistieji pirmadienį paskelbė bado akciją.

Iki pietų pareiškimus dėl bado akcijos buvo padavę 360 nuteistųjų. 17 val. duomenimis, badaujančiųjų buvo jau 526.

„Jie atsisako nuosavo ir valdiško maisto“ , – sakė Kalėjimų departamento atstovė spaudai Audrė Mišeikienė. Jos žiniomis, bado streikas vyksta tik šioje įkalinimo įtaigoje.

Trečiojoje valdyboje bausmę atlieka ir buvęs EBSW prezidentas Gintaras Petrikas. A.Mišeikienė negalėjo pasakyti, ar tarp 526 protestuojančiųjų yra ir G.Petrikas.

Valdyboje, kurioje streikuoja nuteistieji, bausmę atlieka už sunkus ir labai sunkius nusikaltimus nuteisti vyrai.

Pasak A.Mišeikienės, situacija Pravieniškėse rami, papildomų pajėgų neįvesta, administracija susitinka su nuteistaisiais ir aiškina naują tvarką.

Teisingumo ministerija pirmadienį pranešė, kad nuo balandžio, skirtingai nei iki šiol, kaliniai galės rinktis nusipirkti tik į specialų sąrašą įtrauktas prekes, taip pat griežtinamas naudojimasis kompiuteriais.

Anot ministerijos, naujoji tvarka leis geriau kovoti su nelygybe tarp nuteistųjų bei efektyviau užkirsti kelią draudžiamų daiktų naudojimui.

Pagal šiuo metu galiojančią tvarką, be kasdien tiekiamo visaverčio maisto raciono, nuteistiesiems leidžiama už asmeninius pinigus papildomai įsigyti maisto produktų bei kitų reikmenų.

Ministerijos teigimu, neapribojus prekių sąrašo, didesnes finansines galimybes turintys nuteistieji galėjo įsigyti gana brangių ir prabangos prekėmis laikomų produktų. Juos nuteistieji kartais naudodavo kaip užmokestį už tam tikras paslaugas vargingesniems nuteistiesiems.

Peržiūrėjus prekių asortimentą, jame paliktos tos, kurias nuteistieji pirko dažniausiai – maisto produktai, drabužiai, higienos reikmenys, cigaretės ir kiti. Nustatyti reikalavimai produktų pakuotėms, draudžiant prekiauti tokiomis, iš kurių nuteistieji gali pasigaminti aštrius daiktus ir panaudoti juos vieni kitų ar pareigūnams žaloti.

Taip pat nustatyta tvarka, apribosianti galimybes neleistinai naudoti kompiuterius. Nuteistieji įkalinimo įstaigose gali naudotis asmeniniais kompiuteriais, tačiau saugumo užtikrinimo sumetimais neturi teisės su laisvėje esančiais asmenimis bendrauti internetu.

Kiek bus leidžiama naudotis kompiuteriais, kiekvieno nuteistojo atžvilgiu bus sprendžiama individualiai, atsižvelgiant į tai, kokiais tikslais tai norima daryti.

Naujoji tvarka įsigalios balandžio 1 dienos. Iki to laiko Kalėjimų departamentui pavesta nustatyti ministro įsakymą detalizuojančią tvarką.NAUJAUSI KOMENTARAI

Savas

Savas portretas
Brangieji laisveje ,zmones jei jus dar zmones rasot tokius baisius komentarus ir net nesusimastot kad viena diena jei ne jus tai jusu srtimas ten gali patekt gerai kas turi pinigu girtas uzmuse masina zmogu ir nieko laisveij o kiek tokiu ten ir visus jus smerkiat vienodai patikekit nerojuj jie tikrai buna dusta po 15 vienoj kameroj maistas tai turbut sunku pavadint maistu atliekos kur laisveij zmones kiaules seria nors jus juis gyvuliais ir laikot nes visi rasot kad jie eda susimastykit zmones neveltui patarle neissizadek lazdos , ubago terbos ir kalejimo

Ale

Ale portretas
Laikykites jus nuteisti , bet gyvi zmones ir su sirdimis , kuo nusikalsta tevai kurie nebegales lankyti vaiku . Juos esda blakes ir niekam nerupi laisveje mes tik smerkti mokam o visu istoriju nezinom uz ka jie sedi . Yra ir nirmiu zmoniu ten tad nereikia visu smerk stiprybes jum vyrai

VIKINGAS

VIKINGAS portretas
Malačiai vyrai sutaupys maisto namuose likusioms šeimoms.
VISI KOMENTARAI 44
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių