Politinį prieglobstį Suomijoje gavusių Gatajevų ieško Lietuvoje

Politinį prieglobstį Suomijoje gavusių Chadižat ir Maliko Gatajevų Lietuvos teisėsaugininkai pastaruoju metu ieškojo mūsų krašte, rašo „Lietuvos žinios“.

Nors praėjusios savaitės pradžioje pranešta, kad Ch. ir M.Gatajevams Suomija jau suteikė politinį prieglobstį, praėjusio ketvirtadienio pavakarę Karmėlavoje, Pievų gatvėje, kurios viename namų kurį laiką gyveno iš Čečėnijos į Lietuvą pabėgę sutuoktiniai, apsilankė du Kauno rajono Karmėlavos policijos nuovados pareigūnai. Policininkai apžiūrėjo namą, apklausė buvusius kaimynus.

Advokatė Rūta Čilinskaitė priminė, kad Gatajevai iš Lietuvos išvyko tuomet, kai buvo paleisti iš tardymo izoliatoriaus.

„Apie Gatajevus daug kalbėta ir rašyta. Viešumo tikrai pakako. Jų istorija Lietuvoje gerai žinoma, o padėtis - aiški. Todėl dabartinis teismo nurodymas sutuoktinius atvesdinti tėra formaliai išspręstas klausimas“, - sakė advokatė. Ji įsitikinusi, kad byloje privalėjo atsispindėti informacija, kur yra Gatajevai.

Praėjusią savaitę pareigūnai ieškojo Gatajevų, nes tai daryti nurodė teisėjai. Kovo 30 dieną Klaipėdos apygardos teismo teisėjų kolegija Eduardas Maškevičius, Zigmas Pocius ir Linas Pauliukėnas nutarė paskelbti sutuoktinių paiešką ir paskirti jiems kardomąją priemonę - suėmimą, nes, teismo nuomone, Gatajevai pasislėpė nuo teismo ir trukdo greitai bei išsamiai išnagrinėti baudžiamąją bylą.

Karmėlavos policijos nuovados viršininkas Darius Sareikis patvirtino, kad pareigūnai lankėsi buvusiuose Gatajevų namuose pakaunėje, tačiau išsamiau nekomentavo.

„Mes tik vykdome pavedimą“, - sakė jis.

Gegužės 10 dieną Gatajevus rasti nurodę teisėjai skelbs nuosprendį

Tuo metu Lietuvos apeliacinis teismas sprendžia, ar pagrįstai Klaipėdos apygardos teismas už akių skyrė suėmimą ir paskelbė paiešką už savavaldžiavimą nuteistam čečėnui M.Gatajevui. Nutartį dėl suėmimo ir paieškos apskundė M.Gatajevo advokatė.

Gatajevų byla Klaipėdos apygardos teisme guli nuo 2010 metų gegužės, kai ją nagrinėti šiam teismui perdavė Lietuvos apeliacinis teismas. Bylos atversti nepavyksta, nes kaltinamieji 2009 metais išvyko iš Lietuvos.

Praėjusią savaitę spauda pranešė, kad Suomijos migracijos tarnyba suteikė politinį prieglobstį Chadižat ir M.Gatajevams.

„Grozno angelais“ vadintų čečėnų porą 2009-ųjų birželio pradžioje Kauno miesto apylinkės teismas pripažino kaltais dėl smurtavimo prieš globotinius, grasinimo nužudyti, savavaldžiavimo. Už tai jiems skirta po 10 mėnesių nelaisvės.

Vėliau Kauno apygardos teismas kaltinimus perkvalifikavo į turto prievartavimą ir sugriežtino bausmes - skyrė po pusantrų metų nelaisvės. Po šio nuosprendžio paskelbimo Gatajevai dingo. Tuomet buvo išduotas Europos arešto orderis, tačiau 2010 metų kovą Teisingumo ministerija atšaukė šį orderį, nes Lietuvos Aukščiausiasis Teismas nurodė iš naujo nagrinėti Gatajevų bylą.

Žmogaus teisių gynėjai šioje byloje įžvelgė galimų pažeidimų, nes kilo klausimų dėl Lietuvos valstybės saugumo departamento pareigūnų vaidmens joje, svarstyta, ar su tuo negali būti susijusios Rusijos tarnybos.NAUJAUSI KOMENTARAI

juokdariai

juokdariai portretas
Dėl to žmonės ir pasiprašė politinio prieglobščio nes juos šitie biurokratai "užkniso"

Aleksiukas

Aleksiukas portretas
Airodo kad visa Skandinavija savanoriskai leidziasi tapti aptersta pasaulinio kalifato ismatom.

kas tik netingi

kas tik netingi portretas
tas is lietuvos prisiteisia zala...absurdo teatras.kvailesniu neranda.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių