Policija: gatvė – ne vieta vaikų atostogoms

Policija prašo tėvų, įtėvių ir globėjų vasarą tinkamai atlikti pareigas ir užtikrinti vaikų saugumą gatvėje. Pareigūnai sako, kad gatvė – ne vieta vaikų atostogoms.

Neleistino elgesio ir vaikų nepriežiūros pasekmės – skaudžios eismo nelaimės. Antradienį apie 21 val. Vilniuje, Babinų sodų gatvėje, stipriai nukentėjo nuo keturračio motociklo nukritę du vienuolikmečiai. Gegužės 31 dieną apie 17 val. sostinės Architektų gatvėje automobilis partrenkė į kelio važiuojamąją dalį dviračiu išvažiavusį devynmetį.

Pasak Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pranešimo, pasibaigus mokslo metams, iškyla vaikų užimtumo problema. Tėvams dirbant, pasilikę vieni ir turėdami daug laisvo laiko, vaikai jį dažniausiai leidžia namuose arba gatvėje. Padaugėja eismo įvykių į kuriuos patenka vaikai.

Be priežiūros palikti vaikai, nesulaukę leistino amžiaus dviračiais važinėti gatvėmis bei keliais ir neturėdami tokios patirties, dviračiais važinėja gatvėmis, keliais, šaligatviais. Nepilnamečiai, neturintys vairuotojui privalomo minimalaus amžiaus ir vairuotojo pažymėjimo, suteikiančio teisę vairuoti atitinkamas transporto priemones, važinėja mopedais, keturračiais motociklais ir vežioja draugus – keleivius.

Policija primena: kelių eismo taisyklės numato, kad važiuoti keliais dviračiu leidžiama ne jaunesniems kaip 14 metų asmenims, o išklausiusiems atitinkamą mokymo kursą ir turintiems mokymo įstaigos išduotą pažymėjimą, – ne jaunesniems kaip 12 metų asmenims. Gyvenamojoje zonoje dviračių vairuotojų amžius neribojamas. Daugiabučių gyvenamųjų namų kiemai prilyginami gyvenamajai zonai. Dviratininkams draudžiama važinėti šaligatviais, o neturint leistino amžiaus ar pažymėjimo draudžiama važinėti ir dviračių takais.

Kelių eismo taisyklių 64 punkte nustatyta, kad dviračio vairuotojai (keleiviai) iki 18 metų, važiuodami (vežami) keliu, privalo būti užsidėję ir užsisegę dviratininko šalmą. Kitiems, vyresniems kaip 18 metų asmenims, dviračiu važiuojantiems keliu, rekomenduojama būti užsidėjus ir užsisegus dviratininko šalmą.

Vairuoti mopedą ir lengvąjį keturratį motociklą galima nuo 15 metų amžiaus, turint vairuotojo pažymėjimą, suteikiantį teisę vairuoti AM kategorijoms priklausančias transporto priemones. Motociklą kurio variklio darbinis tūris didesnis kaip 50 cm 3, bet ne didesnis kaip 125 cm 3 ir galia neviršija 11 kW nuo 16 metų, turint vairuotojo pažymėjimą, suteikiantį teisę vairuoti A1 kategorijoms priklausančias transporto priemones. Keturratį ir triratį motociklą, nuo 16 metų, turint vairuotojo pažymėjimą, suteikiantį teisę vairuoti B1 kategorijoms priklausančias transporto priemones.


Šiame straipsnyje: KETeismasvaikai

NAUJAUSI KOMENTARAI

mizantropas

mizantropas portretas
ne prašyti reikia, o reikalauti. Pirmiausiai už savo vaikus atsakingi yra tėvai. Ir nėra ko klykti, kad nėra stovyklų. Per žiemą reikėjo galvoti, kur padėti vaikus. Jei yra vaikų, vadinasi, tėvai dar nenusenę, gal dar yra ir senelių, o gal kokia kaimynė už atlygį gali juos tas kelias valandas prižiūrėti. Kai gerti, rūkyti, iki išnaktų "baliavoti" tai pinigų atsiranda, o kai reikia pasirūpinti nuosavais vaikais, tai jau valstybės reikalas. Jei tėvai tokio lygio, kad nesuvokia savo priedermės, tai piniginės baudos už vaikų nepriežiūrą juos sutramdys. Yra dar ir dienos centrai. Ar jų jau nėra?
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių