Po 7 metų kovos atgavo pavogtą milijoninės vertės sklypą

Po septynerius metus teismuose vykusių procesų vilnietė Nijolė D. ir jos dukra atgauna iš jų pasisavintą ir neteisėtai svetimų asmenų parduotą milijoninės vertės žemės sklypą Vilniaus pakraštyje.

Antradienį Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja paskelbė, kad naikina visus 2005-2006 metais vykusius sandorius tarp privačių asmenų, kuriais buvo perkamas parduodamas 20 arų sklypas B.Krivicko gatvėje. Taip pat panaikintas sklypo įkeitimas komerciniam bankui bei jo pardavimas iš varžytynių.

Teismas paskelbė, kad visiškai patenkina Nijolės D. ir jos dukters ieškinį dėl sandorių pripažino negaliojančiais ir turto grąžinimo natūra vilnietei Veronikai L. Pastaroji buvo sklypo savininkė. 82 metų moteris mirė nesulaukusi jai palankaus teismo sprendimo. Dėl jos prarasto turto teismuose kovojo jos turto paveldėtoja dukra Nijolė D. ir anūkė.

Išgirdusi palankų teismo sprendimą, Nijolė D. vos nepravirko teismo salėje ir teigė negalinti patikėti, kad laimėjo bylą.

Vilniaus apygardos teismo sprendimas nėra galutinis - šalys per 20 dienų jį dar gali apskųsti Lietuvos apeliaciniam teismui.

Sklypas tikrųjų savininkų buvo prarastas mįslingomis aplinkybėmis. Nukentėjusioji Nijolė D. yra pasakojusi, kad jos garbaus amžiaus mama Vilniuje, už Fabijoniškių miškelio, turėjo 20 arų sklypą, ant kurio stovėjo namelis.

Prieš 2000 metus mamai nesant namuose, į vidų įlindo paaugliai ir, užkūrę žvakę, jį sudegino. Moteris kreipėsi paramos į savivaldybę, kuri skyrė jai finansinę paramą kaip nukentėjusiai nuo gaisro. Vilnietė atstatė dalį namo, 50 proc. namo statyba buvo įregistruota, užvesta inventorinė byla.

Kadangi namas nebuvo iki galo atstatytas ir įrengtas, Nijolė D. mamą pasikvietė gyventi į savo butą. Suklestėjus nekilnojamojo turto rinkai, moteris pastebėjo, kad netoli jos mamos gyvenamosios vietos ėmė rastis skelbimai su telefonais, prašant parduoti sklypus ir namus. Moteris paprašė kaimyno, kad, atsargumo dėlei, šis informuotų ją, jei kas pradėtų domėtis jos mamos turtu.

Kartą kaimynas jai paskambino ir pranešė, kad po mamos žemę vaikšto nepažįstami žmonės. Jie pareiškė, kad iš senutės nusipirko sklypą. Motina ir dukra buvo šokiruotos - jos kreipėsi į Registrų centrą. Jo darbuotojai pareiškė, kad Nijolės D. mama nurodytu adresu jokio nekilnojamo turto neturi. Moteris kreipėsi į policiją. Pareigūnai atliko tyrimą, surado asmenis, už 850 tūkst. litų realizavusius svetimą sklypą.

Pasak Nijolės D., pradėjus tyrimą dėl jos mamos sklypo, paaiškėjo, kad tie patys asmenys už 2 ir 3 milijonus litų pardavė sklypus Bajoruose ir Pilaitėje.

''Čia veikė kažkieno ilga ranka", - apie sklypo praradimo istoriją mano Nijolė D. Ji sakė, kad šis sklypas gražioje vietoje, dabar netoliese įsikūrė daug įtakingų ir turtingų asmenų. Moteris prieš kelias dienas mačiusi skelbimą, kad vien už 9 arų sklypą šioje vietoje dabar prašoma 600 tūkst. litų.

Šio sklypo pardavimo ir pirkimo istorijoje teismo slenksčius tenka minti antstoliui ir Lietuvos antstolių rūmų prezidiumo nariui Valdui Čeglikui.

Jam buvo pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo tarnyba. Taip pat areštuoto turto perleidimu kaltinamas V.Čeglikas teigė esąs nepagrįstai apkaltintas, buvo vykdomas įsiteisėjęs teismo sprendimas, įpareigojantis parduoti tą turtą.

Bylos duomenimis, Vilniuje dirbantis A.Čeglikas 2008-aisiais iš varžytinių skolininko Arūno U. pasiūlytam pirkėjui pardavė sostinėje B.Krivicko gatvėje esantį 20 arų sklypą. Išieškojimas vykdytas banko ''Swedbank" prašymu.

Teismo posėdyje Arūnas U. yra pasakojęs, kad bankas iš jo atėmė šį žemės sklypą, nes jis neišgalėjo mokėti paskolos. Pirkdamas sklypą jis įkeitė jį hipotekai. Praėjus dvejiems metams vyras jau negalėjo mokėti bankui paskolos.

Siekdamas sumažinti nuostolius, jis pats ėmė ieškoti kliento. Radęs pirkėją, konsultavosi su advokatais ir antstoliais, tarėsi su banko teisininku. Visi užtikrino, kad sklypą bus galima parduoti paties surastam pirkėjui.

Vilnietis Alvydas B. pasakojo, kad tuo metu visi pirko nekilnojamąjį turtą, todėl ir jis nutaręs sudalyvauti nekilnojamo turto versle.

''Dabar turiu tik bėdos'', - teisme yra sakęs sklypo pirkėjas Alvydas B.

Pradėjęs domėtis šia rinka, iš vieno pažįstamų sužinojo apie sklypą B. Krivicko gatvėje. Vyrai nuvažiavo pas antstolį, advokatus, pasiskolino pinigų ir nusipirko nekilnojamąjį turtą. 20-ties arų sklypą norėjo padalyti į du sklypus ir parduoti.

Tiek Arūno U., tiek Alvydo B. sandoriai Vilniaus apygardos teismo antradienį paskelbtu sprendimu yra panaikinti.

Byloje parodymus davė ir turto pardavimo iš varžytynių aktą patvirtinusi Vilniaus miesto 1-ojo apylinkės teismo teisėja Bronislava Todesienė.

Atlikdami ikiteisminį tyrimą šią teisėją apklausė Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai.

B.Todesienė teismui sakė, kad nebuvo jokio skundo dėl antstolio veiksmų, todėl varžytinių aktą ji patvirtino. Valstybės kaltintojas Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras Giedrius Tarasevičius teisėjos teiravosi, ar ji žinojusi, kad yra uždėta ir daugiau areštų šia žemės sklypui. Teisėja atsakė, kad jos darbas buvo patikrinti, ar nėra skundų. Praktikos peržiūrėti viešą areštuoto turto registrą tada nebuvo.

Šis turtas - 20 arų sklypas - taip pat buvo areštuotas Vilniaus apygardos teismo siekiant apginti vilnietės Nijolės D. teises.


Šiame straipsnyje: sklypasžemėteismas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Įdomiai

Įdomiai portretas
dirba tie prokurorai, kas pirko sklypą tuos surado, o kas jį pardavė pirmą kartą be savininkės žinios -nenustatė.O gal žurnalistas saugo aferistų privatumą.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių